Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak

Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak

Wybierz numer

501-168-865
c...@wp.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/6 - Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak Gdynia 4
  • Zdjęcie 2/6 - Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak Gdynia 3
  • Zdjęcie 3/6 - Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak Gdynia 2
  • Zdjęcie 4/6 - Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany Elżbieta Krzyżaniak Gdynia +3 1
 

TV Filmy

Jesteś wyjątkowa
279

Jesteś wyjątkowa

Artykuły o nas

O nas

"To nie problem sprawia, że cierpisz, lecz twój sposób myślenia o nim. Zmień go, a problem zniknie" zapraszam do zmian!
Jestem psychologiem, mediatorem oraz akredytowanym coachem ICF na poziomie PCC. Pracuję w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach. Moi Klienci skutecznie osiągają cele, przełamują bariery, które wcześniej ich ograniczały, zyskują motywację, usprawniają komunikację  oraz częściej się uśmiechają. Pracuję z klientami dorosłymi, parami oraz zespołami. 

Najczęściej zadawane pytania

Jak się przygotować idąc do psychologa?
Na spotkanie z psychologiem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nawet jeśli nie będziesz wiedzieć od czego zacząć psycholog zada ci pytania, które pozwolą zdiagnozować twoje potrzeby oraz ustalić cele terapii. Jeśli chcesz robić notatki możesz wziąć swój notatnik lub skorzystać z kartek, które są w gabinecie. Jeśli chcesz o siebie zadbać zarezerwuj sobie czas, wycisz telefon i potraktuj wizytę jako czas tylko dla siebie.
Ile trwa wizyta?
Czas trwania spotkania zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Z reguły wizyta trwa od 60 do 90 minut. Czasami spotkanie może trwać dłużej. Spotkanie rozliczane jest proporcjonalnie do czasu trwania.
Co to jest terapia skoncentrowana na rozwiązaniach?
Terapia Skoncentrowana na rozwiązaniach w skrócie TSR to nurt terapeutyczny, który polega na rozwiązywaniu trudnych sytuacji poprzez wyszukiwanie i uświadamianie klientowi jego możliwości i zasobów. Zamiast tworzenia teorii na temat: "jak być powinno" i "dlaczego tak nie jest", TSR zajmuje się tym, "co się sprawdza" i "co pomaga" oraz szuka sposobów rozszerzania powyższych działań na inne płaszczyzny życia klienta. TSR skupia się na teraźniejszości i przyszłości, o przeszłość zahacza tylko w uzasadnionych okolicznościach.
Odstawowe założenia TSR:
• Jeśli coś działa, rób tego więcej.
• Jeśli coś nie działa, rób coś innego.
• Jeśli coś się nie zepsuło, nie naprawiaj.
• Nie komplikuj. Życie jest naprawdę proste.
Po co psycholog parom, które się rozwodzą?
Czasami pary w obliczu rozwodu a w szczególności partner, który zainicjował rozstanie odmawiają pójścia wspólnie do psychologa z obawy, że celem terapii musi być pogodzenie się. Dlatego chcę podkreślić, że celem spotkań z parami w obliczu rozwodu i rozstania jest wypracowanie najlepszego rozwiązania, którym może być zarówno naprawienie relacji jak i obopólna gotowość do rozstanie się. Spotkanie z psychologiem ułatwia konstruktywny dialog oraz zminimalizowanie strat po każdej ze stron.
Jak namówić kogoś kto ma problem, żeby poszedł do psychologa?
Jeśli uważasz, że ktoś z twoich bliskich powinien pójść do psychologa to ty masz problem a nie on. Masz problem z tym, jaki ten ktoś jest. Dlatego jeśli osoba ta odmawia, sam umów się na spotkanie po to, żeby wypracować zmiany w swoim zachowaniu wobec tej osoby. Jeśli ty zaczniesz inaczej reagować wpłyniesz na zmiany w zachowaniu innych. Twoje nowe zachowania wzbudzą nowe reakcje innych. Zmienisz istniejący układ.
Czy terapia musi trwać długo?
Podejście w którym pracuje zalicza się do terapii krótkoterminowych.
Ilość sesji jest uwarunkowana potrzebami osobistymi klienta. Są osoby, które realizują swoje cele zaledwie po kilku spotkaniach.
Są też takie, które pozostają ze mną na dłużej i stale dbają o rozwój osobisty. Czas trwania terapii zawsze zależy od woli klienta. Częstotliwość spotkań ustalana jest również w uzgodnieniu z klientem.
Czy sesje online są tak samo skuteczne?
Klienci, z którymi pracuję online dokonują wielu ważnych zmian w swoim życiu i mimo, że nigdy nie miałam możliwości gościć ich w swoim gabinecie twierdzą , że terapia jest skuteczna. Od wielu lat pracuję z klientami, którzy na stałe przebywają za granicą, mieszkają poza Trójmiastem lub w ostatnim czasie z powodu pandemii wybierają taki właśnie rodzaj bezpiecznego wsparcia psychologicznego. Możliwe są spotkania na Skypie, WhatsAppie oraz sesje telefoniczne.
Czym się różni coaching od terapii?
Jeśli zastanawiasz się nad tym czy zdecydować się na coaching czy na terapię wiedz, że jedno nie zastępuje drugiego.
Terapia służy naprawieniu i zrozumieniu czegoś co się zepsuło lub działa nieprawidłowo. Podczas terapii skupiamy się na rozwiązywaniu obecnych problemów sięgając wstecz do przeszłości.
Coaching dotyczy przyszłości i tego co ma być . Podczas sesji coachingowych zajmujemy się projektowaniem celów i odnajdywaniem sposobów i motywacji do ich realizacji.

Najprościej więc mówiąc terapia służy zamykaniu starego, coaching otwieraniu nowego.
Czy to jest normalne?
Bardzo często zadawanym przez klientów pytaniem jest: "Czy to jest normalne, że...?" W ten sposób osoby doświadczające jakiejś trudności próbują obniżyć swój poziom lęku i obawy, że coś z nimi nie tak. Kiedy mogą skonfrontować swoje obawy i często przekonać się, że to co się z nimi dzieje jest naturalną reakcją na daną sytuację i dotyczy wielu innych osób łatwiej jest im zacząć pracować nad poprawą sytuacji i samopoczucia. Zrozumienie mechanizmów kierujących naszymi myślami, emocjami i zachowaniem pomaga odzyskać kontrolę nad życiem.

Oceny (72)

Alicja
Termin usługi: maj 2024

Polecam wizytę u Pani Eli każdej osobie, która chce coś zmienić w swoim życiu. Pani Ela jest profesjonalistką; po każdej wizycie czuję, że uzyskałam pomoc. Proces zmian jest bardzo trudny dlatego warto wtedy czuć, że jest się "w dobrych rękach". Czuję się tak po każdej wizycie i powoli odzyskuję wewnętrzną moc. Jestem wdzięczna, że spotkałam tak wspaniałą Panią Psycholog na swojej drodze.

Psycholodzy

6.0
Robert K.
Termin usługi: styczeń 2024

Jestem ogromnie wdzięczny Pani Elżbiecie za jej profesjonalizm, podejście do pacjenta i empatię. Spotkania zawsze przebiegały w bardzo dobrej atmosferze co sprzyjało otwartej rozmowie. Już po 3 wizytach zrozumiałem i spojrzałem na pewne rzeczy z zupełnie innej perspektywy co pozwoliło mi na wyprostowanie kilku wcześniej krętych życiowych ścieżek. Serdecznie polecam!

Psycholodzy

6.0
Barbara
Termin usługi: kwiecień 2024

Szczerze polecam! Zaangażowanie, empatia i wspracie zagwarantowane.

Psycholodzy

6.0
Małgorzata
Termin usługi: kwiecień 2024

Pani Ela jest cudowną osobą, bardzo ciepłą i zaangażowaną. Czułam jakbym rozmawiała z bardzo bliską mi osobą. Odczułam pełne zrozumienie problemu. Cieszę się. że w końcu podjęłam decyzję o umówieniu się na wizytę z Panią, którą polecam z całego serca

Psycholodzy

6.0
Marta
Termin usługi: grudzień 2023

Dzieki tej Pani moje zycie zmienilo sie wreszcie o 180stopni. Wyjasnila mi rzeczy ktorych nie chcialam rozumiec, pokazala mi sytuacje ktorych nie chcialam widziec. Przy tym wszystkim byla/ jest moim ciaglym wsparciem. Absolutnie nie wiem co bym bez niej zrobila. Jest cudowna kobieta, niesamowitym profesjonalista- ale co najwazniejsze- znakomitym terapeuta. Dziekuje za wszystko ️️️ Nowy rok nowa ja

Psycholodzy

6.0
D
Termin usługi: październik 2023

To już moja kolejna wizyta u Pani Eli, którą serdecznie polecam. Spotkania odbywają się w bardzo przyjaznej i wspierającej atmosferze, która pozwala się otworzyć. Pani Ela uczy mnie spojrzenia na sprawy i moje problemy z różnych perspektyw. Jej wsparcie pozwala mi zrozumieć moje emocje, przezwyciężać utarte przekonania i zmieniać perspektywę. Miałam do czynienia już kilkoma terapeutami i Pani Ela jest na ich tle po prostu wybitną profesjonalistką

Psycholodzy

6.0
Sebastian
Termin usługi: listopad 2023

Po kolejnej wizycie u Pani Elżbiety, bardzo pozytywne wrażenia. Pani Ela ma profesjonalne, empatyczne, pełne zrozumienia podejście do pacjenta. Za każdym razem pomaga ułożyć myśli w głowie i podpowiada jak walczyć ze swoimi problemami. Gorąco polecam.

Coaching

6.0
Rafał
Termin usługi: listopad 2023

Pani Elżbieta i jej warsztat to fenomen. Nie spotkałem się z lepszym specjalistą, a przez kilku już przeszedłem. Pacjent nie pod terapię, terapia pod pacjenta. Bardzo mocno polecam!

