• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

43. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Tego lata odbędzie się 43. edycja festiwalu, który od wielu lat wpisany jest na mapę kulturalną Gdańska. Festiwal rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 3 lipca i trwać będzie do 28 sierpnia 2020.
Tradycyjnie koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek o 20.15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Podczas festiwalu melomani będą mogli usłyszeć przede wszystkim zabytkowe organy, ale nie zabraknie również brzmienia innych instrumentów.

Oprócz szerokiego grona instrumentalistów w programie festiwalu znajdą się dwa znakomite zespoły: oktet wokalny Art'n'Voices oraz Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej jak co roku będzie miał wspaniałą oprawę akustyczną. Wyjątkowe wnętrze Bazyliki Mariackiej zwanej "Koroną Gdańska" sprawi, że każdy koncert odbywający się w jej wnętrzu zaprezentuje pełne spektrum walorów estetycznych pozwalając słuchaczom na głębokie przeżywanie muzyki.

Ostatni koncert wieńczący 43. edycję MFMOCHiK odbędzie się 28 sierpnia, natomiast 15 sierpnia o godzinie 20:30 (sobota) zapraszamy na koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.
Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej: www.festiwalorganowy.pl oraz na oficjalnym fanpage'u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka

Organizatorzy: Gdańskie Centrum Organowe, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Opinie