stat
PATRONAT

12. Festiwal Kultur "Okno na świat"

 • piątek - niedziela, 25 - 27 czerwca
 • Lokalizacja
 • Bilety
  30 - 80,
  ulgowy 20
  Kup bilet
  Informacje o biletach  »

25-27 czerwca 2021 roku odbędzie się 12. edycja Festiwalu Kultur "Okno na świat" pt. "Muzyka dla ziemi". W nowej edycji organizatorzy festiwalu pragną skupić uwagę publiczności i samych artystów na problemy klimatyczne i szeroko rozumianą troskę o środowisko.

Podstawą programu artystycznego będą koncerty polskich artystów, z muzykami łączącymi, odległe kultury i wpływy muzyczne. Wspólnym łącznikiem w doborze artystów było ich zaangażowanie w troskę o naturalne środowisko, a także na prezentacje rytmów i wpływów, które wpisują się w różnorodny nurt muzyki świata. Ze względu na specyficzny charakter czy technikę lub styl gry, publiczność ma szansę dostrzec zależność pomiędzy kulturą muzyczną, a troską o środowisko, tym samym troskę o dziedzictwo historyczne czy kulturowe. Muzyka staje się w tym przypadku nie tylko nośnikiem odpowiednich treści, ale również służy komunikacji międzykulturowej.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


PLAN KONCERTÓW:

➡ 25.06.2021r. piątek

18.00 Laboratorium Pieśni
19.30 Habiarjan

➡ 26.06.2021r. sobota
18.00 Los Duendes
19.30 Sahel Blues

➡ 27.06.2021r. niedziela
18.00 Teresa Mirga & Kałe Bała
19.30 Ikenga Drummers

Wszystkie koncerty będą miały miejsce w Centrum św. Jana w Gdańsku. Obowiązywać będzie limit miejsc i rygor sanitarny.


Do występów w zabytkowym Centrum św. Jana w Gdańsku, zaproszono przedstawicieli polskiej muzyki folkowej i etnicznej, którzy tworzą w oparciu o różnorodne wpływy. Znajdziemy tam m.in. afrykańską muzykę bluesowej, muzykę Ameryki Południowej (muzykę Meksyku i Kuby), kulturę flamenco czy bałkańsko - romskie rytmy oraz słowiańskie śpiewy ludowe. W czasie trwania pandemii wszystkie koncerty odbywać się będą również w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałania epidemii oraz będą transmitowane online.

W ramach imprez towarzyszących zaplanowano warsztaty kulturowe poświęcone muzyce i ekologii oraz wystawę plastyczną. Dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty i spotkania dotyczące ekologii, oraz tzw. trash art. czy upcyclingu(tworzenia sztuki z odpadów i nadawanie drugiego życia różnym przedmiotom). Tematem będzie wpływ jaki muzyka ma i powinna mieć na troskę o środowisko naturalne. Uczestnicy będą konstruowali własne instrumenty dźwiękowe, wzorowane na istniejących jak i tworzenie zupełnie nowych, z przedmiotów codziennego użytku. Oprócz samych działań artystycznych uczestnicy będą mieli szanse dowiedzieć się na temat muzyki, która powstaje w naturalnym środowisku morskim, posłuchać dźwięków i pieśni wykonywanych przez różne zwierzęta morskie (wykład i webinar ). Planowane są również warsztaty kulinarne z przedstawicielami różnych kultur. Obowiązywać będzie limit miejsc i ewentualny rygor sanitarny.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
25.06.21r. piątek, Savchenko Gallery, ul. Szafarnia 11

16.00 Wernisaż malarstwa ukraińskich artystów: Denys Struk - "Palimsesty", malarstwo, Serhiy Savchenko-"Wojny", malarstwo, Yura Koval- "Znikanie/ pojawianie się", malarstwo.
Podczas trwania wystawy odbędzie się autorskie spotkanie z artystami, live act Denisa Struka "Naturalne malowania", a także koncert dwukrotnego mistrza polski beatboksu z użyciem loopstation Jana "Elfa" Czerwinskiego.

26.06.21r. sobota, Ratusz Staromiejski
12.00 Tworzenie instrumentów muzycznych inspirowanych naturą, w duchu zero waste i trash-art. / prowadzenie: Michalina Pączkowska( Centrum Edukacji , Akwarium Gdyńskie, Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy) / max. 15 osób

27.06.21r. niedziela, Ratusz Staromiejski
13.00 Wykład na temat głosów i pieśni morza / prowadzenie: Michalina Pączkowska (Centrum Edukacji, Akwarium Gdyńskie, Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy)
Obowiązywać będzie limit miejsc i rygor sanitarny.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska
Partnerzy: Galeria Savchenko, Trojmiasto.pl, Pomorskie.eu, Radio Gdańsk


Partnerzy:
Savchenko Gallery:
https://savchenko.gallery/
Miasto Gdańsk:
https://www.gdansk.pl/urzad-miejski

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 - 80 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
Bilety (1 dzień): n.-30 zł / u. - 20 zł / Karnety: n. - 80 zł / u. - 50 zł
Kup bilet
lip 22

czwartek, godz. 19:00

bilety 39 zł
ulgowy 35 zł
wrz 5

niedziela, godz. 20:00

bilety 100-170 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.