stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Święto Wolności i Solidarności (83 opinie)

 • 1 - 11 czerwca 2019
 • Gdańsk

Zapraszamy na uroczystości 30. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie, organizowane przez Europejskie Centrum Solidarności i miasto Gdańsk w dniach 1-11 czerwca 2019 roku.

Relacja z imprezyPrzyjazd do Gdańska zadeklarowało już wielu bohaterów wydarzeń sprzed 30 lat, dawnych opozycjonistów, samorządowców, aktywistów, ludzi nauki i kultury, dziennikarzy i obywateli zainteresowanych rozwojem demokracji.

Chcemy być razem, cieszyć się wolnością, debatować, podsumować dorobek minionych lat i wytyczyć ścieżki rozwoju naszego kontynentu na kolejne dekady.Trzydzieści lat temu, 4 czerwca, odbyły się w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory. Zwyciężyła demokracja i narodziło się społeczeństwo obywatelskie - świadome, aktywne i solidarne. Chcemy świętować ten czas - być razem. Przed nami m.in. wspólne świąteczne śniadanie, debaty, warsztaty, koncerty, spotkania autorskie i projekcje filmowe, będziemy czytać bajki i poezję. Przyjazd zapowiedzieli m.in. uczestnicy obrad Okrągłego Stołu, kandydaci na posłów i senatorów podczas czerwcowych wyborów w 1989 roku, ale też aktywiści organizacji pozarządowych.

Zapraszamy 4.06 o godz.13.00 do Europejskiego Centrum Solidarności na gigantyczny 89-kilogramowy tort urodzinowy, który przygotuje mistrz cukiernictwa Tomasz Deker.

Spotkają się również samorządowcy z całego kraju, aby debatować nad wyzwaniami, które w najbliższych latach staną przed małymi ojczyznami.

A 4 czerwca, w samo południe, na placach polskich miast wspólnie zaśpiewamy hymn państwowy, bo przecież "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy"!

Przeczytaj także

Opinie (83) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • warsztaty , kurs tańca , zajęcia rekreacyjne
  maj 29-30.08
  g. 10:00
  Gdańsk, Werel Dance Studio
  Werel Dance Studio