stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Business Run 2019

Poland Business Run pomaga spełniać marzenia osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Bieg ma charakter sztafety - bierze w nim udział 5 zawodników - i odbywa się co roku jednocześnie w największych miastach Polski. 8 września zapraszamy do wzięcia udziału w Gdańsk Business Run!

Dotychczas informowaliśmy już, że celem w 2019 roku jest zakup protezy dla Pana Rafała Nachtygala, który w wypadku samochodowym stracił nogę. Do tej pory pracował jako monter systemów przeciwpożarowych, jednakże wypadek uniemożliwił mu pracę w zawodzie. 

REJESTRACJA


Gdańscy biegacze pomogą również Panu Markowi Wesołowskiemu, studentowi fizjoterapii, który w grudniu 2017 roku w wyniku wypadku stracił dwie nogi na wysokości podudzi. Marek trenuje koszykówkę na wózkach, a jego marzeniem jest reprezentowanie kraju na paraolimpiadzie.

Marek był beneficjentem Gdańsk Business Run już w 2018 r. Rok temu dostał od nas dofinansowanie do protez, ale miał problem z poruszaniem się w nich. Staramy się pomagać kompleksowo, dlatego zdecydowaliśmy się opłacić mu także tygodniowy turnus rehabilitacyjny z nauką chodu w naszym Centrum Rehabilitacji "Znowu w Biegu" w Krakowie. Ponieważ opłaty startowe biegaczy spływają do nas od jakiegoś czasu, mogliśmy zrobić to już teraz. - tłumaczy Klaudia Kaniewska z Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run, która sama przeszła amputację nogi i doskonale rozumie potrzeby podopiecznych organizacji.

Zawodnicy zaczną bieg niedaleko historycznej Sali BHP i poruszać się będą ulicami Popiełuszki, Rybaki Górne i Nowomiejską. Ich trasa przebiegać będzie m.in. obok Europejskiego Centrum Solidarności i Pomnika Poległych Stoczniowców 1970. Takie umiejscowienie nie tylko pozwala na odpowiednie zabezpieczenie biegu, ale też nie powinno być uciążliwe dla mieszkańców Gdańska. Szczegóły przedstawia mapka.


Żeby pomóc nie trzeba być czempionem sportu. Każdy z uczestników sztafety będzie miał do pokonania około 3,8 km, a drużyny muszą składać się z 5 osób. Zapisom towarzyszy akcja "Pomagam Bardziej" w ramach, której Zespół, który w danym miesiącu zachęci do wsparcia swoich znajomych, rodzinę i współpracowników i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera. W tym roku przygotował ją Robert Kupisz, projektant, tancerz i stylista fryzur, wielokrotnie wyróżniony za swoje kolekcje, jak również sukcesy taneczne.

---
Fundacja Poland Business Run skupia się na pomocy osobom z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach. A tych wbrew pozorom jest w Polsce niemało, co potwierdzają dostępne dane. Według NFZ w samym 2017 r. wykonano w naszym kraju prawie 9,5 tys. amputacji. Tego typu zabieg wykonuje się, kiedy zawiodą inne dostępne metody leczenia. Potem pacjentom potrzebne są protezy i zajęcia rehabilitacyjne, a uzyskanie wysokiego dofinansowania wymaga spełnienia szeregu określonych kryteriów. Osoby niemające takiej możliwości zwracają się do różnych organizacji.

Pomóc im można właśnie uczestnicząc w biegu! Zapisy drużyn ruszają już 7 maja. Zainteresowani powinni skierować się na stronę polandbusinessrun.pl, wybrać w menu Gdańsk i zgłosić swoją 5 osobową drużynę po założeniu konta. Każdy z zawodników pokonuje jedno okrążenie trasy i dystansie ok. 3,8 km. Bieg odbędzie się 8 września 2019 roku (niedziela) w dziewięciu miastach Polski.

- Oprócz zespołów do sztafety poszukujemy również firm i korporacji, które chciałaby pomóc nam w organizacji imprezy w roli sponsora lub partnera. Mamy świadomość, że nie każdy lubi biegać, ale może chcieć pomóc. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej środków uda nam się zebrać dla naszych podopiecznych - zachęca Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.


---
Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/430519800849072/

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    350 zł
Gdańsk: 350 zł netto za całą drużynę (378 zł brutto)

Obowiązuje rejestracja:
https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/gdansk

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

02.08 g.18.00
Wisła Płock
07.08 g.20.30
Chrobry Głogów
08.08 g.17.00
Sokół Kleczew
08.08 g.20.00
Śląsk Wrocław
14.08
Unia Tarnów
31.07 g.20.30
Zagłębie Sosnowiec
24.07 g.17.30
Jagiellonia Białystok
18.07 g.16.30
Aforti Start Gniezno
05.07 g.20.15
Abramczyk Polonia Bydgoszcz