• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sztafeta Firm (1 opinia)

Dwieście firmowych drużyn, ośmiuset zawodników i zawodniczek, setki kibiców, wyjątkowa strefa networkingu - tak w skrócie można scharakteryzować 5. Pomorską Sztafetę Firm! Zawody, w których udział wezmą przedstawiciele pomorskich firm, korporacji, organizacji, odbędą się 25 maja na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Relacja z imprezy

Sztafeta Firm to bieg sztafetowy, w którym każda drużyna wystawia czterech zawodników. Biegacze do pokonania mają łącznie piętnaście kilometrów: dwie pierwsze osoby pokonują dystans krótszy - 2,5 km, dwie następne - dłuższy 5 km. Taka formuła powoduje, że do startu w zawodach zgłaszają się również drużyny, które dopiero rozpoczynają swoją aktywność sportową. Zaproponowane dystanse są odpowiednie zarówno dla debiutantów, jak i doświadczonych biegaczy.

"Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ spotkamy się już po raz piąty. Przez tych kilka lat udało nam się zbudować społeczność drużyn, które wiedzą, że start w naszych zawodach to nie tylko wydarzenie sportowe, ale również możliwość integracji zespołu w zdrowy, aktywny sposób. Do tej pory pobiegło za nami kilkadziesiąt firm z całego województwa pomorskiego, co nas bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju" - powiedziała Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm.

Trasa biegu prowadzi po pętli o długości 2,5 km na terenie kampusu AWFiS w Gdańsku. Całe miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na murawie Stadionu Lekkoatletycznego, co pozwoli zawodnikom i kibicom na dopingowanie swoich drużyn - to właśnie na bieżni wokół stadionu znajdować się będzie strefa zmian - swoiste serce zawodów.

Nierozłącznym elementem Sztafety Firm jest parada firm, czyli wspólne przejście wokół stadionu. Prezentacja wszystkich drużyn następuje przez rozpoczęciem biegu. Kolejnym charakterystycznym wyznacznikiem sztafety jest Piknik Firmowy, który w ciągu poprzednich edycji stał się strefą networkingową. Piknik, zlokalizowany w samym centrum zawodów, pozwala na wspólne celebrowanie biegu oraz nawiązywanie kontaktów.

Zapisy na zawody trwają. Rejestracji dokonuje kapitan sztafety poprzez zgłoszenie drużyny. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie zawodów: http://sztafetafirm.org/.

Uczestnicy: 4-osobowe drużyny reprezentujące firmy, instytucje, korporacje.

Frekwencja: limit 200 drużyn.

Cel organizacyjny:
- promocja Gdańska oraz regionu pomorskiego, w tym aglomeracji gdańskiej jako wyjątkowego miejsca na mapie Polski i Europy,
- promocja aktywnego sposoby spędzania wolnego czasu,
- integracja środowisk biznesowych, instytucji i władz regionu oraz organizacji pozarządowych dla wzmocnienia pozycji i atrakcyjności pomorskiego
- wsparcie dla działań employer brandingowych i z obszaru work-life balance poprzez promocję aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Trasa biegu: prowadzi po pętli o długości 2,5 km na terenie Kampusu AWFiS.

Ceremonia otwarcia: prezentacja drużyn w przemarszu olimpijskim.

Dystans: 15 km (2,5 km + 2,5 km + 5 km + 5 km).

Pomiar czasu: elektroniczny z podziałem na sztafety i czasy indywidualne.

Klasyfikacja sportowa: miejsca 1-3 w kategoriach sztafeta męska, damska, mieszana, oraz indywidualnie kobiety i mężczyźni (na dystansie 2,5 km oraz 5 km).

Piknik Firmowy: w pakiecie startowym każda drużyna otrzymuje LunchBox z zestawem delikatesów i napoje, aby wspólnie przy firmowym stole celebrować sportowe emocje.

Identyfikacja wizualna: drużyny startują w koszulkach / strojach firmowych pozwalających na identyfikację wizualną reprezentowanej firmy/instytucji.

Nośniki reklamowe: każda drużyna ma zagwarantowane miejsce ekspozycji banera wzdłuż trasy biegowej.

Organizator: Stowarzyszenie RowerOver (Sopot, ul. Grunwaldzka 52/19, KRS 0000367095)

Strona internetowa: http://sztafetafirm.org

Opinie (1)

  • Gdzie i kiedy będą dostępne wyniki?

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25.03 g.16.00
Orkan Sochaczew
25.03 g.17.00
Pogoń II Szczecin
25.03 g.18.00
Unia Solec Kujawski
26.03 g.14.00
Juvenia Kraków
26.03 g.14.45
Asseco Resovia
19.03 g.18.00
Odra Opole
19.03 g.15.00
PGE Spójnia Stargard
19.03 g.14.00
KP Starogard Gdański
19.03 g.12.30
Warta Poznań
18.03 g.17.30
BM Stal Ostrów Wielkopolski