stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską Sopot 2008 (23 opinie)

Szczegółowy program:


niedziela, 13.07 - otwarcie Festiwalu
19.30 zespół GOJIM, Austria (pieśni jidysz i muzyka klezmerska) - koncert
21.15 kuchnia koszerna

poniedziałek, 14.07
17.00 warsztaty języka hebrajskiego
19.30 zespół GOJIM, Austria - koncert

wtorek, 15.07
17.00 warszaty języka hebrajskiego

środa, 16.07
19.30 Gebirtig: pieśni wielkiego barda z krakowskiego getta, Mordechaja Gebirtiga, André Ochodlo & The Jazzish Klezmer Company (Polska, Niemcy, Białoruś, Rosja)

czwartek, 17.07
19.30 Gebirtig: pieśni wielkiego barda z krakowskiego getta, Mordechaja Gebirtiga, André Ochodlo &The Jazzish Klezmer Company (Polska, Niemcy, Białoruś, Rosja)

piątek, 18.07
19.30 Gebirtig: pieśni wielkiego barda z krakowskiego getta, Mordechaja Gebirtiga, André Ochodlo &The Jazzish Klezmer Company (Polska, Niemcy, Białoruś, Rosja)

sobota, 19.07
16.00 warsztaty tańca izraelskiego wspólnoty "Betlejem" z Gdańska (klub Atelier)
19.30 Gebirtig: pieśni wielkiego barda z krakowskiego getta, Mordechaja Gebirtiga, André Ochodlo &The Jazzish Klezmer Company (Polska, Niemcy, Białoruś, Rosja)

niedziela, 20.07
16.00 warsztaty tańca izraelskiego wspólnoty "Betlejem" z Gdańska (klub Atelier)
19.30 Gebirtig: pieśni wielkiego barda z krakowskiego getta Mordechaja Gebirtiga, André Ochodlo &The Jazzish Klezmer Company (Polska, Niemcy, Białoruś, Rosja)- PREMIERA

poniedziałek, 21.07
17.00 wykład "Muzyka w getcie w Terezinie", Ludmila Perinova, Centrum Kultury Żydowskiej Hadasa, Czechy
19.00 wykład "Żydzi na Słowacji w przeszłości i współcześnie", Pavol Mestan, dyrektor Muzeum Kultury Żydowskiej w Bratysławie

wtorek, 22.07
17.00 warsztaty jidyszkajt cz. I: Żydzi aszkenazyjscy - język i literatura jidysz - podstawowe informacje; alfabet hebrajski w języku jidysz; podstawowe wyrażenia i elementy gramatyki; popularne piosenki w jidysz. Prowadzący: Julia Makosz, Urszula Makosz, Przemysław Piekarski
19.30 zespół DI NAYE KAPELYE (Węgry, Budapeszt) - koncert

środa, 23.07
17.00 warsztaty jidyszkajt cz. II
19.30 otwarcie wystawy Dokument podróżyKrystyny Piotrowskiej, spotkanie z autorką

czwartek, 24.07
17.00 warsztaty jidyszkajt cz. III, wystawa "Dokument podróży"
19.30 JASCHA LIEBERMAN TRIO, Polska - koncert

piątek, 25.07
19.30 Shalom: André Ochodlo &The Klezmer Company. Goście specjalni: perkusja - Alekxander Zinger (Moskwa), akordeon - Alexander Shuvalov (Mińsk) - koncert

sobota, 26.07
16.00 warsztaty plastyczne, prowadzenie: Anna Molga
19.30 Shalom: André Ochodlo &The Klezmer Company, goście specjalni: perkusja - Alekxander Zinger (Moskwa, akordeon - Alexander Shuvalov (Mińsk)-koncert

niedziela, 27.07 impreza zamknięcia
- I część:
18.00 Shalom Live: André Ochodlo &The Klezmer Company, goście specjalni: perkusja - Alekxander Zinger (Moskwa), akordeon - Alexander Shuvalov (Mińsk)-koncert
- II część:
21.00 MAX KLEZMER BAND, Polska - koncert

Opinie (23) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?