• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Energa Sailing Cup

Nagrody, stypendia na zakup sprzętu i miano najlepszych zawodników klasy Optimist w kraju. O to walczyć będzie 40 młodych żeglarzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej tegorocznej odsłony Energa Sailing Cup. Dla niektórych będzie to wstęp do poważnej sportowej kariery, natomiast dla wszystkich - niesamowita żeglarska przygoda!


Program:
- Rozpoczęcie zawodów: czwartek, 28 lipca, ok. godz.: 11:00

- Zakończenie zawodów: sobota, 30 lipca ok. godz.: 14:00

- Koncert Margaret: sobota, 30 lipca godz.: 18:00

- Strefa żeglarska Energa Sailing będzie dostępna również w niedzielę, 31 lipca.
28 lipca rozpocznie się rywalizacja 40 nastoletnich żeglarzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej 4. edycji Energa Sailing Cup. Sopocki finał tej imprezy poprzedziły regaty eliminacyjne w Pucku, Gdyni, Dziwnowie, Giżycku i Charzykowach, w których startowała ponad 100-osobowa grupa najlepszych zawodników klasy Optimist w Polsce. W sobotę 29 lipca poznamy zwycięzców zarówno regat finałowych, jak i całego cyklu. Stawką finału będą stypendia na zakup sprzętu sportowego dla grupy 15 żeglarzy. Czterech najlepszych, zmieniających klasę Optimist na wyższą może liczyć na wsparcie o wartości 15 tys. złotych. Wszyscy zaś zostaną włączeni do ekipy Energa Sailing Junior Team i przez trzy kolejne lata otrzymywać będą stypendia sportowe ufundowane przez Grupę Energa.

- Już po raz czwarty najlepsi zawodnicy z całego kraju walczyć będą o udział w programie stypendialnym, którego owoce są już widoczne - mówi Maciej Szafran, Trener ds. Sportu Powszechnego Dzieci i Młodzieży PZŻ. - W ubiegłym sezonie dwie załogi w klasie 29-er, żeńska i męska, ze stypendystami na pokładzie, zdobyły medale mistrzostw Europejskiej Federacji Żeglarskiej. To dowodzi, że finaliści Energa Sailing Cup są naprawdę utalentowani i gotowi do międzynarodowej rywalizacji. Cieszymy się, że w tym roku dołączy do nich kolejna grupa zawodników.Zabawa, edukacja i koncert muzycznej gwiazdy


Tuż przy sopockim molo, na Placu Zdrojowym pojawi się pełne atrakcji żeglarskie miasteczko Energa Sailing. Odwiedzający je będą mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach, nauczyć się wiązać węzły czy z bliska obejrzeć żeglarski sprzęt. Nie zabraknie również okazji do zdobycia autografu najlepszych żeglarzy w kraju - kadrowiczów Energa Sailing Team Poland. Tuż obok zaparkuje Energobus, czyli mobilne centrum nauki Planety Energii, w którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o wytwarzaniu, przesyłaniu i bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej. Na scenie, tuż po zakończeniu ceremonii dekoracji zwycięzców, wystąpi Margaret. Miasteczko Energa Sailing będzie dostępne również w kolejnym dniu po zakończeniu regat, 31 lipca.

- Zapraszamy do Sopotu wszystkich fanów żeglarstwa oraz dobrej, wartościowej zabawy.Zapowiada się prawdziwa uczta żeglarskich emocji, których po prostu najlepiej spróbować samemu - kończy Maciej Ruwiński.Przeczytaj także

Opinie

10.06 g.16.00
Polonia Środa Wielkopolska
10.06 g.17.00
Jarota Jarocin
11.06 g.14.00
Trans MF Landshut Devils
11.06 g.18.30
Budo 2011 Aleksandrów Łódzki
17.06 g.12.00
Olimpia Grudziądz
04.06 g.12.00
Cartusia Kartuzy
03.06 g.17.30
Bruk-Bret Termalica Nieciecza
03.06 g.16.30
InvestHousePlus PSŻ Poznań
03.06 g.16.00
Vineta Wolin