• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Areszt dla chuliganów po bójce na stadionie

ws
10 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Kije i pięści. Bójka kibiców Lechii podczas meczu z Akademiją Pandev 7 lipca 2022 r.

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty za uszkodzenie mienia, pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev. Prokurator przychylił się do wniosku policji o zastosowanie tymczasowego aresztu na trzy miesiące, sąd również był tego samego zdania. Grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.Dlaczego doszło do bijatyki na meczu Lechii?W sobotę policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa trzech mężczyzn w wieku 20, 25 i 28 lat, którzy zostali zatrzymani po wydarzeniach, do których doszło na stadionie podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev.

- Podejrzani usłyszeli zarzuty za uszkodzenie wyposażenia pubu znajdującego się na terenie stadionu i spowodowanie strat nie mniejszych niż 100 tys. zł. Kolejny zarzuty dotyczył przestępstwa pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci kija oraz zakłócenia przebiegu imprezy masowej i spowodowania ucieczki przebywających tam osób oraz przerwania meczu przez sędziego. Popełnione przez mężczyzn przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanych - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku.

Jaka kara od UEFA dla Lechii Gdańsk? Prawie 20 możliwychSzturm pseudokibiców na stadionowy pub T29.

Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec trzech podejrzanych tymczasowego aresztu. Prokuratura przychyliła się do wniosku policji, a sąd podtrzymał decyzję i mężczyźni wczoraj trafili na trzy miesiące do aresztu.

  • Bijatyka na trybunach. Kibice Lechii polowali na ochroniarzy pubu T29, którzy uciekli przez zaplecze i wbiegli wprost na trybunę najbardziej zagorzałych fanów klubu. Tu ochroniarze zostali pobici.
  • Bijatyka na trybunach. Kibice Lechii polowali na ochroniarzy pubu T29, którzy uciekli przez zaplecze i wbiegli wprost na trybunę najbardziej zagorzałych fanów klubu. Tu ochroniarze zostali pobici.
  • Pobity mężczyzna na trybunie ultrasów Lechii.
  • Policja była na miejscu, ale nie została wezwana na stadion.
  • Policja była na miejscu, ale nie została wezwana na stadion.
- Za udział w pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Za przestępstwo zakłócenia imprezy masowej grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik prasowy KMP.
ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (409)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane