• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Areszt za potrącenie ponad 20 osób na Monciaku. Czy tragedii można było zapobiec?

Piotr Weltrowski, Maciej Naskręt
21 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Prokuratura skarży zwolnienie kierowcy z Monciaka

Policjanci dostali pierwsze zgłoszenie już z Gdyni. Informowano o kierowcy jadącym w szaleńczym tempie w stronę Sopotu.


32-letni Michał L., który w szaleńczym rajdzie przez Monciak i sopockie molo potrącił ponad 20 osób, usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Przyznał się do winy, odmówił jednak składania wyjaśnień. Najciężej poszkodowany może stracić nogę.Na ''Monciaku'' było spore zamieszanie po rajdzie kierowcy z Redy.


Sprawcy wypadku grozi 10, a może nawet 15 lat więzienia. Górny limit kary zależy od tego czy był pod wpływem narkotyków.

32-latek został dziś przesłuchany w sopockiej prokuraturze. 32-latek został dziś przesłuchany w sopockiej prokuraturze.

Co może zapobiec podobnym zdarzeniom?

- Podczas przesłuchania zachowywał się normalnie, poinformował jednak, że wcześniej leczył się psychiatrycznie. Będziemy te informacje weryfikować - mówi Tomasz Landowski, szef Prokuratury Rejonowej w Sopocie.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że był pod wpływem narkotyków, grozić mu będzie jednak do 15 lat więzienia. To jednak okaże się dopiero po analizie pobranych od niego próbek krwi. Póki co został przez sąd tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jak dowiedzieliśmy się, jedna ze znajomych Michała L. twierdzi, że brał on regularnie narkotyki. Policja i prokuratura nie potwierdzają jednak tej informacji. Podobnie zresztą, jak krążącej plotki o tym, że 32-latek wjechał na deptak i molo, gdyż wcześniej założył się, że tego dokona. Służby dementują też informację, wedle której mężczyzna ma być synem sędzi z Wejherowa.

W całej sytuacji najbardziej pocieszające jest to, że życiu osób potrąconych przez 32-latka nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo. Policja mówi ostatecznie o 20 rannych, prokuratura o tym, że w zarzucie mowa jest o 23 osobach, liczba ta cały czas jest jednak "płynna", bo wciąż zgłaszają się poszkodowani. Najciężej rannej osobie prawdopodobnie zostanie amputowana noga.

Czy tragedii można było zapobiec?

Podnoszą się głosy, że problem mogłaby rozwiązać większa liczba policjantów na ulicach. Sprawdziliśmy - feralnego wieczoru w Sopocie było 13 patroli, z czego osiem pełniło służbę w dolnym tarasie miasta. Na Monciaku lub w jego okolicy było ich pięć - dwa zmotoryzowane i trzy piesze.

Traf chciał, że akurat w momencie, gdy 32-latek wjechał samochodem w tłum, zajęte były one innymi interwencjami, dotyczącymi zakłóceń spokoju i kolizji, do której chwilę wcześniej doszło na ul. Haffnera.

Pierwsza informacja o dziwnym zachowaniu kierowcy trafiła do policjantów o godz. 23:11 - był to sygnał od policji z Gdyni, że w kierunku Sopotu jedzie "jak szaleniec" kierowca. Cztery minuty później monitoring zarejestrował auto... wyjeżdżające z molo. Meldunek o zatrzymaniu sprawcy pojawił się o godz. 23:22.

Chociaż i władze Sopotu, i policja mówią o tym, że wydarzenie miało charakter losowy i porównują je do ataku terrorystycznego, warto pamiętać, że dwa miesiące temu doszło do podobnego, chociaż oczywiście zdecydowanie mniej tragicznego w skutkach wydarzenia.

Wtedy to policjanci i strażnicy miejscy zatrzymali kobietę, która wjechała na deptak "usiłując sobie skrócić drogę". Była kompletnie pijana.

Czy więc rozwiązaniem problemu mogłyby więc być zapory wysuwane z jezdni, które opuszczane byłyby w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia mieszkańców lub turystów?

Ich ustawienie pochłonęłoby ok. 300-500 tys. zł. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane np. Santa Monica w Stanach Zjednoczonych, gdzie 11 lat temu na deptak dla pieszych wjechał ok. 80-letni kierowca. Jadąc "tylko" 60 km/h uśmiercił 10 osób, a 70 ranił.

- Konsultowaliśmy ze służbami takie rozwiązanie, jednak zarówno pogotowie, jak i straż pożarna są temu zdecydowanie przeciwne. Ostatnia akcja ratunkowa na Monciaku spowodowała, że straż pożarna musiała wycinać specjalistycznym sprzętem barierki, bo zbyt mało było wjazdów na Bohaterów Monte Cassino. Służby ratunkowe są absolutnie przeciwne takiemu rozwiązaniu. Ten pomysł nie ma więc przyszłości - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Pytamy o sprawę strażaków. - W akcjach w Sopocie biorą czasem udział służby z Gdańska i Gdyni, które nie muszą być przeszkolone w obsłudze wspomnianych urządzeń. Interwencja opóźniłaby się - tłumaczy Tadeusz Konkol, rzecznik prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Jakie inne rozwiązania pozostają? Władze Sopotu wciąż wspominają o konieczności zwiększenia liczby patroli na ulicach. Jak dowiedzieliśmy się, w niedzielę doszło do spotkania wojewody, prezydenta kurortu oraz policji. Mowa była właśnie o zwiększeniu - przynajmniej w weekendy - liczby policjantów patrolujących sopockie ulice. Na pewno miasto samo zwiększy liczbę strażników miejskich pełniących wówczas służbę. Co zrobi policja? Z naszych informacji wynika, że wyjaśni się to w połowie tygodnia. Środki na dodatkowe patrole na pewno wyłoży wojewoda pomorski.

Już wcześniej Sopot skarżył się na małą liczbę patroli

Cichy konflikt między miastem a policją, dotyczący liczby policyjnych patroli w na ul. Bohaterów Monte Cassino, ciągnie się już od dawna. Dodatkowe patrole funkcjonowały w Sopocie wiosną i latem zeszłego roku. Miasto wspierało finansowo policję, a ta wysyłała w weekendy na ulice większą liczbę policjantów. W sierpniu ubiegłego roku współpracę jednak zerwano, a miasto wynajęło prywatną firmę ochroniarską.

Władze Sopotu twierdziły bowiem, że patrole są za mało widoczne. Zarzucały także policji, że przekazuje urzędnikom zbyt mało informacji na temat swoich działań. Stróże prawa z kolei tłumaczyli, że nie mogą informować miasta o swoich działaniach operacyjnych. Temat przycichł. Powrócił jednak ze zdwojoną siłą, kiedy pod koniec stycznia doszło na ul. Bohaterów Monte Cassino do bójki, w której ranione nożem zostały dwie osoby - w tym syn znanego biznesmena Ryszarda Krauzego.

Po tym wydarzeniu doszło do spotkania, podczas którego ustalono, że w każdy weekend, w godzinach nocnych, na popularnym Monciaku pojawi się więcej patroli. Do policjantów dołączeni mieli zostać strażnicy miejscy - dzięki temu patroli miało być dwa razy więcej. Policja obiecała też - tak jak to czyniła wcześniej - w weekendy kierować do kurortu dodatkowych policjantów z Gdańska.

Jak pokazują wydarzenia z ostatniego weekendu, to wciąż niestety mało - problem polega na tym, że Sopot traktowany jest przez policję jako miasto mające niespełna 40 tys. mieszkańców. Problem w tym, że w weekendy, podczas sezonu, przez centrum Sopotu przewija się nawet i cztery razy więcej osób i nawet dwa czy trzy dodatkowe patrole niewiele zmieniają.

Opinie (926) ponad 50 zablokowanych

 • Moim zdaniem dostanie najwyżej zawiasy lub pobyt w zakładzie psychiatrycznym (45)

  Coraz więcej osób komentujących stwierdza bowiem, że to syn znanej sędziny z Trójmiasta ( nie Wejherowa). Policja twierdzi, że będzie miała wyniki badań krwi dopiero za kilka tygodni lub miesięcy (!!!). Dla przykładu były partner Edyty Górniak, który zabił kobietę na przejściu miał wyniki badań niespełna dobę po wypadku (krew i mocz), gdzie w moczu wykryto kokainę. Jeśli policja już w tym momencie mówi takie bzdury (twierdzi, że biegli mają dużo pracy, dlatego wyniki badań krwi będą wydłuzone w czasie) to już góry podejrzewam, że mogła ruszyć machina znajomości.

  • 976 19

  • (14)

   Michał L. - nie jest synem sędzi. Jednak pochodzi z tzw. bogatego domu.
   W całej histori widać że mechanizm obronny ruszył od samego początku. Przed postawieniem zarzutów juzw było wiadomo że leczy się psychiatryczne.
   Czy to nie jest dziwne?
   Kara dla tej osoby musi być tak dotkliwa jak ból jaki wyrządził swoim ofiarom.
   Powinien on również materialnie zapłacić za koszt leczenia, rehabilitacji oraz odszkodowania dla każdej z rannych osób. Koszt całej akcji również powinien pójść z kieszeni sprawcy a nie z naszych podatków.

   • 352 2

   • (8)

    a jak sprawca gołodupiec na utrzymaniu rodziców, to im skonfiskować majątek. są ku temu 2 powody:
    1. spłodzili, wydali na świat i tak wychowali synka.
    2. tworzą nad nim parasol ochronny za nic mając krzywdę kilkuset niewinnych ludzi.
    skoro tak jest, to niech położą na szali cały swój majątek. liczę tylko na to, że jeżeli wymiar (nie)sprawiedliwości się skompromituje, to wśród tych kilkuset osób znajdzie się przynajmniej kilkoro, którzy pozwą sprawcę na drodze cywilnej. są też pozwy zbiorowe i kto wie, czy to by się na to nie kwalifikowało.

    byłaby szansa pozbawić śmiecia przyszłości.

    ps. a jak biegli stwierdzą niepoczytalność (=brak odpowiedzialności karnej), to powinien być przymusowo umieszczony w zakładzie zamkniętym. ten kto nie podejmie takiej decyzji, będzie miał na sumieniu za pewne przyszłe kolejne ofiary tego psychopaty.

    • 152 19

    • rodzice odpowiadaja swoim majatkiem

     niech pomoga synowi.

     • 50 11

    • To może od razu (6)

     Skoczmy wykopać na cmentarz dziadków i pradziadków i od nich też zażądajmy rekompensaty?

     • 29 95

     • Nalezy dokonac linczu. (4)

      Innej metody nie ma jak ma plecy. Moze "przypadkowo" ktos porachuje mu kosci w ciemnym zaulku.

      • 101 14

      • POPIERAM (3)

       lincz to jedyne wyjscie !!!!

       • 45 8

       • nie jedyne

        jeśli tak lubi ostrą jazdę, to w ramach kary dać go zamiast manekina do crasch testu hehe

        • 30 2

       • dlaczego nie wykonano linczu (1)

        Bylo jedno wyscie skopac go i morda o ziemie za krzywde niewinnych ludzi co sie nie spodziewali takiego zdarzenia.

        • 26 5

       • Ciekawe baranie, jakbyś tam był....

        ...to czy byś poleciał go zabić?

        • 1 1

     • jeżeli dziadkowie żyją i się wstawiają za frajerem, to są frajerami. i powinno żądać się rekompensaty. od każdego, kto broni i chroni frajerzynę.

      bez mamusi byłby całkowicie bezbronny. i tak jest stolcem. ale chodzi o zasady...

      • 12 2

   • wszystko jedno (2)

    Kim jest - kara powinna być surowa adekwatna do czynu oraz upublicznic gebe tego bandyty niech ludzie poznają kto kolo nich mieszkał ,
    Odizolować na długo od normalnego społeczeństwa , można by sobie wyobrazić co mogl by zrobic gdyby miał broń

    • 52 0

    • broń (1)

     Jakby każdy obywatel miał broń, tego padalca dawno nie było by już na świecie

     • 27 7

     • zamiast popyskować za zajechanie drogi to byście strzelali do wszystkich

      tak by się to skończyło w cebulandii

      • 6 1

   • (1)

    Tak się składa, że mama Michałka jest sędzią. I nie leczył się psychiatrycznie - ale przecież nie będzie siedział, więc coś trzeba wymyśleć.

    • 18 3

    • A Policja podała,że nie jest sędzią...I mam dylemat,wierzyc Policji,czy komentarzom w Internecie?

     • 7 0

  • samo oskarżenie jest debilne (6)

   to powinno się kwalifikować na próbę usiłowania zabójstwa z premedytacją!! W Polsce czyny powinny się sumować - 22 poszkodowanych - 22 próby usiłowania zabójstwa z premedytacją - kara - 22x10 lat - wychodzi za 220lata sprawa jasna!! Pod tym względem odpowiada mi prawo stanów

   • 302 5

   • dokładnie ! niedawno w mediach pokazywano szaleńca z USA,który (1)

    jeździł wokół szkoły i o mały włos nie zabiłby dzieciaków - po złapaniu go prokurator od razu swietrdził,że będzie odpowiadał za usiłowanie ZABÓJSTWA ! Prawo w Polsce,to kpina - ten gościu powinien być zagrożony karą dożywotniego więzienia !

    • 226 1

    • Jeśli okaze się, ze dostanie zawiasy, sam chyba zaczne wymierzać sprawiedliwosc

     • 5 0

   • (2)

    oczywiście, że to błędna kwalifikacja czynu. poszkodowani, którzy mogą i powinni być oskarżycielami posiłkowymi, powinni domagać się zmiany kwalifikacji czynu na próbę umyślnego zabójstwa i okaleczenia dużej ilości osób. nie ma znaczenia czym chcemy kogoś z premedytacją zabić - nóż, widelec, śrubokręt, lokówka w wannie, samochód, etc. niemal wszystko może być narzędziem zbrodni. katastrofa w ruchu drogowym, to nieumyślnie spowodowany na drodze publicznej wypadek. to nie był wypadek! prokurator powinien natychmiast zmienić zarzuty - to KOMPROMITACJA!

    • 191 0

    • gdzie jest Prokurator Generalny ?! (1)

     ma prawo zmienić decyzję !!!

     • 96 0

     • na wakacjach?

      ;-)

      • 25 0

   • W USA gostek zabił ponad 40 osób

    i dostał dożywocie

    • 2 0

  • (2)

   a na koniec okaże się, że pod wpływem narkotyków to były osoby biegające po monciaku, on się poczuł zagrożony i tylko przed nimi uciekał. nie takie afery udaje się u nas zamieść pod dywan - najlepsze wzory daje nam władza.

   • 212 3

   • pomroczność (1)

    ale na "pomroczność jasną" to on chyba za mały koleś jest...

    • 31 3

    • Żebyś się nie zdziwił

     • 24 0

  • Tym komentarzem można by w sumie zakończyć dyskusję na ten temat. Prawda to co napisałeś

   • 41 1

  • czy ten potezny facet z filmiku ktorego pakuja do karetki to ten od kwiatow? (1)

   • 15 0

   • Nie, jakiś inny...

    Od kwiatów jest Mikołaj Wasylkiewicz.

    proszę: www. fakt .pl/gdansk/rajd-szalenca-na-sopockim-molu-rajd-kierowcy-w-sopocie,artykuly,475618,1,1,5.html

    • 0 1

  • Łopatą w łeb i do rowu

   jw. jedyne słuszne rozwiązanie

   • 47 5

  • a tak synuś dostanie zawiasy

   jakis zakaz prowadzenia pojazdu, zasłoni sie niepoczytalnością i wszyscy poza poszkodowanymi o tym zapomną. Jak fajnie mieć mamusie w wymiarze sprawiedliwości...

   • 55 2

  • pomijając wypadek... w Sopocie śmierdzi....

   ... jak w tytule.. cały deptak przy plaży to jeden wielki odór moczu. Nie rozumiem ludzi którzy tam spędzają czas. W innych miejscowościach jakoś potrafią pozstawić po kilka bezpłatnych!!!! toalet przy każdym wejściu na plaże a bogaty Sopot śmierdzi szaletem... wstyd jak na tak lansujace się miasto... szczególnie wstyd powinno być rzadzacym miastem bo widac, iż w ogóle nie dbają o swoje... ale co tam, oni pewnie wakacje spedzaja zupełnie w innych warunkach.

   • 71 1

  • Ludzie dajcie sobie spokój

   nic bandycie nie zrobią a sami nakręcając się popadacie w chorobę

   • 24 1

  • jeśli jest jak podejrzewasz, to mamy barbarzynski kraj (1)

   a w barbarzyńskim kraju obywatele powinni bronić się za pomoca barbarzyńskich metod, czyt. samosąd. Szkoda, że wtedy ich się skaże.

   • 16 1

   • barbarzyńską to mamy mentalność narodową pokroju: Kali chcieć Kali mieć

    + gigantyczne ego, bo jesteśmy najwspanialszym narodem na świecie = zero skruchy i samokrytycyzmu

    o racjonalnym i chłodnym podejściu do wszystkich spraw nie wspomnę...

    • 0 1

  • (3)

   co to za zenada? w jakim my kraju zyjy? jakis lysy gosciu ubrany w dzinsy i koszulke prowadzi skazanca w lacuchach z plachta na glowie i... w majtkach. no ludzie i jeszcze na dodatek nazwisko tego kryminalisty ukryte, adres nie podany...zal.

   • 6 1

   • *zyjemy.

    • 1 0

   • w kraju prawa najpierw sąd skazuje a dopiero upublicznia (1)

    w cebulandii najpierw lud+media skazują a następnie sąd wydaje wyrok

    • 0 2

    • nie, w państwach prawa dane osobowe i fotki

     są ujawniane zaraz po ujęciu, a nie czekają na wyrok, odwołanie a na koniec i tak zabronią podawania...

     • 5 0

  • Znajomości ? Dalej bogaci rodzice tolerujcie takich szczyli, to spotka wasze dzieci

   śmierć czego wam nie życzę. Jeden laluś przejedzie dzieci innych bogaczy czy notabli. Pytanie do tych innych - chcecie na to czekać ? Odrzućcie fałszywą solidarność. Ciekaw jestem czy wśród tych rannych jest dziecko kogoś znanego ?

   • 3 0

  • testy na obecność narkotyków. (1)

   Jak mój znajomy spowodował wypadek to w ciągu 24 h był wynik testu na obecność narkotyków. Przecież z automatu dają materiał do laboratorium. Nie rozumiem czemu robią z ludzi debili i mówią, że to może potrwać kilka miesięcy? Testy w ciągu doby, przesłuchanie, zarzut o próbie zabójstwa sprawa w sądzie i odsiadka. Tak powinno działać prawo. Tu nie ma filozofii, wszystko jest nagrane, są świadkowie!

   • 15 0

   • dorota

    wina juz bardziej udowodniona byc nie moze monitoring i zlapany na goracym uczynku. sprawa jest skomplikowana bo teraz trzeba tak zastosowac prawo by synalek nie poniosl konsekwencji albo dostal kare w zawieszeniu zebysmy sie odczepili no tak w tej sytuacji to faktycznie skomplikowame. wstyd dla pani sedzi kto bedzie ja teraz szanowal i jej wyroki. smiac sie beda przestepcy jej prosto w twarz. zeby uratowac swoja reputacje powinna pozwolic na sprawiedliwy wyrok a nie mataczyc. wstyd i hanba.

    • 1 0

  • A nie lepiej postawić znak przed wjazdem na Molo?

   Zakaz wjazdu po 23?

   • 3 0

  • POdoba mi się coraz bardziej Tuskolandia

   Bogaci rodzice i sprawa jasna.

   • 5 1

  • Koleś jest po psychologii i do tego jest ratownikiem WOPR...

   • 1 0

  • każdej tragedii można zapobiec

   nie płodzić idiotów

   • 0 0

 • Prawo do obrony własnej! (34)

  Powinni go odstrzelić na miejscu. Mamy bezbronnych obywateli i prawo chroniące bandytów. Policja pewnie jadła kebab za rogiem jak to wszystko się działo.

  • 420 25

  • ale czemu zastrzelić? (6)

   powinni go wysłać do jakiejś ciężkiej pracy tak , żeby mógł z czegoś zapłacić odszkodowania dla ofiar

   • 74 1

   • (5)

    Do końca życia się nie wypłaci. Ale fakt, odsiadka to zbyt lekki wyrok. Tam wypocznie i wróci do pełni sił. Wikt i opierunek na koszt państwa.

    • 34 0

    • Pan zaplaci, Pani zapłaci, społeczeństwo (4)

     przeciez przed zarzutami już było podane, że miał problemy psychiczne i się leczył.

     • 31 0

     • (3)

      Z tymi problemami psychicznymi to jedna wielka ściema, dla policji, prokuratury i sądu taka wymówka jest najbardziej im na rękę...

      • 6 0

      • (2)

       rozumiem Marius, ze znales kierowce i wiesz, ze nie byl psychicznie chory?

       • 0 2

       • (1)

        Jeśli był tak chory psychicznie, żeby zrobić cos takiego, powinien być trzymany w zamknieciu, odseparowany od społeczeństwa... policja potraktuje go ulgowo, wyjdzie i kto wie, może znowu wybierze się na Monciak tym razem za dnia, gdzie chodzi masa tlumow w wakacje?

        • 2 0

       • i zamiast 100km/h pojedzie wieksza predkoscia, bo będzie chciał sprawdzić jakie sa wtedy odczucia?! I pomyśli sobie, ze i tak policja, sad nic mu nie zrobia

        • 1 0

  • Michale L. (5)

   z całego serca, życzę ci, byś cierpiał.

   • 53 4

   • więcej jest nas tu (4)

    chrześcijan

    • 7 26

    • chrześcijaninem jestem nie z własnej woli. (3)

     Praw boskich ustalonych przez odurzonych ludzi nie wyznaje, co nie znaczy ze jestem zlym człowiekiem. Zwyczajnie mu życze- tak po ludzku.

     • 23 11

     • to co piszesz nie znaczy też, że jesteś dobrym człowiekiem

      • 11 6

     • (1)

      to jest idealny przyklad 'dobrego' chrzescijanina. jak ktos MI zrobi cos zlego, to go zatluke na smierc. Bo przeciez JA mam prawo osadzac i karac innych. ludzie, wezcie sie ogarnijcie w koncu. jestescie TACY SAMI albo nawet gorsi od tych, ktorych chcecie linczowac! 'kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem'. znacie to? jesli tak, to moze nie rozumiecie znaczenia tych slow?

      • 1 1

      • nie rozumiesz. Ja tylko chce, żeby pożałował, że tej nocy wsiadł za kierownicę. Wiara nie ma nic do tego.

       • 0 0

  • czep się prezydenta miasta a nie policji (2)

   debilu jeden.

   • 12 18

   • psiarnia

    OO!! psiarnia się oburzyła ,czy też obudziła z drzemki w radiowozie.

    • 21 4

   • sopocka psiarnia do budy

    na bank żarli kebaby albo sobie gałę targali za rogiem

    • 4 4

  • traf chciał że wszystkie patrole policji były akurat zajęte bardzo pilnymi i ważnymi sprawami

   takimi jak wypisywanie mandatów za picie piwka w plenerze. Sprawa szaleńca na Monciaku mogła poczekać, w końcu nikt nie zginął, prawda? Dobrze że przybyli w porę by ochronić kierowcę przed barbarzyńskim tłumem.

   • 46 8

  • ciekawe ile byłoby ofiar gdyby ktoś zaczął strzelać w tym tłumie...

   • 7 2

  • Strzelałeś kiedyś chociaż z wiatrówki? (13)

   Wyobrażasz sobie, że przysłowiowy Kowalski, który kupił najtańszego gnata, byłby w stanie trafić kierowcę samochodu, jadącego 100 km/h albo choć oponę? Po ciemku?

   Rozwieję twoje złudzenia - gdyby każdy z gapiów miał broń i jej użył, byłoby na Monciaku 200 trupów a nie 20 rannych. Nie mówiąc już o tym, że przy powszechnym dostępie, sprawca mógłby, dla większego funu, pomagać sobie pokładowym CKMem.

   • 24 8

   • nie znasz możliwości - rodaków ! .... koleś :)! (1)

    ...... inna rzecz, że w innym kraju pewnie by gryzł glebe - zanim policaje by sie zjawili.... co kraj to obyczaj....... A HOJ !

    • 7 6

    • pewnie! sami by się wystrzelali zanim zdążył by ich przejechać

     • 1 0

   • To jest typowy bełkot ,przeciwników posiadania broni przez obywateli.

    • 10 6

   • Pomyśl szerzej (9)

    Sytuacja mogłaby w ogóle nie zaistnieć, te zwierzę zdawało by sobie sprawę z utraty życia, a tak powie że by nie poczytalny, że bierze narkotyki od 22 lat i jest tylko biednym i schorowanym narkomanem.. i dostanie przymusowe leczenie psychiatryczne.

    Przepraszam cię mój rodaku ale w krajach lub stanach gdzie bron może mieć każdy niema przypadku seryjnych morderstw, i wiesz dlaczego ? Bo go od razu odstrzelą. Ale ty licz dalej na państwo i policje która cię obroni, ewentualnie na Zus który pokryje koszty twojego pogrzebu.

    • 9 9

    • (1)

     Mam wrażenie, że występowanie seryjnych morderstw ma się nijak do powszechnego dostępu do broni. I to zarówno na plus jak i na minus.

     Żeby być seryjnym mordercą nie potrzeba dostepu do broni palnej. Seryjne morderstwa nie polegają na wyjściu na miasto z kłachem i walenie z niego do przechodniów - a na zabijaniu po jednej (czasem po kilka - np. cała rodzinę) osobie w pewnych odstępach czasu. Do tego nie trzeba broni palnej.

     I na odwrót - powszechny dostęp do broni palnej nie zapobiega seryjnym morderstwom. Taki morderca działa podstępnie, w ukryciu, a zbrodnie popełnia w dłuższym okresie, więc nie ma tak, że "go od razu odstrzelą". Wręcz przeciwnie, żeby go dopaść konieczna jest żmudna praca umysłowa śledczych.

     Sądzę, że chodziło Ci raczej o spektakularne morderstwa zbiorowe, gdzie jakiś zbrodniarza zabija z broni palnej szereg osób za jednym razem - jak na przykład niesławne strzelaniny w amerykańskich szkołach lub kampusach albo przypadek Breivika. Ale w tych przypadkach też trudno mówić, że sprawców "od razu odstrzelono" - zanim zostali zabici lub zatrzymani na ogół zdążyli zabić wiele osób.
     No i akurat najczęściej takie zdarzenia mają miejsce w USA, gdzie tak się składa, że dostęp do broni jest duży.

     • 11 1

     • "Sądzę, że chodziło Ci raczej o spektakularne morderstwa zbiorowe, gdzie jakiś zbrodniarza zabija z broni palnej szereg osób za jednym razem - jak na przykład niesławne strzelaniny w amerykańskich szkołach lub kampusach albo przypadek Breivika. Ale w tych przypadkach też trudno mówić, że sprawców "od razu odstrzelono" - zanim zostali zabici lub zatrzymani na ogół zdążyli zabić wiele osób.
      No i akurat najczęściej takie zdarzenia mają miejsce w USA, gdzie tak się składa, że dostęp do broni jest duży."

      Weź tylko pod uwagę że, na te "spektakularne morderstwa zbiorowe" zamachowcy wybierają zazwyczaj tzw. "gun free zone" a nie inne miejsca publiczne nie będące "gun free". Może właśnie dlatego że tam ich nikt nie odstrzeli od razu?

      • 2 0

    • (3)

     Jak czytam takie idiotyzmy to jestem za tym, aby dostęp do broni dla obywateli był jak najbardziej restrykcyjny. USA to ty chyba tylko na filmach widziałeś. Po pierwsze nie ma takich cywilizowanych krajów, gdzie broń może mieć każdy. W owym USA dostęp do broni reguluje prawo stanowe a nie federalne, więc już samo pisanie, że w USA broń może mieć każdy jest bzdurą, bo praktycznie każdy stan ma nieco inne obostrzenia pod tym względem. Najpierw trzeba rozróżnić dostęp do broni długiej i krótkiej. O długą jest łatwiej, ale można ją posiadać i ewentualnie użyć tylko w obrębie własnej posesji. O broń krótką już jest trudniej i są stany (jak Nowy Jork), gdzie zdobyć pozwolenie jest trudniej niż w Polsce. Jedynie w 4 stanach można kupić broń krótką tylko na dowód. Ponadto nawet tam, gdzie dostęp do broni jest najłatwiejszy również są ograniczenia co do miejsc, gdzie możesz wejść z bronią lub np. noszenia naładowanej broni.

     • 4 1

     • czy broń uzyskaną lehgalnie w stanie X (1)

      można przewieźć legalnie do stanu Y w USA? Czy trzeba załatwić zezwolenie?

      • 0 0

      • zależy między jakimimi stanami

       • 0 0

     • no jak to ?! co to za lewacki komentarz? napewno to wymyśliłeś, bo opętał cię szatan jaruzelskiego!

      to nieprawda, wiem bo codziennie oglądam CiEzAj!!!

      • 0 0

    • "w stanach nie ma seryjnych morderstw" (1)

     najwięksi seryjni mordercy wszech czasów pochodzą i działali w Ju Es End Ej...

     • 3 0

     • popieram

      - aż 76 stron, czyli pewnie tyle co w innych państwach łącznie...

      • 0 0

    • W Stanach

     nastolatkowie wpadają z bronią do szkoły i wybijają po kilkadziesiąt osób - wg AA nie ma seryjnych morderstw. Gdyby u nas dostęp do broni był tak samo łatwy jak w USA byłoby tak samo albo i jeszcze gorzej.

     • 0 0

  • jak już go wywlekli z samochodu to nie mieli potrzeby się bronić

   zabicie go byłoby przekroczeniem obrony własnej. zastrzelić można go było jak jeszcze jechał. po wszystkim to tzw. po ptakach

   • 4 0

  • Wg ciebie

   policjant powienien stać co metr. Jak kiedyś zatłukli człowieka w lesie to też były komentarze "gdzie była Policja". Czytając takie teksty zastanawiam się, gdzie byli twoi rodzice przez pierwsze 18 lat twojego życia. Zapewne albo byli pracoholikami, albo lubili dużo imprezować. A ty zostałeś pod opieką podwórka i teraz są tego skutki.

   • 0 1

 • (10)

  Wyposażyć straż miejską w poduszkowce. Wtedy będzie bezpiecznie.

  • 42 27

  • Żart nie na miejscu (7)

   Straż Miejska tu akurat nic by nie zmieniła, bo tego śmiecia należało by odstrzelić na miejscu, a pajace z SM nawet broni nie mają.
   Druga sprawa to nie był żaden wypadek czy katastrofa, ale zwykły akt terroryzmu, Breivik na ślepo naparzał do ludzi z karabinu, a ten palant rozmyślnie rozjeżdżał przypadkowe osoby traktując samochód jako broń.
   To zwykły terrorysta i jedyne co by można ze śmieciem zrobić to go uśpić, na stół operacyjny, rozpruć jak świnie i pobrać wszystkie możliwe narządy aby komuś uratować życie, a resztę włącznie z mózgiem przerobić na paszę dla bydła, bo to ścierwo nie zasługuję by chodzić po ziemi i powietrze marnować.

   • 33 5

   • straż miejska jesy potrzebna jak umarłemu kadzdło.

    Więcej policji.
    Ale urząd woli utrzymywać swoich bodygardów na staruszki z kwiatkami.

    • 21 1

   • (5)

    Dokładnie, przywrócenie kary śmierci dla takich osób to konieczność. Człowiek, który próbuje zamordować kilkadziesiąt osób za pomocą samochodu nie zasługuje na nic innego. Tu żadna resocjalizacja już nie pomoże.

    • 3 0

    • co zrobić z kierowcą, który w Kamieniu Pomorskim 1 stycznia zabił autem 6 osób? (4)

     a co zrobić z partyzantem, który strzelił do samolotu wojskowego, a okazało się, że to pasażerski (pomyłka)?
     a co zrobić z dziewczyną, która "strzeli" z lasera do pilota (oślepi) i zginie 300 pasażerów?
     co zrobić z polskim kierowcą, który pod Dreznem zjechał na inny pas i zabił wszystkich z busa jadących z przeciwka?

     • 1 3

     • A co zrobić ? (1)

      Jest duża różnica pomiędzy wypadkiem, katastrofą, jak pod Dreznem,bo wypadek lub katastrofa dzieje się z winy nieumyślnej, zaniedbania, itp, sprawca nie chce do tragedii doprowadzić, ale w wyniku popełnionych błędów czy zaniedbań dochodzi do tragedii.
      Jednak kiedy samochód wykorzystuje się jako broń, umyślnie próbując rozjechać jak największą liczbę ludzi i spowodować jak najwięcej szkód to jest terroryzm.
      Nie ma znaczenia czy wykorzystuje się karabin, nóż, bomby, samoloty czy samochody.
      Uderzenie samolotami w WTC to był według ciebie wypadek, czy akt terrorystyczny, w Sopocie było tak samo, tylko na mniejszą skalę.

      • 4 0

      • ale samoloty wleciały w WTC i zamachowcy przyznali

       że zrobili to świadomie i ćwiczyli atak; ten gostek - nic nie wskazuje na to, że ćwiczył i specjalnie wjechał, aby uzyskać coś w polityce itp. (był to protest przeciwko rządowi)

       • 0 0

     • po szoł won

      • 0 0

     • Zapomniałem dodać, że chodzi mi wyłącznie o morderstwa popełnione z premedytacją.

      Wszak jest bowiem ogromna różnica pomiędzy sytuacją, która miała miejsce a wypadkiem, gdy ktoś w wyniku błędu lub usterki wjedzie np. w przystanek na którym są ludzie.

      • 0 0

  • On dojechał z Gdyni do Sopotu w 4 minuty, więc w cokolwiek by nie wyposażyć straż to przez takich debili nie będzie bezpiecznie

   • 20 0

  • takiemu kierowcy dać poduszkowiec

   na pewno nikogo nie przejedzie kołami

   • 0 0

 • co zrobi policja? (16)

  wjedzie głebiej do lasu na drzemke

  • 342 20

  • (8)

   A nawet jakby był jakiś patrol na monciaku to co miałby zrobić? Strzelać? Stanąć na drodze i liczyć na to że debil się zatrzyma?

   • 35 10

   • jakby był to koleś by pewnie tam nie wjechał

    • 3 13

   • W sumie mogliby strzelać. W tym przypadku takiego "kierowcę" można traktować jak potencjalnego zabójcę.

    • 22 0

   • powinni strzelać! i to bez ostrzeżenia (5)

    bo dlaczego maja ginąć niewinni, spokojni ludzie
    a psychole, którzy robią takie rzeczy jw. idą do np. szpitala ( na nasz koszt sa utrzymywani) lub do więzienia
    a poszkodowani będą przez resztę życia z własnej kieszeni leczyć się

    • 12 0

    • (1)

     tak, powinno być przynajmniej tyle patroli co ludzi i każdy policjant powinien strzelać!!!

     • 0 1

     • Spróbuj trafić z pistoletu w kierowcę rozpędzonego samochodu. Wiedz tylko, że niecelna kula leci sobie dalej. Wokół tłum... dopisz sobie resztę.

      • 8 2

    • a potem (1)

     obsmarowalibyście wszyscy policjantów, że strzelali...

     • 12 5

     • bo policjant strzelający w tłumie

      to potencjalny zabójca

      • 1 0

    • w Izraelu już by nie zdążyli mu pobrać śliny

     • 1 0

  • Ostatnio gdańska policja sobie wczasuje na nowym nabrzeżu Motławy w okolicy Wiosny Ludów. (2)

   W niedzielę w okolicy południa czterech kolesi w służbowych mundurkach i ze służbowym autem przez kilkadziesiąt minut sobie prowadziło rozmówki i obijało się na koszt podatników ;-)
   Zresztą to ich ulubiona miejscówka nie od dziś.

   • 17 2

   • (1)

    Przerwa w pracy przysluguje nawet policji.

    • 9 11

    • psy

     Psy są od tego żeby służyć a nie władza być,żadna z nich władza,to służba a jak służba to do roboty kurka a nie przerwy robić!!!!!!!!!

     • 12 15

  • (1)

   W d*pie byłeś i g*wno wiesz. Kilka pieszych patroli rozsianych od Koliby do prawie Jelitkowa i w górę do okolic Stadionu Leśnego, trzy patrole samochodowe na interwencjach w Kamiennym Potoku, Wyścigach i na Niepodległości. Zanim przyszło zgłoszenie, patrole dostali informacje przez radio, zakończyli trwające interwencje albo przerwali mało istotne i wszyscy biegiem w stronę Monciaka. Według Ciebie ile czasu by im zajęło dotarcie na miejsce? 5, 6 minut to czas MINIMALNY. W tym momencie debil w Hondzie już rozpieprzył auto i ludzie go wyciągnęli. A jakby nawet jakiś patrol był na Mociaku to co mieliby zrobić? Stanąć mu na drodze? Uważasz, że wtedy ten idiota by się zatrzymał? Przejechałby po policjantach jak po każdym innym. Mieliby strzelać? próbowałeś strzelać w jadący samochód w takim tłumie? To nie jest Hollywood a w polskiej policji nie służy Bruce Willis, Chuck Norris albo Stallone. Poza tym - po przestrzeleniu opony przy takiej prędkości samochód traci sterowność i przy ewentualnym poślizgu zamiata jeszcze więcej osób i może przygnieść do ściany. W tym przypadku nawet jakby mu GROM stanął na drodze to nic by nie zdziałał. Mogliby ewentualnie odstrzelić kierowcę i mieć nadzieję że mu stopa spadnie z pedału gazu i czekać aż samochód się zatrzyma. Tutaj w ŻADEN sposób ani policja ani inne służby nie zawiniły.

   Jedynym sposobem całkowitego zabezpieczenia Monciaka, łazienek i mola przed wjazdem dla takich debili jest montaż słupków chowanych w ziemii, tak jak to jest przy większości deptaków w UK. Słupki są zdalnie chowane, mogą to zrobić służby takie jak policja, straż pożarna czy karetki. Dostawcy, kiedy chcą wjechać, kontaktują się z centrum monitoringu i po podaniu kodu lub hasła przejazd a później wyjazd jest dla nich udostępniany.

   • 9 0

   • Jak ktoś zginie to się władze dopiero za głowę złapią ;/

    • 0 0

  • STANDARDEM (1)

   jest to, że ktoś kto pisze tak durne komentarze nie ma odwagi nawet na pseudonim.

   • 0 1

   • Forum nie dla debili - to po coś tu włazisz debilu ?

    • 0 0

 • (13)

  Chłopak chciał sobie trochę pojeżdzić ,a tu tyle szumu i paniki jakby co najmniej wybuchła wojna

  • 21 217

  • (1)

   ciekawe czy byłbyś taki mądry gdybyś był ofiarną tego zdarzenia i straciłbyś nogę mądralo!!!! i resztę życia na wózku inwalidzkim..

   • 51 6

   • Moim zdaniem to bydlę niczym nie różni się od Brevika,

    tyle że tamten był inaczej przygotowany do ludobójstwa.
    Obaj działali metodycznie i z określonym celem nastawionym na "skasowanie" jak największej liczby ludzi.

    Terrorystom kula w łeb.

    • 22 5

  • idź debilu na monciak i wykrzycz w tłumie wieczorem te mądrości. Tak ci sie wydaje, ze jestes anonimowy. Tu trollujesz, a w realu mordy bys nie otworzyl.

   • 46 10

  • ostatnio zauważam spory wysyp gimnazjalnych wpisów, (1)

   jeszcze miesiąc wakacji, trzeba to jakoś przetrwać

   • 38 2

   • skąd wysuwasz taki wniosek?

    • 1 11

  • (2)

   Co za ludzie. To ironia przecież... Przestańcie tak rzucać mięsem bo powoli przestajecie się różnić od tego całego bydła dookoła.

   • 17 13

   • Bydło to ten palant w aucie (1)

    i powinien żyć już tylko w więzieniu

    • 13 2

    • na koszta spoleczenstwa... To chyba nie jest najlepsze rozwiazanie.

     • 6 0

  • Jan Ty chyba jesteś jego bratem bliźniakiem i ćpunem do tego.

   • 11 2

  • (1)

   jestem jedną z tych osób które siedziały na leżaku na molo i oglądały film, siedzialam w pierwszym rzedzie i jakoś nie wydaje mi się by chciał troche pojezdzić :) troche bardziej by skrecil w prawo i bylo by wiecej ofiar. po za tym jak wszyscy uciekliśmy z molo to ruszył stamtąd jeszcze szybciej niż wjechał nie patrzac w ogole czy ludzie stoją. byliśmy wszyscy przerażeni !

   • 16 2

   • Tez bylam na poczatku lezakow.byla panika

    • 3 0

  • IDIOTA i koleś z psychiatryka.

   • 1 3

  • Chłopak siedzący na molo w kawiarence

   ma podobno amputowane obie nogi.

   • 0 0

 • Wystarczy do tego dobry adwokat... (4)

  podważy wszystko i sprawa będzie się ciągnęła latami, a na koniec wyjdzie z tego wielkie G....

  • 216 5

  • Mamy durne prawo

   Przez kulawy wymiar sprawiedliwości i nieudolne służby takich zdarzeń będzie coraz więcej, bo w tym kraju bandzior ma więcej przywilejów niż policjant, który boi się własnego cienia, bo nic nie może zrobić, czy normalny obywatel którego się gnoi na każdym kroku.
   No ale czego tu oczekiwać po teoretycznie istniejącym państwie.

   • 20 3

  • Wszystko jasne ! (1)

   Synalek sędziny w Wejherowa. Nic dodać nic ująć.
   Zatuszują, sprawa przycichnie i nic się nie stanie.
   Pewnie nawet prawka nie straci.

   • 16 4

   • A czy nazwisko nie jest jakby "podobne" do oficera polskiego wywiadu?

    • 0 0

  • No przecie już mówią, że niepoczytalny

   Ale z prawem jazdy, dziwne nie?...

   Wersja z sędziną z Wejherowa - czyzby najbardziej prawdopodobna?

   • 2 1

 • może gdyby pozwolenia na broń były powszechne to ktoś by go wcześniej ubił zanim rozjechał tyle osób (10)

  • 199 28

  • Albo skończyłoby się tak samo

   plus X przypadkowo postrzelonych osób. Życie to nie film z Brucem Willisem, nawet przeszkolona osoba (żołnierz, policjant) miałaby problem z trafieniem kierowcy w takiej sytuacji, a co dopiero typowy Janusz. A pudło w tak "ciasnym" i zaludnionym miejscu mogłoby równać się z postrzałem przypadkowej osoby.

   • 26 11

  • mysle, ze nalezaloby wprowadzic obowiazkowa aborcje (1)

   i eutanazje dla kazdego czlowieka > 30 lat.

   Czy wy naprawde wierzycie w tak idiotycznie proste rozwiazania? No tak, moze by tego ktos ubil, a przy okazji Twojego brata i ciocie. Biadolenie byle biadolic.

   Ten koles przegial calkowicie. Tego sie nie da przewidziec, ani nie da zapobiegac. Chyba, ze wprowadzamy panstwo policyjne.

   • 14 4

   • ja jestem

    za aborcją - do 32 roku życia ;) Podpisuję się na tak ;)

    • 3 2

  • Albo samemu postrzeli by się w nogę i były by dwie do amputacji.

   • 3 1

  • W USA zostałby oskarżony o próbę zabójstwa z użyciem niebezpiecznego przedmiotu.

   I dostałby dożywocie x20. U nas potraktują to jak potrącenie pieszego.

   • 9 0

  • I zamiast 20 rannych, mielibyśmy 100 albo więcej zabitych! (4)

   Pomyśl troszkę.

   • 8 5

   • (1)

    Bredzisz ignorancie i nie masz żadnego pojęcia o użyciu broni .Skąd 100 zabitych, z cekaemu by strzelali? to są właśnie argumenty przeciwników posiadania broni,bełkot bez sensu dla samej zasady bełkotania.

    • 8 10

    • kałasz z czterema magazynkami

     w USA mozesz takie kupić

     • 0 2

   • legalizacja broni (1)

    Legalizacja broni to najlepsze rozwiazanie. W Szwajcarii sprawdza sie to bez zarzutu. W Polsce bron uzywaja obecnie bandyci i policjanci, ktorych nie szkola na strzelnicy...

    • 6 2

    • A w USA się jednak nie sprawdza

     Tu chodzi o mentalność, poziom życia, strukturę społeczną. W Szwajcarii praktycznie brak jest biedoty, patologii, itp. Natomiast w USA jest tego w brud i to właśnie ta patologia z małpim rozumem nadużywa broni.

     W Polsce debili, patologii, biedoty nie brakuje. Teraz Ty mądralo dał byś im jeszcze broń, by uczynić ulice bezpieczniejszymi.

     • 3 2

 • rajd (1)

  a co ma rajd do tego?

  • 42 4

  • pomylili sie przeciez w rajdzie bierze udzial zaloga

   kierowca i pilot to byl wyscig....

   • 3 0

 • Dawać jego Nazwisko....! (31)

  I całą rodzinę, niech ludzie zrobią lincz na rodzinie iż wychowali takiego debila ćpuna i wariata, oderwanego od pługa na wsi.

  • 335 97

  • choroba psychiczna to nie kwesta wychowania (12)

   • 36 61

   • (1)

    jezeli byl faktycznie az tak chory, to nie moglby posiadac prawa jazdy. Cos wiec tu nie gra... Albo chory autentycznie albo chory wtedy, gdy jest to wygodne i potrzebne do czegos tam.

    • 58 4

    • on jest chory na papierze

     żeby zapewne uniknąć odpowiedzialności/kicia za swoje wcześniejsze wykroczenia - tak to się robi w rodzinach sędziowsko-prokuratorsko-wpływowych. załatwiają misiowi papiery jak coś przeskrobał, i po jakimś wybryku wysyłają - na leczenie (w najgorszym przypadku), a w najlepszym - umarzają :) tadam

     • 58 2

   • mama tego kolesia (4)

    to prrokurator albo sedzia apelacyjny wiecc koles da rade

    • 31 4

    • czyli zrobią z niego niepoczytalnego...

     na parę miesięcy ... W takiej Polszy żyjemy....

     • 21 1

    • (2)

     g*wno prawda a wy łykacie te wszystkie zmyślone historie. stolec wiecie wiec stolec mozecie osadzac.

     • 6 12

     • No to napisz jak jest.

      Jak wiesz...

      • 8 1

     • " wiec stolec mozecie osadzac"

      osadzać na muszli kl.?

      • 0 3

   • choroba nie choroba wpit... sie nalezy, (3)

    wierzysz w chorobe psychiczna???
    MATKA I SYNN winni po rowno.... UJAWNIC MATKE !!!

    • 9 10

    • (2)

     Bez przesady. Nawet w najnormalniejszych rodzinach zdarzy się czasem czarna owca. Nie sądzę żeby to była kwestia wychowania. Jego rodzina i tak swoje przez tę sytuację wycierpi. To on jest winny. Tylko on.

     • 7 6

     • tylko on jest winny jesli nikt nie miesza, żeby go chronić

      a jak widać sama kwalifikacja czynu jest przegięciem spektakularnym, więc koleś musi mieć duuuże plecy. A więc ci co mu pomagają są tyle samo warci co to ścierwo. Jako matka nie broniłabym syna, który coś takiego by zrobił, chyba że byłabym w zdeprawowanym od pokoleń środowisku prawniczym - to środowisko wydaje się być nieczułe na ludzką krzywdę i wydaje się postrzegać siebie jako inna kategorię. Mamy proszę państwa klasy w społeczeństwie i szklane sufity, ale oficjalnie to oczywiście nie. Sprawiedliwość jest dla bogatych, dla szaraczków mamy aparat prawa i sankcje.

      • 6 1

     • nie tylko on

      za czyny tego gościa, Hitlera itp. są odpowiedzialni rodzice, którzy ich tak wychowali albo popełnili jakieś błędy. Jeśli niektórych rodziców chwalimy za dobre wychowanie, to dlaczego nie można innych ganić za złe?

      • 4 2

   • A właśnie,że tak!

    Psychika człowieka kształtuje sie od urodzenia pod wpływem relacji z najbliższymi

    • 2 1

  • a prawda to, że to synalek jakiejś sędziny...??? (3)

   jeśli tak, to pięknie ukręcą sprawę za jakiś czas......

   • 39 3

   • sędzina to żona (2)

    sędziego, a matka tego pacana to (ta) sędzia

    • 46 10

    • ty przyglupie

     • 5 37

    • ty szowinistyczny samcu, jak śmiesz tak pisać dyskryminując kobiety

     powinieneś trafić na pręgierz publiczny!

     • 0 4

  • od pługa to raczej nie

   raczej syn kogoś ustawionego
   a nie człowiek ziemii

   • 16 1

  • Traktować ich jako organizacje terrorystyczną. To był czyn terrorystyczny

   szkoda, ze nie przejechał jakiegoś "Izraelity" bo wtedy Mosad wyrżnął by całą jego rodzinkę i wszystkich co mu pomogą a jego porwano by do Izraela i zrobiono to samo co z tym 16 latkiem Palestyńskim

   • 5 2

  • ??? (3)

   Normalny jesteś? Tym rodzicom należy współczuć.

   • 10 3