21:22

15.03

Czytelnik

Część studentów UG musi się wyprowadzić z akademików

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Główny Inspektor Sanitarny wydali zalecenia dotyczące opuszczenia domów studenckich przez studentów i doktorantów, którzy mają możliwość innego zakwaterowania.

Rekomendacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/nauka/zalecenia-dla-studentow-i-doktorantow-dotyczace-domow-studenckich

W związku z ww. zaleceniami GIS oraz MNiSW studenci, doktoranci oraz mieszkańcy hoteli asystenckich Uniwersytetu Gdańskiego, którzy mają możliwość innego zakwaterowania, zostali poproszeni o niezwłoczne opuszczenie domów studenckich. Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku, 16 marca 2020 r., będzie miała miejsce konieczna reorganizacja zakwaterowania w akademikach. Osoby opuszczające domy studenckie i hotele asystenckie zostały poproszone o zabezpieczenie swoich rzeczy osobistych na czas nieobecności, gdyż w najbliższych dniach będzie miała miejsce zmiana zakwaterowania, aby wyłączyć miejsca, które mogą w każdej chwili zostać przeznaczone na kwarantannę. Niektóre domy studenckie mogą zostać przejęte przez służby medyczne i sanitarne. Studenci i doktoranci zagraniczni mogą pozostać w domach studenckich, jednak także w ich przypadku będzie miała miejsce konieczna reorganizacja zamieszkania w akademikach.

Wszyscy studenci oraz doktoranci UG zostali powiadomienie o ww. decyzjach.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Opinie (37) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

powrót