W związku z oficjalnym rozporządzeniem o odwołaniu wszelkich imprez masowych, wydarzeń kulturalnych oraz pokazów kinowych, wszystkie kina w Trójmieście zdecydowały o zamknięciu swoich obiektów do odwołania.
Szczegółowe informacje o zwrotach zakupionych wcześniej biletów, repertuarze i ponownej dostępności obiektów będą udostępniane na stronach poszczególnych kin.
stat
PATRONAT

17. Millennium Docs Against Gravity

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i jeden z największych w Europie. Festiwal był nagradzany m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako "najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce" i jest wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwal skupiony jest na naglących problemach świata, istotnych zagadnieniach społecznych oraz ważnych wydarzeniach historycznych. Na Festiwalu spotykają się przedstawiciele najważniejszych organizacji pozarządowych, lokalnych władz, mediów, twórców oraz specjalistów z zakresu poruszanej w filmach tematyki.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity wprowadził modę na film dokumentalny w Polsce i wzbudził szerokie zainteresowanie mieszkańców miast, w których się odbywa, co jest efektem konsekwentnie rozwijanego, atrakcyjnego programu. Zainteresowanie widzów Festiwalem spektakularnie rośnie. Ostatnia 16. edycja kolejny rok z rzędu okazała się rekordowa. Niemal 93 000 widzów w sześciu miastach Polski: Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie wybrało się na seanse (1023 pokazy) kina dokumentalnego i wydarzenia towarzyszące Festiwalowi.

Partnerem trójmiejskiej edycji festiwalu jest Miasto Gdynia, Gdyńskie Centrum Kultury, Urząd
Marszałkowski woj. Pomorskiego oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Fundatorem Nagrody dla
Najlepszego Filmu w Konkursie Głównym gdyńskiej edycji 17. Millennium Docs Againts Gravity jest Prezydent Miasta Gdyni, który objął Festiwal również Honorowym Patronatem.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij