• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

In Out Festival: Taniec/Obraz

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję In Out Festival, który jest cyklicznym projektem Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA organizowanym od 2005 roku. W jego ramach odbywają się wykłady, przeglądy filmów, koncerty oraz otwarty, międzynarodowy konkurs na najlepsze prace wideo, eksperymenty, dokumenty i animacje.

mar 1

piątek, godz. 17:00

Gdynia,
bilety 65 zł

w każdą sobotę (do 29.06), godz. 11:00

Gdańsk, Spacerowa 65
bilety 180 zł
12. IN OUT FESTIVAL TANIEC/OBRAZ

W nadchodzącej 12. edycji festiwalu będziemy się przyglądać kreatywnemu potencjałowi uwidaczniającemu się podczas zetknięcia dwóch sztuk: tańca i filmu. Przeglądy filmów, pokazy taneczne i wykłady skupiać się będą wokół tematu TANIEC/OBRAZ.

Dance film, czyli artystyczny film taneczny, to hybrydyczny gatunek, który powstał gdy zapis wideo przestał pełnić jedynie dokumentującą funkcję w rejestrowaniu tańca i choreografii. Taniec i obraz spotykają się
w nim na równych prawach, wzajemnie na siebie oddziałując. Z tego spotkania wynikają nowe inspiracje dla obu aktywności.

Intencją tegorocznej edycji festiwalu jest przekrojowe przedstawienie tego mało jeszcze znanego w Polsce gatunku. Z jednej strony poprzez pokazy konkursowych filmów eksplorujących relację TANIEC/OBRAZ
i zarysowanie teoretycznego tła podczas wykładów, z drugiej - angażując uczestników w warsztaty, spektakle taneczne, rozmowy i dyskusje.

PROGRAM

20-22 kwietnia

Projekcje filmów konkursowych

W ramach festiwalu organizowany jest konkurs krótkich form filmowych podejmujących temat TANIEC/OBRAZ. W trakcie sobotnich i niedzielnych przeglądów widzowie będą mogli zobaczyć dwadzieścia filmów wyłonionych przez jury spośród zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Konkurs ma międzynarodowy charakter, więc jak co roku można spodziewać się ciekawego i zróżnicowanego zestawienia.

20 kwietnia (piątek)

18:00 - otwarcie festiwalu

19:00 - godzinny blok filmów konkursowych

20:00 - premiera spektaklu tanecznego "Widzenie poprzedza słowa. Dziecko patrzy i rozpoznaje zanim nauczy się mówić" / Anna Steller, Maciek Salamon, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Pierwszego dnia festiwalu premierę będzie miał efekt współpracy trojga artystów związanych z różnymi dyscyplinami sztuki: Anny Steller, Maćka Salamona i Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza. Występ taneczny połączony z projekcją wideo będzie prowokować widzów do zastanowienia się, w jaki sposób ich spojrzenie wpływa na to, co jest przez nich oglądane.

21 kwietnia (sobota)

12-17:00 - godzinne bloki filmów konkursowych (z przerwami)
17:00 - wykład "Więcej niż obraz, więcej niż taniec, więcej niż film, czyli 9 wariacji na temat dancefilmu"/ Katarzyna Pastuszak

Katarzyna Pastuszak - tancerka, reżyserka i teatrolożka - przybliży hybrydalny charakter twórczości powstającej na skrzyżowaniu dwóch dyscyplin: tańca i filmu. Wykorzystując badania teoretyków dancefilmu, przyglądać się ona będzie temu gatunkowi z różnej perspektywy.

19/20:00 - pokazów filmów / Daria Friedman

22 kwietnia (niedziela)

12-16:00 - warsztaty z Darą Friedman

Podczas trwania festiwalu jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, które poprowadzi nasza gościni i jurorka konkursu - Dara Friedman. Artystka, która na początku swojej kariery zajmowała się tańcem, niejednokrotnie wykorzystując go jako temat swoich prac wideo.

12-16:00 - godzinne bloki filmów konkursowych (z przerwami)

16:00 - wykład Marty Ziółek

18:00 - uroczyste wręczenie nagród

Podczas gali autorom zwycięskich filmów wręczone zostaną nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.


Osoby kontaktowe

Jolanta Woszczenko - kuratorka
j.woszczenko@laznia.pl

Emilia Golnik - koordynatorka
e.golnik@laznia.pl

Agata Janikowska - asystentka kuratorki / PR
pr@inoutfestival.pl

Opinie