• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XI Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci (4 opinie)

 • czwartek - niedziela, 26 - 29 września 2019
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Festiwal NNW to cztery dni wypełnione pokazami filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, a także dialogiem kilku pokoleń Polaków. Towarzyszą mu wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne. Jest to najstarszy i jedyny w Polsce festiwal filmowy, tak szeroko traktujący tematykę filmu oraz historii.

Festiwal NNW jest największym wydarzeniem kulturalnym w Polsce i Europie, który przy bogatym programie filmowo-artystycznym skupia i integruje środowiska zarówno filmowców jak i historyków opisujących Drogę do Wolności w latach 1939-1989.

Program festiwaluObok Konkursu Filmów Dokumentalnych odbędzie się pierwszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych. Wydarzenie dedykowane jest produkcjom z całego świata, których motywem jest trudna a zarazem fascynująca tematyka Wolności. Hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu: "Polska liderem zmagań o niepodległość. Od Westerplatte po Pontyfikat Jana Pawła II i Solidarność".

Podczas czterech festiwalowych dni oprócz prelekcji filmów odbywać się będzie Konkurs na Dokument Radiowy, Pitching Forum z warsztatami scenariuszowymi oraz projekt MdH czyli Młodzi dla Historii, który skupia ok. 200 młodych artystów każdego roku. Festiwal to także spotkania i dyskusje ze świadkami historii, naukowcami, twórcami oraz wystawy, happeningi, koncerty, sztuki teatralne oraz gala wręczenia wyróżnień "Sygnet Niepodległości" oraz "Drzwi do Wolności" dla bohaterów walki o wolność kraju.

Festiwal NNW to miejsce spotkań kilku pokoleń Polaków, organizacji pozarządowych i szerokiego grona cudzoziemców zafascynowanych polską historią najnowszą. W wydarzeniu biorą udział znane osoby ze świata polityki, mediów, środowiska artystycznego, nauki.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Scena Kultury.
Festiwal NNW odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest bezpłatny i otwarty dla każdego!

Projekt Młodzi dla Historii - to integralna część Festiwalu NNW oraz lokomotywa napędzająca bieg gdyńskiego wydarzenia. MdH tworzą młodzi pasjonaci historii, realizując swoje pomysły w konkursach filmowych, teatralnych czy muzycznych. To także warsztaty - przestrzeń, w której młodość i pasja ścierają się z dojrzałością i doświadczeniem; miejsce, gdzie młodzi twórcy dają upust kreatywności oraz doskonalą swój warsztat.

Pitching Forum to okazja do prezentacji projektów w gronie producentów, sponsorów czy przedstawicieli wielu instytucji. To szansa na znalezienie funduszy na realizację wymarzonego filmu.

Strona Festiwalu na FB: https://www.facebook.com/niepokorni.niezlomni.wykleci/
Strona www: https://festiwalnnw.pl/

---
Zapraszamy twórców, producentów, szkoły filmowe, redakcje TV, radiowe oraz dystrybutorów do zgłaszania filmów, dokumentów radiowych, stylizacji modowych, sztuk teatralnych oraz inicjatyw społecznych do konkursów oraz do udziału w festiwalu.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 14 LIPCA.

Konkursowe regulaminy oraz karty zgłoszeń znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce FESTIWAL 2019 - KONKURSY oraz MŁODZI DLA HISTORII - KONKURSY.

Opinie (4) 3 zablokowane

 • Żenada

  Zero programu, oficjalna strona festiwalu na 11 dni przed wydarzeniem podaje, że więcej informacji wkrótce (sic!). Strona na facebooku podaje, że warsztaty pitchingowe (ładny polski niezłomny wyraz) już się odbyły, choć na plakatach widnieje data 25-27 września, a festiwal ma się odbyć 26-29 września. Ogółem: znowu ktoś pod ładnymi hasłami łyka publiczną kasę (tutaj akurat z TVP i PISF)

  • 15 4

 • Żałość

  Obsługuję pewne elementy tego wydarzenia jako firma zewnętrzna. Moja firma jest na rynku 30 lat. Nigdy nie widziałem tak amatorskiego przedsięwzięcia, co w powiązaniu z kosmicznym budżetem powoduje że można się pochlastać. Totalny bałagan. Brak widowni i uczestników!! Z okolic Białegostoku, Olsztyna, Łomży itp. przywieziono autokarami uczniów szkół, którzy chcąc, nie chcąc biorą udział w tym "wydarzeniu". W Trójmieście absolutnie nikogo to nie interesuje. Co ciekawsze - wszystkie wydarzenia i projekcje filmów są bezpłatne - brak zainteresowanych. Tydzień wcześniej skończył się w tych samych miejscach Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Wszystko płatne i dziki tłum ludzi. To naprawdę daje do myślenia.
  Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że jedynie słuszna opcja polityczna rozpieprza nasze pieniądze, bo przypominam - "rząd nie ma swoich pieniędzy" - cyt. Margaret Thatcher

  • 1 2

 • Super przedstawienie

  Jak przyszedłem to moim oczom ukazał się piękny spektakl słusznej władzy, która opiera się na drylowaniu emocji patriotycznych. W spektaklu reklamują się jedyne słuszne prywatne przedsiębiorstwa. Ponadto rozdawali książki no i pomyślałem sobie fajnie i wziąłem jedną.
  Książka była pod tytułem "Solidarność w Trójmieście"-czy coś takiego(przepraszam autora bo nie pamiętam). Książkę otworzyłem a tam moim oczom ukazała się reklama jako zakładka jednej posłanki słusznej władzy. Najlepsze było to, że w tej książce o pomorskiej Solidarności jak było opisane o p. Lechu Wałęsie to był przedstawiony jako pijak i zdrajca i tyle....masakra.. Książkę wyrzuciłem do kosza i to był jedyny plus tej wycieczki na spektaklo-festiwal.

  • 0 4

 • Super

  Nie rozumiem tego narzekania, jest takie nagromadzenie filmow i tematow,ze kazdy znajdzie cos dla siebie. Nie ma tlumow, gdyz tu nie ma plejady gwiazd z seriali gdzie mozna sobie robic sweet focie, a sa historie ludzi, ktorzy w trudnych czasach byli w stanie poswiecic sie dla innych i dla ojczyzny. Na tym festiwalu nie ma ludzi przypadkowych, myslacych, a pojde, bo nie mam nic do roboty. Wiecej wyrozumialosci i docenienia,ze sie komus chce opowiadac i przedstawiac historie ludzi, ktorzy byli w stanie zaplacic najwyzsza cene dla przyszlych pokolen. To zaprocentuje, jesli chocby jeden z tych mlodych ludzi zainteresuje sie historia i bedzie poglebial swoja wiedze, to bylo warto! Narod nie znajacy swojej historii, nie ma prawa myslec o przyszlosci.

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.