Wydarzenie

patronat trojmiasto.pl
  • podziel się na Facebooku
  • dodaj kanał RSS
  • prześlij artykuł
  • drukuj artykuł
  • podziel się na Facebooku

12. Gdańsk DocFilm Festival

festiwal, projekcje filmowe

data:
4 - 8 czerwca 2014
miejsce:

Kino Neptun  mapa

adres:
Gdańsk, Długa 57

12 edycja międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych Gdańsk DocFilm Festival (Godność i Praca / Dignity & Work) odbędzie się w dniach 05-08.06.2014 w Gdańsku, w kinie Neptun i Kameralne, przy ul. Długiej 57. Do aktualnej edycji zgłoszono niemal 300 filmów z 55 krajów i 6 kontynentów, z czego komisja preselekcyjna zakwalifikowała do konkursu 26 filmów.



Przewodniczącą Jury 12 edycji festiwalu będzie Magdalena Łazarkiewicz (polska reżyserka i scenarzystka). W ocenie filmów konkursowych wspierać ją będą - Eva Weber (niemieckiego pochodzenia reżyserka mieszkająca w Londynie; autorka filmów dokumentalnych i fabularnych, współpracująca z BBC) oraz profesor Mirosław Przylipiak (historyk i teoretyk filmu; wykładowca akademicki, autor książek - m.in. "Poetyki kina dokumentalnego").

Nagrodą dla zwycięzcy konkursu Gdańsk DocFilm Festival jest statuetka "Brama Wolności" oraz nagroda finansowa ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak co roku wręczone zostaną wyróżnienia specjalne, nagroda publiczności, a także zostanie rozlosowywana nagroda wśród widzów oddających głos na wytypowany przez siebie film. W załączeniu lista filmów konkursowych. Oprócz filmów konkursowych odbędą się pokazy specjalne, przeglądy twórców jak i blok filmów dotyczący tematyki penitencjarnej, a także spotkania twórców z publicznością.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie gdanskdocfilm.pl

Filmy konkursowe:

1. Midsummer Night's Tango, Viviane Blumenschein, Germany 2013, 83 min
2. Positive, Polina Kelm, Ukraine 2013, 29 min
3. Survey about men, Mateusz Głowacki, Poland 2014, 35 min
4. Fish'r'us, Maciej Głowiński, Poland 2014, 58 min
5. Smile, and the World, Will Smile Back, al-Haddad Family, Israel / Palestine 2014, 20 min
6. SickFuckPeople, Jury Rechinsky, Austria 2013, 75 min
7. A Diary of a Journey, Piotr Stasik, Poland 2013, 52 min
8. My Name is Salt, Farida Pacha, Switzerland 2013, 91 min
9. Out of this world, Viktor Nordenskiöld, Sweden 2014, 10 min
10. The Stop on Main Street, Peter Zakutansky, Slovakia 2013, 21 min
11. Minerita, Raúl De la Fuente, Spain 2013, 27 min
12. When Will You Be Back, Alex Casianov, Poland 2013, 14 min
13. The Ghosts in Our Machine, Liz Marshall, Canada 2013, 92 min
14. Moving Stills - Kadir van Lohuizen, Tinus Kramer, Netherlands 2013, 59 min
15. Killing Time, jaap van hoewijk, Netherlands 2013, 54 min
16. The Odd Movie, Brygida Frosztęga-Kmiecik, Poland 2013, 50 min
17. The Love Equation of Henry Fast, Agnieszka Elbanowska, Poland 2013, 40 min
18. Joanna, Aneta Kopacz, Poland 2013, 40 min
19. Farewell to Hollywood, Henry Corra, USA 2013, 103 min
20. A dream in the making, Bartosz M. Kowalski, Poland 2012, 50 min
21. Mother 24/7, Marcin Janos Krawczyk, Poland 2013, 30 min
22. The coal miner's day, Gaël Mocaër, France 2013, 80 min
23. As you like it, Paula Onet, Romania 2013, 21 min
24. Our curse, Tomasz Sliwinski, Poland 2013, 30 min
25. The Story of Mr. Love, Dagmar Smržová, Czech Republic 2013, 73 min
26. Blood, Alina Rudnitskaya, Russia 2013, 59 min
Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor:
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij
zobacz wszystkie