stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

IV Światowy Zjazd Gdańszczan (10 opinii)

  • piątek - niedziela, 25 - 27 lipca 2014
  • Gdańsk
  • wstęp wolny

W dniach 25-27 lipca 2014 roku odbędzie się w Gdańsku kolejna, 4-ta już edycja Światowego Zjazdu Gdańszczan.

Gdańsk zapisał się w historii jako miasto słynące z gościnności, tolerancji i otwartości. Na przestrzeni wieków schronienie znajdowali tutaj przedstawiciele wielu narodów, wyznawcy różnych religii, idei i trendów. To im właśnie dzisiejszy Gdańsk zawdzięcza swoją wyjątkową, przyjazną atmosferę.

Światowy Zjazd Gdańszczan jest organizowany po to, aby pielęgnować tradycje otwartości i gościnności miasta. Podobnie jak kiedyś, Gdańsk otwiera swoje bramy dla wszystkich tych, którzy chcą identyfikować się z tym miejscem bądź przez swoje pochodzenie, bądź też z czystej sympatii. Spotkanie wielkiego, rozproszonego grona gdańszczan ma też zaowocować wzmocnieniem więzów i tożsamości gdańskiej.

Organizowany od 2002 roku Światowy Zjazd Gdańszczan pozwala wszystkim, mieszkańcom, odwiedzającym rodzinne miasto emigrantom i tym, którzy po prostu wyjątkowo je polubili, obserwować, jak miasto się rozwija i pięknieje. Pozwala także podtrzymać więzi między Gdańszczanami z urodzenia i z wyboru, śledzić z dumą ich osiągnięcia.

PROGRAM

IV Światowy Zjazd Gdańszczan, organizowany w terminie 25-27.07.2014, zbiegnie się w czasie z największym dorocznym gdańskim wydarzeniem miejskim, czyli Jarmarkiem Świętego Dominika. W jego trakcie, gród nad Motławą zaprezentowany zostanie m.in. od strony kulturalnej, historycznej, biesiadnej, sportowej. To dodatkowa okazja do odwiedzenia miasta, spotkania dawnych znajomych, poznania nowych nietuzinkowych gdańszczan, zajrzenia w ulubione "stare kąty" i miejsca kompletnie odmienione. Lipcowy Zjazd Gdańszczan będzie obfitował w wiele atrakcji: koncerty, wystawy, debaty, a towarzyszyć im będzie radosna fiesta tradycyjnego Jarmarku św. Dominika.

Przeczytaj także

Opinie (10)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.