stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto Wolności i Solidarności (83 opinie)

  • 1 - 11 czerwca 2019
  • Gdańsk

Zapraszamy na uroczystości 30. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie, organizowane przez Europejskie Centrum Solidarności i miasto Gdańsk w dniach 1-11 czerwca 2019 roku.

Relacja z imprezy



Przyjazd do Gdańska zadeklarowało już wielu bohaterów wydarzeń sprzed 30 lat, dawnych opozycjonistów, samorządowców, aktywistów, ludzi nauki i kultury, dziennikarzy i obywateli zainteresowanych rozwojem demokracji.

Chcemy być razem, cieszyć się wolnością, debatować, podsumować dorobek minionych lat i wytyczyć ścieżki rozwoju naszego kontynentu na kolejne dekady.



Trzydzieści lat temu, 4 czerwca, odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie - świadome, aktywne i solidarne. Chcemy świętować ten czas - być razem. Przed nami m.in. wspólne świąteczne śniadanie, debaty, warsztaty, koncerty, spotkania autorskie i projekcje filmowe, będziemy czytać bajki i poezję. Przyjazd zapowiedzieli m.in. uczestnicy obrad Okrągłego Stołu, kandydaci na posłów i senatorów podczas czerwcowych wyborów w 1989 roku, ale też aktywiści organizacji pozarządowych.

Zapraszamy 4.06 o godz.13.00 do Europejskiego Centrum Solidarności na gigantyczny 89-kilogramowy tort urodzinowy, który przygotuje mistrz cukiernictwa Tomasz Deker.

Spotkają się również samorządowcy z całego kraju, aby debatować nad wyzwaniami, które w najbliższych latach staną przed małymi ojczyznami.

A 4 czerwca, w samo południe, na placach polskich miast wspólnie zaśpiewamy hymn państwowy, bo przecież "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy"!

Przeczytaj także

Opinie (83) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.