stat
PATRONAT

Narracje #11

  • piątek - sobota, 15 - 16 listopada
  • Gdańsk Siedlce

Pod hasłem "Działania terenowe" 15 i 16 listopada na gdańskich Siedlcach odbędzie się 11. edycja Festiwalu NARRACJE. Kuratorami wydarzenia są Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian. Na NARRACJE zapraszają Instytut Kultury Miejskiej razem z Gdańską Galerią Miejską.

- Przez cztery lata organizowaliśmy Festiwal Wola Art w Warszawie, dzięki temu nie jest nam obca współpraca z urzędnikami i mieszkańcami, którzy na co dzień nie mają kontaktu ze sztuką współczesną i dopiero udział w festiwalu daje im taką szansę. Odkrywanie złożonych dziejów gdańskiej dzielnicy Siedlce będzie dla nas ciekawym i nowym wyzwaniem, którego podejmiemy się wraz z artystkami i artystami - mówią Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian.

- W ramach festiwalu odbędą się wystawy w odpowiednio zaaranżowanych miejscach, instalacje artystyczne w przestrzeni publicznej, warsztaty i działania społeczne powstałe we współpracy artystów z mieszkańcami. Ogłosimy otwarty nabór prac, z pomocą którego chcielibyśmy uzupełnić festiwalowe narracje o projekty performatywne - opowiadają o swoich planach kuratorzy.

Wśród tegorocznych artystów i artystek, którzy stworzą prace site-specific, znajdują się m.in.: Tymek Bryndal, Mikołaj Biberstein-Starowieyski, Monika Drożyńska, Maya Gordon, Marta Handschke, Malwina Konopacka, Mateusz Kowalczyk, Karska/Went, Michał Mioduszewski, Olga Mokrzycka-Grospierre, Patrycja Orzechowska, Joanna Pawlik, Przemek Pyszczek, Aga Szreder, Marta Wódz.
Gdańsk-Siedlce.

Dzielnica festiwalowa edycji 2019

11. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się w gdańskiej dzielnicy Siedlce. Teren ten, ze względu na korzystne położenie, zasiedlony był już od czasów średniowiecza, a tutejsze osady stanowiły przedmieścia miasta. W XIX wieku obszar Siedlec został włączony w granice miasta i zielone suburbium stopniowo zaczęło zamieniać się w dzielnicę robotniczą. Wiek XX przyśpieszył proces przemian, których efekty możemy obserwować obecnie. Pod względem zabudowy Siedlce to jedna z najbardziej urozmaiconych dzielnic Gdańska. Odnajdziemy tu czynszowe kamienice i robotnicze domy z XIX i początku XX wieku, neogotyckie, strzeliste gmachy, modernistyczną, nowocześnie projektowaną zabudowę mieszkalną, socrealistyczne osiedle mieszkaniowe, przytłaczające bloki z wielkiej płyty, naiwnie bajkowy postmodernizm oraz współczesne, odgradzające się od przestrzeni dzielnicy osiedla deweloperskie.

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej | Współorganizator: Gdańska Galeria Miejska
www.narracje.eu
www.facebook.com/NarracjeGdansk

Wartość wartości

9 - 30 października 2019, godz. 18.00

Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Etruski lew wykonany z bursztynu jest jednym z cenniejszych eksponatów muzeum...?