• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Atak nożownika w Gdańsku. Zaczęło się od papierosa?

Szymon Zięba
25 lutego 2024, godz. 17:30 
Opinie (272)
Najnowszy artykuł na ten temat Jest zarzut po ataku nożem w Gdańsku

Dlaczego doszło do ataku nożownika? Służby badają m.in. motyw... papierosa.

Od rozmowy o papierosie rozpoczęła się awantura, po której w ruch poszedł nóż -  wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń. Do ataku nożownika w centrum Gdańska przy ul. NarzędziowcówMapka, doszło w nocy, z soboty na niedzielę. W sprawie policjanci ustalili rysopisy i podczas przeszukania terenu zatrzymali 24-letniego obywatela Węgier oraz 30-latka z Elbląga, obywatela Polski.

Oświadczenie spółki Square, właściciela marki "Ulica Elektryków" na temat wydarzeń, które rozegrały się na ul. Narzędziowców w Gdańsku, w nocy z 24 na 25 lutego 2024 r.

Do incydentu z użyciem noża w nocy z 24 na 25 lutego 2024 r. doszło na terenie ul. Narzędziowców. Lokalizacja, w jakiej doszło do incydentu, nie miała związku z prowadzoną działalnością Square Sp. z o.o.. W tym czasie, w ramach "Ulicy Elektryków" nie odbywały się żadne wydarzenia artystyczne organizowane przez spółkę Square. W czasie tego zdarzenia "Ulica Elektryków" pozostawała nieczynna.

W rozumieniu administracyjnym ul. Elektryków, jako przestrzeń miejska, pozostawała otwarta i dostępna dla wszystkich mieszkańców. Nawet mimo tego, że ulica jest w remoncie, trwa jej modernizacja i wymiana kanalizacji.

Bezpieczeństwo klientów jest filarem i wartością fundamentalną spółki Square. Spółka Square zapewnia profesjonalną ochronę przy wszystkich organizowanych przez nią wydarzeniach, ogranicza wejście na teren wydarzeń osobom mogącym stanowić zagrożenie dla innych uczestników.


Wydarzenia rozegrały się w nocy z soboty na niedzielę, 24-25.02.2024 r. Około godziny 1:30 w nocy policjanci odebrali zgłoszenie, że przy ul. Narzędziowców doszło do ataku nożownika. Obrażenia odniosło sześciu mężczyzn.

03:43 25 LUTEGO (aktualizacjaakt. 09:58)

Atak nożownika na Narzędziowców (97 opinii)

Wielu rannych po ataku nożownika lub nozowników na Ulicy Narzędziowców. Na ostrym dyżurze ludzie z ranami kłutymi. Co najmniej jedna osoba w stanie ciężkim.
Wielu rannych po ataku nożownika lub nozowników na Ulicy Narzędziowców. Na ostrym dyżurze ludzie z ranami kłutymi. Co najmniej jedna osoba w stanie ciężkim.


Poszkodowani w ataku nożownika. W jakim są stanie?W jakim znajdują się stanie?

Dwaj poszkodowani - mężczyźni - mają się znajdować w ciężkim stanie. Dwie osoby poszkodowane w średnim stanie, a jedna - w lekkim stanie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że odnieśli oni m.in. rany brzucha. Osoby mocniej poszkodowane przebywają w szpitalu. Lekko poszkodowany został opatrzony i wypisany do domu.

Co istotne, policja zdementowała pogłoski, jakoby osoby zaatakowane przez nożownika były obcokrajowcami.

Policjanci ustalili rysopis sprawców i podczas przeszukania terenu zatrzymali 24-letniego obywatela Węgier oraz 30-latka z Elbląga.
Policjanci ustalili rysopis sprawców i podczas przeszukania terenu zatrzymali 24-letniego obywatela Węgier oraz 30-latka z Elbląga.
Jak poinformowała prokuratura, na tę chwilę nie wiadomo, czy w niedzielę uda się przesłuchać wszystkich pokrzywdzonych. Nadal trwają w tej sprawie czynności.

Atak nożownika w Gdańsku. Poszło o papierosa?Jak do tej pory nie przedstawiono także żadnych zarzutów.

Wiele wskazuje na to, że decyzje w tej sprawie zapadną albo późnym wieczorem w niedzielę, albo już w poniedziałek.

To z jakiego powodu doszło do zdarzenia będzie wyjaśniane przez policję i prokuraturę.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że awantura zaczęła się od... rozmowy o papierosie.

Ten motyw badają obecnie służby.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (272)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane