• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowe drzewa mogą pojawić się w miejsce wyciętych przy plaży

Ewelina Oleksy
17 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Nie ma winnych nielegalnej wycinki w Jelitkowie
Do nielegalnej wycinki 55 drzew na plaży w Jelitkowie doszło pod koniec stycznia. Sprawców nadal nie zatrzymano. Do nielegalnej wycinki 55 drzew na plaży w Jelitkowie doszło pod koniec stycznia. Sprawców nadal nie zatrzymano.

Będą nowe drzewa w miejscu tych nielegalnie wyciętych na plaży w Jelitkowie? Władze Gdańska wystąpiły do Urzędu Morskiego i wojewódzkiego konserwatora zabytków o wydanie na to zgody. I zapowiadają, że jeśli takowa będzie, to drzewa przy Potoku OliwskimMapka znowu się pojawią.Czy w miejscu nielegalnej wycinki na plaży powinny zostać posadzone nowe drzewa?

Do nielegalnej wycinki 55 drzew na plaży w Jelitkowie doszło pod koniec stycznia. Sprawa trafiła do prokuratury, winnych nadal nie namierzono [pojawiały się spekulacje, że powodem wycinki mogła być chęć odsłonięcia widoku na morze pobliskiemu budynkowi - dop. red.]. Ale nawet gdy uda się ich zatrzymać, nie poniosą zbyt dotkliwych konsekwencji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie przyrody za zniszczenie części z drzew w ogóle nie będzie można nałożyć kary finansowej, bo miały za małe obwody pni.

Od początku w dyskusjach publicznych na ten temat pojawiał się pomysł, by w miejscu nielegalnie wyciętych drzew posadzić nowe. Proponowali to zarówno mieszkańcy, jak i aktywiści (chociażby w komentarzach pod naszymi artykułami), ale też miejscy radni.

Wszystko o wycinkach drzew w TrójmieścieKilka dni po wycince klub KO w Radzie Miasta Gdańska złożył interpelację, w której zwrócił się do władz Gdańska o jak najszybsze wykonanie nowych nasadzeń w miejscu nielegalnej wycinki drzew w Jelitkowie.

Deklarują, że posadzą nowe drzewa w miejscu tych wyciętychMiejscy urzędnicy właśnie poinformowali, że wystąpili o wymagane prawem uzgodnienia w tej sprawie. I zapowiedzieli, że jeśli dostaną zgodę, zasadzą nowe drzewa w miejscu tych wyciętych.

Czytaj też:

Mniej wycinek, więcej nasadzeń. Gdańsk przedstawia raport- Wydział Środowiska zwrócił się do Wydziału Skarbu, Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz do Urzędu Morskiego w Gdyni z zapytaniem, czy istnieje możliwość realizacji nasadzeń na działce w Jelitkowie stanowiącej własność Skarbu Państwa - mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska. - Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, zostaną tam wykonane nasadzenia drzew o parametrach wielkościowych i gatunkowych wskazanych przez powyższe podmioty - deklaruje.
  • Do nielegalnej wycinki 55 drzew na plaży w Jelitkowie doszło pod koniec stycznia. Sprawców nadal nie zatrzymano.
  • Do nielegalnej wycinki 55 drzew na plaży w Jelitkowie doszło pod koniec stycznia. Sprawców nadal nie zatrzymano.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (142)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane