• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Bezdomny pobił bezdomnego. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Ewa Palińska
27 września 2022, godz. 12:30 
Za usiłowanie zabójstwa 25-letniemu Białorusinowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Za usiłowanie zabójstwa 25-letniemu Białorusinowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Kara dożywotniego więzienia grozi 25-latkowi, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 37-latka. Obaj mężczyźni - ofiara i sprawca - to bezdomni. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.Kryminalne Trójmiasto: oszustwa, kradzieże, rozboje i inne historie


Czy byłe(a)ś kiedyś świadkiem pobicia?

W ubiegły czwartek policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z pustostanów w centrum Gdańska znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu Gdańsk-Śródmieście, którzy podczas prowadzonych czynności ustalili, że ranny mężczyzna to 37-latek bez stałego miejsca zamieszkania, a obrażenia, których doznał, powstały na skutek pobicia. Sprawca między innymi kopał i uderzał pokrzywdzonego pięściami po całym ciele.

O zdarzeniu powiadomiono prokuratora, który wszczął śledztwo w tej sprawie. Kryminalni ze Śródmieścia podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek 25-letni obywatel Białorusi, który przebywa na terenie Gdańska i również nie ma stałego miejsca zamieszkania.

Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. W piątek rano mężczyzna ten został zatrzymany na ulicy Podwale Staromiejskie przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji. W sobotę policjanci doprowadzili 25-latka do prokuratury, gdzie - na podstawie zebranych dowodów - usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Następnie sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (71)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane