stat

63. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie 2020

26/06 - INAUGURACJA - John Tatarinoff - organy, Jacek Rogala - dyrygent, Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku
30/06 - Christophe Mantoux
03/07 - Vincent Thevenas
07/07 - Roman Perucki
10/07 - Inger-Lise Ulsrud
14/07 - Francesco Bongiorno
17/07 - Wojciech Wojtasiewicz
21/07 - Roberto Marini
24/07 - Jan Bokszczanin
28/07 - Andrei Bardin
31/07 - Andrzej Chorosiński
04/08 - Johannes Skudlik
07/08 - Paulo Bougeat
11/08 - Maciej Zakrzewski
14/08 - Stefan Kagl
18/08 - Daniel Zaretsky
21/08 - Diego Cannizzaro
25/08 - Józef Serafin

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Gdańsk to miasto o bogatej tradycji organowej. Muzyka od wieków rozbrzmiewała w zabytkowej Katedrze Oliwskiej, umożliwiając melomanom obcowanie z muzyką wykonywaną na królewskim instrumencie - organach, przybliżając im również historię tej świątyni, bogactwo jej architektury, rzeźby i malarstwa. Ideą organizacji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie, która przyświeca organizatorowi festiwalu, jest podtrzymywanie wielowiekowej tradycji organowej. W swojej ponad sześćdziesięcioletniej historii Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie stał się nieodłącznym elementem pomorskiej mapy kulturalnej, podnosząc Gdańsk do rangi organowej stolicy Polski Północnej, promieniującej na mniejsze ośrodki kulturalne, m.in. Jastrzębią Górę, Stegnę, Żarnowiec i Jastarnię.

Charakter Festiwalu jakim jest jak najpełniejsza prezentacja muzyki organowej w wirtuozowskich wykonaniach, wakacyjny okres organizacji koncertów oraz usytuowanie kościoła w sąsiedztwie Parku Oliwskiego, zachęca mieszkańców Trójmiasta i okolic, jak i turystów odwiedzających Gdańsk, do licznego uczestnictwa w koncertach.

Podczas koncertów festiwalowych swój kunszt artystyczny zaprezentują najwybitniejsi organiści różnych generacji z europejskich i światowych ośrodków muzycznych. Melomani będą mieli szansę usłyszeć mistrzowskie wykonania, w przystępnym repertuarze różnych epok i stylów muzycznych. Udział w koncertach wybitnych autorytetów - artystów różnych wyznań, narodowości, prezentujących zróżnicowane praktyki wykonawcze, da możliwość prezentacji muzyki organowej w ciekawy, nieszablonowy sposób.

Każdy z koncertów poprowadzony zostanie przez konferansjera, który przybliży słuchaczom zarówno specyfikę wyjątkowego wnętrza katedry oliwskiej i znaczenie tamtejszych zabytkowych organów dla dziedzictwa kulturalnego, jak również nakreśli tematykę koncertów, występujących muzyków i wykonywanych utworów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

fot. Paweł Borsuk

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    12 zł
ULGOWY: 12 zł

NORMALNY: 20 zł

RODZINNY: 45 zł

Bilety będzie można nabyć przed katedrą - bezpośrednio przed koncertem, oraz w kasie biletowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

w każdy wtorek (od 30.06 do 25.08.2020), godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 12 zł
lis 29

niedziela, godz. 18:00

bilety 10 - 45 zł
Kup bilet

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij