Szybki bieg w Parkrun Gdynia

3 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Na Bulwarze Nadmorskim Jacek Śliwiński przebiegł 5 km w czasie 15:44. Do rekordu trasy zabrakło 17 sekund. Na Bulwarze Nadmorskim Jacek Śliwiński przebiegł 5 km w czasie 15:44. Do rekordu trasy zabrakło 17 sekund.

Pierwsze, sierpniowe bezpłatne biegi Parkrun Gdańsk i Parkrun Gdynia przywitało 270 biegaczek i biegaczy. Idealne warunki pogodowe sprzyjały rekordom życiowym, których padło około 50. Kolejne starty na 5 km w Parku Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim 9 sierpnia, o godz. 9.

W Parku Reagana najszybciej wśród kobiet pobiegły siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie, które razem przekroczyły linię mety w czasie 20:45. Trzecią pozycję zajęła Agnieszka Machalica z nową życiówką - 22:22.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 181. PARKRUN GDAŃSK

U panów 12. zwycięstwo w gdańskim biegu zaliczył Piotr Pietrzak, który dystans 5 km przebiegł w 17:34. Drugi z ponad 20-sekundową stratą był Tomasz Jankowiak - 17:55. Natomiast trzecie miejsce zajął Paweł Petelski z nowym rekordem - 18:48.

Warto dodać, że na starcie w Parkrun Gdańsk stanęła 68-letnia Ewa Kasierka, która jest jedną z najstarszych w Polsce czynnych maratonek i ulatramartonek.

Na Bulwarze Nadmorskim spośród 119 uczestników wygrał Jacek Śliwiński, który 5 km pokonał w znakomitym czasie - 15 minut i 44 sekund. Dwie minuty później na mecie był Tomasz Bogusz, a trzeci Konrad Zalewski ukończył start z rezultatem 18:24.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 187. PARKRUN GDYNIA

Wśród pań siódmy raz z rzędu zwyciężyła Olga Łotocka, która na koncie ma już 11 wygranych w gdyńskim cyklu. Na mecie osiągnęła czas 22:53. Na kolejnych miejscach znalazły się Nicole Labuda (23:11) oraz Kamila Szulc (23:18).

Biegi parkrun odbywają się w 25 miastach Polski. Uczestnikami są osoby w wieku od 8 do 81 lat i można powiedzieć, że biegi parkrun skupiają środowiska biegowe w pigułce. Praktycznie każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę biegową od parkrunu, natychmiast zauważa, że ludzie tam przychodzący znają się jak rodzina - i tak w zasadzie jest.

Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.

• w sumie....

Z powodu startu triathlonistów w Gdyni chyba tym razem wyjątkowo nie będzie biegu parkrun...

• 0 0

• siostry (3)

Ciekawe kiedy od tego biegania tuwalskim strzelą kolana przeciez to jest załosne gdzie bieg tam i tuwalskie jak by dawali nagrody to pewnie do kibla tez by pobiegły

• 4 14

• Mistrzu,

miałem okazję brać udział w kilku biegach z siostrami Tuwalskimi, wiele razy mijałem się z nimi podczas treningu w Parku Reagana. Ale w większości startów, w których biegałem ich nie było. Czyli zdanie "gdzie bieg tam i Tuwalskie" jest mocno przesadzone. To miłe, że troszczysz się o ich zdrowie bo bezinteresowna zawiść na tym portalu się przecież nie pojawia.

• 6 1

• zacznij biegać, a nie marudzić, to może w końcu je dogonisz :)

• 1 0

• bieganie

czemu mają od razu wszystkim strzelać kolana? bieganie jest zdrowe i zmusza organizm do wytwarzania mazi w stawach. Wystarczy mieć dobre buty np New Balance Vazee Rush z dobrą amortyzacją i żadne kontuzje nie będą miały miejsca, w płaskich butach za 40zł na pewno nie będzie lepiej