Fakty i opinie

Duży ruch na A1 od początku wakacji

Samochodów korzystających z A1 jest w te wakacje niewiele mniej niż rok temu, ale na bramkach nie ma dużych korków.
Samochodów korzystających z A1 jest w te wakacje niewiele mniej niż rok temu, ale na bramkach nie ma dużych korków. fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

Pandemia tylko w nieznacznym stopniu wpłynęła na wakacyjny ruch na pomorskim odcinku autostrady. W lipcu aut na A1 jest zaledwie o 5 proc. mniej niż w ubiegłym roku, a szczyt przyjazdów dopiero przed nami. Do Trójmiasta wciąż napływają turyści z różnych regionów Polski, jednak jak na razie bramki w Rusocinie nie korkują się.Gdzie planujesz wakacje?

nad morzem w Polsce 11%
w Polsce, ale nie nad morzem 40%
za granicą 18%
nigdzie nie wyjeżdżam 31%
zakończona Łącznie głosów: 1134
Niebawem minie połowa wakacji, a to idealny czas na pierwsze podsumowania dotyczące liczby podróżnych, którzy do Trójmiasta przybywają autostradą.

Tym ciekawsze są dane, gdy weźmiemy pod uwagę wciąż utrzymujący się stan zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju.

Wprawdzie w momencie wprowadzenia największych obostrzeń w Polsce natężenie ruchu na A1 spadło o ponad 60 proc. Jednak z każdym miesiącem zaczęło rosnąć. Pod lupę wzięliśmy pierwsze trzy tygodnie lipca, czyli okres czysto wakacyjny.

Łączna liczba kierowców, których zarejestrował system monitorujący ruch na A1 między Toruniem a Gdańskiem, wyniosła w pierwszych trzech tygodniach lipca 1 mln 268 tys. Z kolei w 2019 r. było to 1 mln 344 tys. kierowców.

A tak się to przekłada na średnią dzienną w dni powszednie i weekendy.

Ruch na A1 w lipcu 2019

  • weekendy 68 - 88 tys.
  • dni powszednie 62 - 83 tys.
Ruch na A1 w lipcu 2020

  • weekendy 64 - 80 tys.
  • dni powszednie 58 - 77 tys.

Wychodzi na to, że ruch, mimo koronawirusa, zmalał zaledwie o 5 proc. Co ciekawe na bramkach w Rusocinie, a więc przed wjazdem i wyjazdem do Trójmiasta, nie odnotowano większych korków, a już na pewno nie na tyle dużych, by awaryjnie otwierać szlabany, jak miało to miejsce w ubiegłych latach.

Opinie (89) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.