Wydarzenie

6. Euro Chamber Music Festival

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 czerwca - 27 lipca 2017
miejsce:
Gdańsk

Euro Chamber Music Festival Gdańsk jest międzynarodowym festiwalem muzyki kameralnej, odbywającym się w okresie letnim, nieprzerwanie od 2012 roku. Na scenach festiwalu wystąpili już tacy artyści jak: Leszek Możdżer, Apollon Musagete Quartett, Bartosz Koziak, Anna Maria Staśkiewicz, Grupa MoCarta, Lars Danielsson, Władysław "Gudonis" Komendarek. W tym roku, podczas szóstej edycji wydarzenia wystąpią m.in. Kayah i Jerzy Stuhr. Festiwal rozpoczyna się 21 czerwca - w Międzynarodowe Święto Muzyki.



W ramach festiwalu, obok koncertów uznanych artystów, organizowany jest szereg wydarzeń: koncerty młodych talentów, wystawy, konferencje, panele dyskusyjne oraz innych dziedzin artystycznych, koncerty edukacyjne, happeningi/flashmoby, koncerty socjalne w miejscach z ograniczonym dostępem do kultury, Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne oraz Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, będący jedynym takim przedsięwzięciem skierowanym do uczestników o poziomie zaawansowanym na skalę ogólnopolską.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Narodowego Centrum Kultury.
Więcej informacji:

www.eurochambermusicfestival.com

https://web.facebook.com/eurochambermusicfestival

PROGRAM

21 czerwca
M I Ę D Z Y N A R O D O W E Ś W I Ę T O M U Z Y K I
Flashmoby muzyczne w Trójmieście

23 czerwca Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
20:00 Kameralna Noc Świętojańska

Anna Prabucka-Firlej - fortepian
Maja Andrzejewska - skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce
Eliza Falkowska - altówka

Młodzi gdańscy kameraliści
Maja Andrzejewska - skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce
Eliza Falkowska - altówka
Marta Anioł - skrzypce
Hanna Pozorska - skrzypce
Kacper Kukliński - fortepian

program : Strauss, Wieniawski, Martinů

29 czerwca Kayah & Royal String Quartet

1 lipca Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
20:00 Koncert Laureatów 3. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych

2 lipca Kościół Św. Katarzyny, ul. Profesorska 3, Gdańsk

12:45 Przyjaciele grają Barok!

Soliści : Giuseppe Nova - flet, Janusz Wawrowski, Wojciech Wieczorek - skrzypce, Michał Mogiła - obój
ECMF Ensemble

program:
Antonio Vivaldi - podwójny koncert skrzypcowy a-moll, op. 3 nr 8, L'estro armonico, RV 522
Antonio Vivaldi - koncert fletowy Il Gardellino D-dur, op. 10 nr 3, RV 428
Goerg Friederich Haendel - koncert obojowy nr 3 g-moll, HWV 287
Antonio Vivaldi - koncert fletowy G dur, op. 10 nr 6, RV 437
Johann Sebastian Bach - koncert podwójny skrzypcowy d-moll, BWV 1043

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, Armii Krajowej 46, Gdynia

13:30 Gedymin Grubba - organy

program:
Johann Sebastian Bach - Koncert organowy a-moll (według podwójnego koncertu skrzypcowego a-moll, op. 3 nr 8,L'estro armonico, RV 522 A. Vivaldiego), BWV 593
Johann Sebastian Bach - chorał: An Wasserflüssen Babylon, BWV 653
Johann Sebastian Bach - Toccata, Adagio i Fuga C-dur, BWV 564

3 lipca Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, ul. Łąkowa 1-2, Gdańsk

18:00 Geflügel, oiseaux, ptaki, birds, uccelli...

Urszula Janik - flet
Marianna Waszkiewicz - fortepian

program:
Francis Poulenc - Sonata fletowa FP164
Carl Reinecke - Sonata "Undine" na flet i fortepian, op. 167
Paul Hindemith - Sonata fletowa
Olivier Messiaen - "Le Merle Noire"

5 lipca Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk

20:00 Do you like polish spirit?

Kwartet TOS

Izabela Bogusz - skrzypce I
Grzegorz Bogusz - skrzypce II
Marta Wroniszewska - altówka
Karol Wroniszewski - wiolonczela

program:
Stanisław Moniuszko - kwartet smyczkowy d-moll
Karol Szymanowski - kwartet smyczkowy nr 1 C-dur, op. 37 

9 lipca Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk

17:00 Moments musicaux

Camille Benbaruk - fortepian
program: Beethoven, Liszt

program:
Ludwig van Beethoven - 32 wariacje c-moll, WoO 80
Ludwig van Beethoven - sonata fortepianowa nr 23 f-mollAppassionata, op. 57
Ludwig van Beethoven - sonata fortepianowa nr 15 D-dur Pastoralna, op. 28
Ferenc Liszt - Après une Lecture de Dante: Fantasia quasi Sonata 

12 lipca Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk

Sopot Trio

Małgorzata Skorupa - skrzypce
Anna Sawicka - wiolonczela
Elżbieta Rosińska - akordeon

Program:
Łukasz Woś - Dedykacja
Krzysztof Naklicki - Hej, morze !
Krzysztof Naklicki - Toccata
Kamil Cieślik - Trio akordeonowe nr 1
Jerzy Mądrawski - Muzyka czasu i przestrzeni
Zygmunt Rychert - Walc-elegia
Krzysztof Naklicki - Impresje uznamskie
Krzysztof Olczak - MEA

14 lipca Kościół Św. Józefa, Elżbietańska 9/10, Gdańsk

19:00 Goldbergowskie dla Memlinga 

Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Bertrand Braillard-Eberstadt - wiolonczela

program:
Johann Sebastian Bach - Wariacje Goldbergowskie (opracowanie na trio smyczkowe D. Sitkovetsky'ego) 

16 lipca Kościół Św. Wojciecha, trakt Św. Wojciecha 440, Gdańsk

20:00 Koncert kameralny

Thomas Cornelius - organy
Magdalena Cornelius - śpiew

23 lipca Kościół Św. Wojciecha, trakt świętego Wojciecha 440, Gdańsk

19:00 à la française Duo del Gesù

program:
Louis Charles Ragué - duet D-dur na skrzypce i altówkę, op. 19
Jean-Baptiste Bréval - duet G-dur na skrzypce i altówkę, op. 11
Louis Charles Ragué - duet B-dur na skrzypce i altówkę, op. 19

27 lipca Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk

20:00 Jerzy Stuhr - "Kontrabasista" Patricka Süskinda

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez