79-latka obroniła się przed bandytą

44-latek w chwili napadu ubrany był w koszulkę z napisem "terror". Na 79-latce nie zrobiło to jednak większego wrażenia.
44-latek w chwili napadu ubrany był w koszulkę z napisem "terror". Na 79-latce nie zrobiło to jednak większego wrażenia. fot. policja

44-latek, który zaatakował idącą do lekarza starszą kobietę, liczył zapewne na szybko zdobyty łup. Nic bardziej mylnego - choć bandyta przewrócił kobietę, tej udało się ochronić swoje mienie, obronić się przed złodziejem i wszcząć alarm.Ktoś cię napada, co robisz?

Zobacz wyniki (1046)
Wszystko działo się w biały dzień na ul. DolnejMapka. 79-latka szła właśnie do lekarza. Przestępca prawdopodobnie przez chwilę śledził ją, po czym w pewnym momencie podbiegł do seniorki, aby wyrwać jej torebkę.

Wywiązała się szarpanina. Kobieta tak broniła swojego dobytku, że napastnik musiał ją przewrócić na ziemię. I to jednak nie odniosło skutku, bo zniechęcony złodziej, nie mogąc odebrać 79-latce torebki z dokumentami, pieniędzmi i telefonem, dał w końcu za wygraną i uciekł bez łupu.

- Pokrzywdzona szybko powiadomiła o tym zdarzeniu policjantów, a sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Śródmieściu. Policjanci szczegółowo przeanalizowali zapis z monitoringu, szybko wytypowali sprawcę tego przestępstwa i go zatrzymali. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Gdańska - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za usiłowanie kradzieży zuchwałej. Ponadto prokurator zastosował wobec niego dodatkowe środki: policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej.

Za kradzież zuchwałą grozi do 8 lat więzienia.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (82)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »