• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

15. Balt Military Expo (8 opinii)

XV edycja Bałtyckich Targów Militarnych Balt-Military-Expo, odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku. Targi odbywają się w ścisłej współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratem Marynarki Wojennej. Są związane z morzem i wybrzeżem. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, najnowszych systemach obronnych, ratownictwa na morzu i lądzie. Dedykowane są Marynarce Wojennej RP, innym rodzajom wojsk oraz formacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Bałtyckie Targi Militarne realizowane są w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Morskich - Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Wystawa Dedykowana jest Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym, żandarmerii wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej i Służbie Więziennej.

Targom BALT-MILITARY-EXPO towarzyszą konferencje i wystawy:
VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON
"Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa
"
Celem konferencji jest budowa platformy wymiany wiedzy między przyszłymi użytkownikami, przemysłem i instytucjami naukowo-badawczymi krajów nadbałtyckich, priorytetową tematyką: rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, a także w zakresie ratownictwa morskiego. Tematyka ta wpisuje się w strategię Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie priorytetowych kierunków badań prowadzonych w resorcie w latach 2013-2022. Organizatorami konferencji są: Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A., Akademia Marynarki Wojennej, Międzynarodowe Targi Gdańskie.

4. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO
Celem projektu jest prezentacja najnowszych trendów i standardów postępowania podczas prowadzenia działań w ratownictwie i medycynie ratunkowej oraz wymiana wiedzy, doświadczeń i oczekiwań pomiędzy środowiskiem naukowym, producentami, dostawcami i użytkownikami sprzętu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich podmiotów działających w sferze Państwowego Ratownictwa Medycznego. Konferencja realizowana jest w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Zawodowym Ratowników Medycznych.

BALT-MILITARY-EXPO to nie tylko targi, konferencje i wystawy, ale także widowiskowe pokazy działań antyterrorystycznych i ratowniczych na wodach Morskiego Portu Gdynia nieopodal Skweru Kościuszki.

Tradycyjnie już targom towarzyszy Konkurs o Nagrodę Grand Prix im. kontradmirała Xawerego Czernickiego, promujący produkty o najwyższej użyteczności dla Sił Zbrojnych RP i służb Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, charakteryzujące się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz unikalnymi walorami eksploatacyjnymi. Komisja Konkursowa wyłoni laureata Grand Prix oraz zdobywców trzech równorzędnych nagród - Bursztynowych Medalionów Targów. Swoje nagrody przyznają również: Minister Obrony Narodowej, Inspektor Marynarki Wojennej, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, Komendant Główny Straży Granicznej, Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej oraz Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.

W dniach 25-27 czerwca, w ramach Targów BME 2018 udostępnione będą okręty do zwiedzania dla publiczności:
- P-06 CĒSIS z Łotewskiej Marynarki Wojennej,
- LNS Dzūkas P12 z Litewskiej Marynarki Wojennej
- Polski okręt ORP Piorun.

Miejsce cumowania okrętów: PORT GDAŃSK, Nabrzeże Wolny Obszar Celny
Zwiedzanie odbywać się będzie wg. programu, zapisy - lada informacyjna targów BME 2018, AMBEREXO, HALA A.

Targi BALT-MILITARY-EXPO wizytowane są przez oficjalne delegacje zagraniczne przybyłe na zaproszenie Ministerstwa Obrony Narodowej, attaché wojskowych akredytowanych w Polsce i liczną grupę gości zagranicznych reprezentujących formacje wojskowe i producentów uzbrojenia.

Wydarzenie na Facebooku.

Informacja o biletach

Do bezpłatnego wstępu na teren ekspozycji targowej upoważnieni są: żołnierze i pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej, Sił Zbrojnych RP, przedstawiciele centralnej i terenowej administracji rządowej, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, funkcjonariusze i pracownicy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Celnej, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, Służby Ochrony Kolei, służb i organizacji związanych z ratownictwem.

Bezpłatne identyfikatory mogą otrzymać także: niezależni eksperci, członkowie stowarzyszeń, pracownicy instytucji, firm oraz szkół i uczelni związanych z problematyką obronności, bezpieczeństwa i ratownictwa po wcześniejszej rejestracji na stronie www.baltmilitary.pl do 31.05.2018 r. lub na podstawie zaproszenia otrzymanego od organizatora lub wystawców.

Rejestracja Gości Branżowych: www.baltmilitary18.exposupport.pl/visitor/register

TERMIN REJESTRACJI ON-LINE UPŁYWA 31.05.2018 r.

Po tym terminie uzyskanie identyfikatora będzie możliwe w trakcie targów, po wniesieniu opłaty rejestracyjnej w wysokości 25,00 pln brutto / 1 dzień (kasa, hol A).
Na wpłaconą kwotę zostanie wystawiona faktura VAT (opłata nie dotyczy gości branżowych)

Opinie (8)

 • Dlaczego nie odbywają się w Radomiu ?

  • 4 0

 • A Błyskawica będzie?

  • 3 0

 • bezzałogowe kropidła i samobieżne konfesjonały będą ?

  • 6 0

 • Czyli zwykły człowieczek niebranżowy (2)

  już nie może wejść? Nie widzę nigdzie informacji o cenach biletów itp.

  • 6 2

  • (1)

   Czytaj tekst do konca

   • 2 0

   • po co...

    ... jak później można sobie popultać w komentarzach :)

    • 0 0

 • rejestracja

  szkoda tylko, że dziś /19.06.18/ ukazuje się info o darmowej rejestracji do 31.05.2018 r.

  • 7 0

 • Po co?

  Po kiego informacja o imprezie na którą nikt(prawie) nie może wejść?

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.