Psycholodzy

6.0
Anna K
Termin usługi: listopad 2023

Cudowna kobieta Pełna empatii i dobrego serca Polecam w 100% Motywuje i wspiera Pomaga w trudnych chwilach

Psycholodzy

6.0
Magda
Termin usługi: październik 2023

Jeżeli potrzebujesz realnej pomocy i zrozumienia, to szczerze polecam Panią Elę. Zawsze możesz liczyć na szczerość z jej strony. I choć pytania bywają trudne, rozmowa z Panią Elą pozwala spojrzeć na problem z innej perspektywy a to bardzo pomaga w jego rozwiązaniu. Pani Elu bardzo dziękuję za wsparcie.

Psycholodzy

6.0
Grażyna
Termin usługi: grudzień 2022

Pani Elżbieta jest wspaniała, profesjonalna, życzliwa i bardzo zaangażowana. Bardzo mi pomogła, polecam serdecznie

Coaching

6.0
Agnieszka
Termin usługi: grudzień 2022

Przed pierwszą sesją terapeutyczną zastanawiałam się: Jak to będzie? Czy będę umiała opowiedzieć o tym co czuję? Po co tam naprawdę idę? Czy to mi pomoże w moich problemach? Czy to nie będzie strata pieniędzy? Moje obawy znikły po pierwszych minutach rozmowy. Uśmiech, ciepła atmosfera, empatia i wrażliwość na drugiego człowieka, nie sugerujące rady, ale skłaniające do wyciągania własnych wniosków, profesjonalizm. Rozmowa sama płynęła. Jestem w trakcie swojej własnej, krętej drogi, ale na pewno wiem, że mam teraz kogoś, kto pomoże mi wyjść na prostą. Panią Elżbietę jako psychologa polecam w 100%!

Psycholodzy

6.0
Joanna
Termin usługi: sierpień 2021

Jest to mój pierwszy psycholog w życiu i idealnie się dopasowałyśmy :) Pani Elżbieta da ci powiedzieć wszystko co ciąży w głowie i w sercu. Omawia moje przeszkody, które sama sobie nakładam. Zadaje na bieżąco pytania, które zmuszają mnie do pozytywnego myślenia. Pozytywne myślenie po spotkaniach są jak magnes i uwaga mogą uzależniać :D Robimy również ćwiczenia, które dają obraz na ''sprawę'' co znowu porusza do myślenia- myślenia w dobrą stronę! :) Z całego serca polecam !

Psycholodzy

6.0
Maja
Termin usługi: maj 2021

Pani Elżbieta jest wspaniałą,ciepłą,życzliwą profesjonalistką ,zaangażowaną w problemy swoich klientów. Obudziła nasze małżeństwo z trzydziestoletnim stażem do nowego życia,pokazała jak na nowo odbudować wspólną przestrzeń,w której można bezpiecznie cieszyć się obecnością drugiej osoby. Bardzo dziękujemy. Polecamy spotkania z Panią Elżbietą. Dajcie sobie szansę.Warto.

Psycholodzy

6.0
jarekm
Termin usługi: kwiecień 2021

Dobrze, że trafiłem do pani Elżbiety. Dziękuję

Psycholodzy

6.0
Renata
Termin usługi: luty 2021

Za sobą mam już kilka wizyt w gabinecie. Pani Ela bardzo pomogła mi w odzyskaniu motywacji do działania i pewności siebie, ukierunkowała moje działania na realizację, sprawiła że częściej się uśmiecham i lepiej rozumiem otaczający mnie świat. Polecam serdecznie! Szybka pomoc, świetna atmosfera i niedługi czas oczekiwania zarówno na pierwsze, jak i każde kolejne spotkanie.

Psycholodzy

6.0
Marcin
Termin usługi: grudzień 2020

Od niedawna korzystam z pomocy psychologa, ale jeżeli chodzi o wybór, to trafiłem do właściwej osoby. Pani Elżbieta Krzyżaniak jest w pełni kompetentną osobą. W czasie spotkań wprowadza przyjazny klimat. Przy czym jest bardzo profesjonalna. Na pewno mogę ją polecić. Marcin

Psycholodzy

6.0
Aldona
Termin usługi: grudzień 2020

Po kilku wizytach w gabinecie Pani Eli Krzyżaniak mam bardzo pozytywne wrażenia. Mam nadzieję, że w przyszłości również tak będzie. Polecam. Aldona

Psycholodzy

6.0
Mariola
Termin usługi: grudzień 2020

Korzystamy z porad Pani Eli Krzyżaniak w ramach terapii rodzinnej. Polecam. Mariola

Psycholodzy

6.0
Robert
Termin usługi: grudzień 2020

Jestem po pierwszej wizycie u Pani psycholog - Elżbiety Krzyżaniak. Bardzo pozytywnie oceniam podejście Pani Eli do rozmówcy. Czułem, że czas przeznaczony na rozmowę jest w pełni wykorzystany. Na pewno będę kontynuował terapię. ps. ujęła mnie podaniem herbatki :) Robert

Psycholodzy

6.0