Imprezy i wydarzenia

Kurka Wodna

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 kwietnia 2017 (niedziela)
godzina:
17.00
miejsce:

Teatr Na Plaży  mapa

adres:
Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
bilety:
25 zł , ulgowy 20 zł
PATRONAT

KURKA WODNA
reż. Joanna Zdrada, prod. Teatr na Plaży

Specjalnie z okazji Weekendu z Witkacym, który odbędzie się w dniach 27-23 kwietnia 2017, Teatr na Plaży wyprodukuje i zaprezentuje premierowo dramat "Kurka Wodna", będący połączeniem spektaklu i inscenizowanego czytania.Będzie to kolejna w tym roku produkcja po "Lśnieniu" i cyklu spektakli "Teatrzyku Zielone Oko", w których uznani zaproszeni na sopocką scenę reżyserzy przygotowują w ciągu kilku dni pełnowymiarowy spektakl, w którym wprawdzie aktorzy czytają swoje teksty z kartki, ale jest to spektakl z całą oprawą - od muzyki, strojów, scenografii i rekwizytów po ruch sceniczny. W przypadku "Kurki Wodnej" zaproszenie do wyreżyserowania inscenizowanego czytania przyjęła Joanna Zdrada, a wystąpią w niej m.in. aktorzy Teatru Wybrzeże, Teatru Boto oraz Teatru na Plaży.

Kurka Wodna jest wspaniałym przykładem "czystej formy" w teatrze. Dramat ukazuje rozpad rodziny a co za tym idzie rozpad wartości społecznych czy kulturowych co doprowadza do nieuchronnej rewolucji. Jest to również dramat o artyście, o poszukiwaniu własnego miejsca i celu w życiu. Wszystkie te wyjątkowo ważne tematy są jednak ukryte pod płaszczykiem komediowej i absurdalnej fasady, której Witkacy był absolutnym mistrzem.

Wystąpią: Sylwia Góra-Weber, Jacek Bała, Jakub Kornacki, Krzysztof Gordon, Tobiasz Cytrowski, Piotr Kosewski, Reżyseria, scenografia i scenariusz: Joanna Zdrada,
Produkcja: Teatr na Plaży

Joanna Zdrada
Absolwentka Vysokej Školy Múzických Umení w Bratysławie - kierunek reżyseria teatralna i dramaturgia. Debiutowała w Teatrze a.ha w Bratysławie w roku 2007 sztuką Desdemona Pauli Vogel. Współpracuje z teatrami w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Jej spektakle zdobywały wielokrotnie nagrody na festiwalach teatralnych. Jest również autorką większości scenografii do swoich spektakli. Jej najnowszym spektaklem są "Baloniarze" Gdańskiego Teatru Miniatura (premiera kwiecień 2017).
Novecento

20 października 2017 (piątek) godz. 19:00

spektakle
bilety 25 zł
ulgowy 20 zł
Kup bilet
Medea, moja sympatia

26 października 2017 (czwartek) godz. 19:00

spektakle
bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
Kup bilet

W ramach imprezy

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Pod patronatem

Aktualne konkursy

  • Przejdź

    1 podwójne zaproszenie

    kategoria: koncerty

    zakończenie: 19.10 (czwartek)