stat
Wydarzenie już się odbyło

Bałtycki Festiwal Nauki

Bałtycki Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej odbędzie się w dniach 23-27 maja. Blisko 500 studentów i naukowców przygotowało niemal 200 propozycji z 24 dyscyplin naukowych - od architektury po biocybernetykę.

4 grudnia 2021 - 2 lutego 2022, godz. 16:00 - 23:00

Gdańsk Sopot Gdynia
Wstęp wolny

w każdą środę (od 09.02 do 20.04.2022), godz. 16:30

Gdańsk,
Wstęp wolny

W programie 16. edycji festiwalu znalazły się warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady, konkursy. Wykład pt. "Smog - historia - dzień dzisiejszy" wygłosi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

- Bogaty, różnorodny i atrakcyjny program festiwalu to już nasza tradycja. Będą zarówno zabawy związane z nauką dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i poważne wykłady naukowe, więc z pewnością każdy w ciągu tych kilku dni znajdzie coś, co go zainteresuje, a może nawet zainspiruje. Naukowcy i studenci opowiedzą o naukach ścisłych i technicznych w przystępny oraz ciekawy sposób - podkreśla prof. Ryszard Jan Barczyński, pełnomocnik rektora Politechniki Gdańskiej ds. Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny. Na część zajęć obowiązuje jednak rejestracja. Szczegółowy program znajduje się tutaj.

Wydarzenie finansowane jest ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Sponsorem Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A., Grupa Santander.
Patronat medialny: Radio Gdańsk

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.