Fakty i opinie

stat

18 pociągów dziennie z Kartuz do Gdańska od 1 października

Podróż z Gdańska do Kartuz pociągiem SKM będzie trwała niecałą godzinę.
Podróż z Gdańska do Kartuz pociągiem SKM będzie trwała niecałą godzinę. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Od początku przyszłego miesiąca codziennie po linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej z Kartuz do Gdańska i z powrotem pojedzie 18 pociągów SKM. Tylko poranne składy będą kończyły bieg na stacji Gdańsk Główny.Czy korzystasz regularnie z linii PKM?

tak, jeżdżę nią od samego początku

10%

tak, ale na razie staram sie do niej przekonać

3%

nie, ale korzystałe(a)m z niej w celach turystycznych

9%

nie, raz może dwa razy ją wypróbowałe(a)m

10%

nie, w ogóle dotąd nią nie jechałe(a)m

68%
18 pociągów wyjedzie na tory z Kartuz do Gdańska. Składy będą kursować średnio w godzinach szczytu raz na godzinę. Pierwszy skład na tory z Kartuz do Trójmiasta wyjedzie o godz. 4:51. Co ciekawe, by wykonać to połączenie najpierw szynobus do Kartuz będzie przyjeżdżał z Gdyni (odjazd 3:20).

Pobierz przyszły rozkład jazdy.

Tylko 7 pociągów dojedzie do centrum Gdańska

Podróż z Kartuz do Gdańska ma trwać niecałą godzinę. Siedem ze wspomnianych 18 składów ma dotrzeć do stacji Gdańsk Główny i stąd wracać do Kartuz. To głównie poranne pociągi. Jednak gdyby ktoś chciał pojechać z dworca głównego z powrotem na Kaszuby po południu, nie będzie mógł tego uczynić. Musi udać się na elektryczną SKM-kę, by dojechać do Wrzeszcza, a potem przesiąść się na szynobus.

Dlaczego nie udało się wprowadzić wszystkich pociągów do centrum Gdańska?

- Zabrakło przepustowości na linii dalekobieżnej między Wrzeszczem a Gdańskiem Głównym. Nie mogliśmy doprowadzić do sytuacji, że nasz spalinowy skład dojeżdża do centrum i czeka tam trzy godziny na wolne miejsce do Wrzeszcza z powrotem - mówi Bartłomiej Buczek, dyrektor do spraw przewozów w PKP SKM w Trójmieście.

film promocyjny spółki PKM S.A.


42 km szlaku między Kartuzami a Gdańskiem

Pociągi z Kartuz do Gdańska i z powrotem zatrzymają się na wszystkich przystankach w ciągu linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Za przystankiem PKM Gdańsk Rębiechowo szynobusy jadące do Kartuz skręcą w lewo i wjadą na linię relacji Gdynia - Kościerzyna, zarządzaną przez spółkę PKP PLK. Potem zatrzymają się w Rębiechowie, Pępowie, Żukowie Wschodnim i Żukowie. Dalej - w miejscowości Glincz - pociąg odbije w lewo, by pojechać do Dzierżążna i Kartuz.

Normalny bilet miesięczny na trasie Kartuzy - Gdańsk Główny będzie kosztował podróżnych 188 zł. Natomiast jednorazowo za przejazd pociągiem z Gdańska do Kartuz pasażerowie zapłacą 8,70 zł.

- Na razie nie wprowadzamy żadnych biletów miejskich lub dobowych na trasie od PKM Gdańsk Rębiechowo do Kartuz - dodaje Buczek.
Siatka połączeń kolejowych planowanych i obsługiwanych przez spółkę PKP SKM w Trójmieście.
Siatka połączeń kolejowych planowanych i obsługiwanych przez spółkę PKP SKM w Trójmieście. mat. prasowe

Pierwszy dzień kursów na linii PKM

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (236)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.