• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Atak nożownika przy ul. Narzędziowców. Rannych sześć osób

Ewa Palińska, Szymon Zięba
25 lutego 2024, godz. 09:00  Raport
Opinie (760)
aktualizacja: godz. 16:47 (25 lutego 2024)
Najnowszy artykuł na ten temat Jest zarzut po ataku nożem w Gdańsku
Policjanci ustalili rysopis sprawców i podczas przeszukania terenu zatrzymali 24-letniego obywatela Węgier oraz 30-latka z Elbląga.
Policjanci ustalili rysopis sprawców i podczas przeszukania terenu zatrzymali 24-letniego obywatela Węgier oraz 30-latka z Elbląga.

Sześć osób rannych, w tym jedna, zdaniem naszych czytelników, w stanie ciężkim - to konsekwencje ataku nożownika, do którego doszło minionej nocy na ul. NarzędziowcówMapka. Policja informuje, że w związku z tym zdarzeniem zatrzymano 24-letniego obywatela Węgier oraz 30-latka narodowości polskiej, pochodzącego z Elbląga.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone
Oświadczenie spółki Square, właściciela marki "Ulica Elektryków" na temat wydarzeń, które rozegrały się na ul. Narzędziowców w Gdańsku, w nocy z 24 na 25 lutego 2024 r.

Do incydentu z użyciem noża w nocy z 24 na 25 lutego 2024 r. doszło na terenie ul. Narzędziowców. Lokalizacja, w jakiej doszło do incydentu, nie miała związku z prowadzoną działalnością Square Sp. z o.o.. W tym czasie, w ramach "Ulicy Elektryków" nie odbywały się żadne wydarzenia artystyczne organizowane przez spółkę Square. W czasie tego zdarzenia "Ulica Elektryków" pozostawała nieczynna.

W rozumieniu administracyjnym ul. Elektryków, jako przestrzeń miejska, pozostawała otwarta i dostępna dla wszystkich mieszkańców. Nawet mimo tego, że ulica jest w remoncie, trwa jej modernizacja i wymiana kanalizacji.

Bezpieczeństwo klientów jest filarem i wartością fundamentalną spółki Square. Spółka Square zapewnia profesjonalną ochronę przy wszystkich organizowanych przez nią wydarzeniach, ogranicza wejście na teren wydarzeń osobom mogącym stanowić zagrożenie dla innych uczestników.Aktualizacja, godz. 16:47

Nożownik w Gdańsku. Przyczyną zdarzenia kłótnia o papierosa?To z jakiego powodu doszło do zdarzenia będzie wyjaśniane przez policję i prokuraturę.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że sprzeczka zaczęła się od rozmowy... o papierosie.

Ten motyw badają obecnie służby.

Atak nożownika w Gdańsku. W jakim stanie są poszkodowani?Aktualizacja, godz. 16:20

Jak poinformowała prokuratura, na tę chwilę nie wiadomo, czy w niedzielę uda się przesłuchać wszystkich pokrzywdzonych. Nadal trwają w tej sprawie czynności.

Jak do tej pory nie przedstawiono także żadnych zarzutów. Wiele wskazuje na to, że decyzje w tej sprawie zapadną albo późnym wieczorem w niedzielę, albo już w poniedziałek.

  • Dwaj poszkodowani - mężczyźni - mają się znajdować w ciężkim stanie.
  • Dwie osoby poszkodowane w średnim stanie, a jedna - w lekkim stanie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że odnieśli oni m.in. rany brzucha. Osoby mocniej poszkodowane przebywają w szpitalu. Lekko poszkodowany został opatrzony i wypisany do domu.

Nożownik w Gdańsku. Poszkodowani to PolacyAktualizacja, godz. 14:54

Policja zdementowała pogłoski, jakoby osoby zaatakowane przez nożownika były obcokrajowcami.

- Wszyscy ranni to Polacy - informuje KMP w Gdańsku.Atak nożownika w Gdańsku. Sześć osób poszkodowanych. OkolicznościO niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło minionej nocy na ul. NarzędziowcówMapka, informowali czytelnicy w Raporcie Trojmiasto.pl.

03:43 25 LUTEGO (aktualizacjaakt. 09:58)

Atak nożownika na Narzędziowców (97 opinii)

Wielu rannych po ataku nożownika lub nozowników na Ulicy Narzędziowców. Na ostrym dyżurze ludzie z ranami kłutymi. Co najmniej jedna osoba w stanie ciężkim.
Wielu rannych po ataku nożownika lub nozowników na Ulicy Narzędziowców. Na ostrym dyżurze ludzie z ranami kłutymi. Co najmniej jedna osoba w stanie ciężkim.


- Dziś o godzinie 1:30 w nocy policjanci odebrali zgłoszenie, że przy ul. Elektryków doszło do zranienia nożem sześciu mężczyzn - informuje podinsp. Magdalena Ciska z KMP Gdańsk. - Jeden z pokrzywdzonych po opatrzeniu medycznym wrócił do domu, pięć osób trafiło do szpitala. W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Węgier oraz 30-latka z Elbląga. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i po wykonaniu czynności materiały przekażą prokuratorowi.

Do ataku doszło na ul. Narzędziowców, przy wylocie z ul. Elektryków.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Opinie wybrane

Wszystkie opinie (760)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane