• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fabryka Batycki (1 opinia)

Kolejna letnia edycja Fabryki Bałtycki. Tym razem impreza składa się z dwóch części: rejsu statkiem oraz imprezy klubowej z muzyką na żywo.

ABSOLUT BOAT Before Party
Malowniczy rejs statkiem - godz. 18.00 - przystań nad Motławą
Nadchodząca edycja Fabryki Bałtycki zostanie wzbogacona o dodatkowy komponent - rejs po wodach Zatoki Gdańskiej. Podróż statkiem, muzyka serwowana przez znanych Dj-ów - RICARDO, TENESSEE, GLASSE, wyszukane drinki oraz wyśmienite jedzenie sprzyjają rozmowom zarówno z przyjaciółmi, jak i z partnerami biznesowymi. Po 3-godzinnym rejsie statek zatrzymuje się w okolicy Fabryki Batycki, skąd goście udadzą się bezpośrednio na wieczorną część wydarzenia.
wstęp na zaproszenia: 200zł (dostępne jedynie 100 szt.)

ABSOLUT & PROJEKT POKOLENIE Party
Fabryka Batycki, ul. Kamienna Grobla 28 /29, Gdańsk
Imprezę tradycyjnie otworzy Krzysztof "LEON" Dziemaszkiewicz. Za gramofonami stanie znany i cieszący się dużym uznaniem nie tylko w Polsce, ale również za granicą Dj ROS. Dźwiękami na żywo oczaruje nas wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej grupa KAMP! oraz zagraniczna wokalistka LISA MILLET, której towarzyszyć będą muzycy z polskiej formacji FUNK IT. W świat multimedialnej wystawy zatytułowanej "Old Movies" przeniesie nas Robert Sochacki, który zamierza zamienić całą przestrzeń Fabryki Batycki w multimedialny kolaż, wywołujący interakcję pomiędzy obrazami a odbiorcami, mającymi stać się częścią opowieści artysty. W cenie zaproszenia oferujemy również OPEN ABSOLUT BAR oraz wyśmienite jedzenie przygotowane przez znane i cenione restauracje Trafik Jedzenie & Przyjaciele z Gdyni i Avocado z Sopotu.
wstęp na zaproszenia: 150 zł /w przedsprzedaży, 180 zł /w dniu imprezy


INFORMACJE O ARTYSTACH

LISA MILLETT
"Bad, Bad Habit Baby, Baby It's You., Baby It's You..." zna chyba cały Świat klubowy. A ten niesamowity, ciepły i głeboki głos to właśnie Lisa Millet, która będzie gwiazdą 5. edycji Fabryki Batycki. Połączenie house'u, soulu, funku i jazzu sprawia, że jej muzyka jest zupełnie wyjątkowa. W ciągu ostatnich 5 lat Lisa Millet wykreowała co najmniej 8 wielkich przebojów klubowych, które odniosły sukces na brytyjskich listach przebojów. Trzy z nich - "Soul Heaven", "Bad Habit" i "I Got This Feeling" zdobyły rozgłos w skali międzynarodowej, zaś w Wielkiej Brytanii długo cieszyły się wysokimi pozycjami w Top 20.
W ciągu ostatnich siedmiu lat rozwijała także swoją karierę jako piosenkarka jazzowa, grając regularne koncerty w Europie i Stanach Zjednoczonych. Lisa jest także bardzo cenioną nauczycielką śpiewu. Obecnie skupiła się na pisaniu, produkowaniu i ogólnie tworzeniu muzyki. Miłość do jazzu i soulu połączona z funkiem i house'm decyduje o charakterze jej albumu "Buttaball", w którym wykreowała swój styl muzyczny, szeroko rozpoznawalny na światowej scenie klubowej.

KAMP!
Prawdziwe objawienie polskiej sceny muzyki elektronicznej. Jeszcze chyba nigdy nikt w ciągu roku od pierwszego scenicznego występu (jesień 2008) nie osiągnął tak wiele. Kamp! zagrał zaledwie kilkanaście koncertów i wydał dwie EP-ki. Mimo to jego członkowie zdążyli założyć niezależne wydawnictwo brennesel.pl, w którym wydają muzykę z pogranicza idm/disco/electro/powerpop. Pojawili się chyba we wszystkich opiniotwórczych mediach w Polsce, zbierając jednogłośnie euforyczne recenzje. Zostali zaproszeni na najważniejsze polskie festiwale muzyczne (m.in. Selector w Krakowie, Open'er w Gdyni). Recenzenci i fani są zgodni - taka muzyka nie powstawała w Polsce od dawna i to naprawdę europejski, jeśli nie światowy poziom.

FUNK IT!
FUNK IT coś więcej niż zespół, są raczej projektem muzycznym (sporym w dodatku). Nazwa nie jest przypadkowa - najbardziej napędza ich oldschoolowe funky, które mieszają szaleńczo z soulem, r'n'b, czasami jazzem. Większość artystów w składzie to zawodowcy z ogromnym doświadczeniem scenicznym, stale współpracujący m.in. z: Fisz/Emade, Leszkiem Możdżerem, Kasią Klich, Kayah, Mrozu. Sekcja rozgrywająca (bębny, gitara, bas) to najlepsza sekcja w Polsce według magazynu AKTIVIST. Najmocniejszą stroną projektu są koncerty live. Repertuar opiera się o materiał coverowy w nowych świeżych aranżacjach. Inspiracje czerpią od: Jamesa Browna, George'a Clintona, Prince'a, D'Angelo, Earth Wind Fire...
Let the groove be with you!

ROS
Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej - za deckami ponad 15lat. DJ i producent znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum'n'bass. Otwartość umysłu i nieszablonowe podejście do muzyki powodują jednak, że jego płytotekę cechuje niezwykły eklektyzm.

GLASSE
Łukasz Glasser, szerzej znany jako Glasse swoją przygodę z gramofonami rozpoczął w 1996r. Zaledwie kilka miesięcy później zadebiutował przed półtoratysięczną publicznością u boku szefa wytwórni Positiva - Kevina Williamsona w warszawskim klubie Planeta. Związany początkowo z agencją Groove Republic brał udział we wszystkich niemal najważniejszych imprezach rodzącej się wówczas stołecznej sceny house'owej.

RICARDO
Ricardo z polską sceną klubową związany od 1998 roku, początkowo prowadząc sklep płytowy oraz agencje Kris2One. Pierwsze imprezy grał w różnych miejscach, począwszy od takich klubów jak Maroko, Mega Quest, Sfinks, Underground po imprezy plenerowe. Od 1999 do 2001 manager i promotor klubu Siouxie Tower, gdzie wyprodukowano około 150 imprez z niezliczoną liczbą polskich dj-ów. Od 2001 promotor imprez w klubie Metro w Gdańsku, gdzie udało się stworzyć cykl czwartkowych nocy, na których regularnie pojawiała się czołówka polska wraz z zagranicznymi dj-ami. Od kilku lat związany z warszawska Utopią, gdzie regularnie pojawia się na imprezach "Outsider", "Scandal Boutiqe", "Rich&Famous" (których jest współtwórcą) i innych. Regularnie odwiedza Poznanski SQ, Bydgoski Pepper, Sopockie Soho czy tez Sixty9. Spotkać go można w klubach w całym kraju i nie tylko (Red Rooms Cardiff, Mix Grand Hyatt Dubai).

TENESSEE
Tenessee to zdecydowanie jeden z pionierów warszawskiej, a tym samym polskiej sceny klubowej. Jeśli byłeś kiedyś w Warszawie na dobrej imprezie klubowej to na pewno na którejś z nich grał właśnie On - jeśli nie grał, (co raczej mało prawdopodobne) to zapewne dlatego, że zajęty był organizowaniem tego wydarzenia.
Od 15 lat kojarzony jest z najbardziej legendarnymi projektami i klubami stolicy. Grał we wszystkich liczących się klubach tego niezwykłego miasta. Był rezydentem klubów i imprez, które na wiele lat wyznaczyły trendy muzyczne Warszawy. W 2002 roku uznany został za najlepszego w Polsce DJ'a grającego sety Warm Up. Dzięki temu jako pierwszy w Polsce grał przed największymi postaciami dekady house takimi jak Bob Sinclair, Roger Sanchez, Joey Negro czy David Guetta.

ROBERT SOCHACKI
Robert Sochacki jest artystą wszechstronnym - malarzem, artystą video, Vj-em, performerem i eksploratorem rzeczywistości. Jego malarskie poszukiwania rozszerzone o doświadczenie pracy nad scenografią teatralną były początkiem interwencji artysty w rzeczywistość. Dziś już nie tylko umieszcza swoje instalacje w przestrzeni publicznej, ale próbuje przenikać dwie równolegle rzeczywistości, tą wirtualną, i tą na pozór normalną.
Projekt, który zaprezentuje w trakcie Fabryki Batycki - "Old movies" opisuje następująco: "Każdy w swojej pamięci zapisuje obrazy, rejestruje codzienność. Są takie, które nas intrygują i takie, do których chętnie wracamy. Do narracji obrazów posłużyły mi motywy z początków kina, gdzie czarno-białe nieme obrazy dopełniała muzyka. To historie o podróżach, tych dalekomorskich, tych do odległych krajów, ale i tych przez ulice miasta".
Podczas wystawy artysta zastosuje wizualizacje całej przestrzeni, zamieniając ją w obraz, którego odbiorcy staną się częścią.

KRZYSZTOF "LEON" DZIEMASZKIEWICZ

Aktor, performer, choreograf. W latach 1987-1995 był tancerzem i asystentem choreografa w Teatrze Ekspresji w Sopocie. W pracy scenicznej istotna jest dla niego swobodna możliwość wyrażenia siebie. Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz w swojej pracy łączy przeciwieństwa, stawia pytania o granice między zwierzęcością i człowieczeństwem, boskością. Jego teatr może wydarzyć się wszędzie. Jest jednym z najodważniejszych performerów w tej szerokości granicznej. Łączy taniec, performance, rytuał, drag i kabaret. Od 1995 roku prowadzi swój niezależny autorski Teatr Patrz Mi Na Usta. Kreuje również solowe projekty - performance, szeroko komentowane w kraju i na świecie.


13 sierpnia 2011

ABSOLUT BOAT BEFORE PARTY
Malowniczy Rejs Statkiem - godz. 18.00 - Przystań nad Motławą
Drink & Food Fingers | Music |Friends & Bussines

Dj Ricardo
Dj Tenesse
Dj Glasse

ABSOLUT & PROJEKT POKOLENIE | Fabryka Batycki,
ul. Kamienna Grobla 28 /29, Gdańsk
Drink & Food | Live Music| Visual & Multimedia Art |
Performance |

LISA MILLETT & FUNK IT LIVE
Kamp!
Dj Ros
Robert Sochacki
Krzysztof "LEON" Dziemaszkiewicz

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp na zaproszenia:
- 150 zł w przedsprzedaży
- 180 zł w dniu imprezy
- 200 zł (dostępne jedynie 100 sztuk) Absolut Boat Before Party + Fabryka Batycki

Ruszyła sprzedaż biletów poprzez muno.pl oraz facebook.com/fabrykabatycki

DZIEŃ PEŁEN NIESPODZIANEK

Organizatorzy Fabryki Batycki ustanowili najbliższą środę, 10 sierpnia „Dniem pełnym niespodzianek”.
Przy zakupie w punktach sprzedaży bezpośredniej 2 bilety, trzeci otrzymacie gratis.
Punkty sprzedaży bezpośredniej to: Trafik Gdynia, Avocado Sopot oraz Fabryka Batycki Gdańsk.

Opinie (1) 3 zablokowane

  • Co, bilety nie schodzą?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.