Fakty i opinie

stat

Ciało 21-latka wyłowiono z morza w Gdyni

Basen im. Tadeusza Wendy w Gdyni, z którego strażacy wyłowili zwłoki 21-latka.
Basen im. Tadeusza Wendy w Gdyni, z którego strażacy wyłowili zwłoki 21-latka. fot. Kacper Kowalski/KFP

W poniedziałkowy wieczór przy Nabrzeżu Śląskim zobacz na mapie Gdyni w Gdyni wyłowiono zwłoki młodego mężczyzny. Denatem okazał się zaginiony blisko miesiąc temu 21-letni Jakub. Wiele wskazuje na to, że przyczyną jego śmierci był nieszczęśliwy wypadek.Blisko miesiąc temu, 18 kwietnia, opublikowaliśmy informację o zaginięciu dwóch mieszkańców Gdyni. Niewiele ponad tydzień później okazało się, że starszy z nich nie żyje. Jego zwłoki zostały odnalezione ponad 150 km od miejsca zamieszkania, w miejscowości Boreczno w województwie warmińsko-mazurskim.

Czytaj również: Dwóch mężczyzn zaginęło w Gdyni. Szuka ich rodzina i policja

Niestety, poszukiwania młodszego zaginionego również zakończyły się tragicznie. W poniedziałkowy wieczór jego zwłoki zostały wyłowione z basenu portowego w Gdyni, na wysokości Nabrzeża Śląskiego. Choć denat przebywał w wodzie od co najmniej trzech tygodni, stróże prawa nie mają praktycznie żadnych wątpliwości co do jego tożsamości. W kieszeniach odnaleziono bowiem dokumenty na nazwisko 21-latka.

- Wczoraj wieczorem świadkowie dostrzegli zwłoki, które dryfowały w basenie im. Wendy w gdyńskim porcie. Oprócz naszych funkcjonariuszy na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy wydobyli je na brzeg. Ze wstępnych ustaleń lekarza medycyny sądowej wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie. Niewykluczone, że mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem - informuje asp. sztab. Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Zwłoki zostały już przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku, gdzie zostaną poddane sekcji. Dopiero jej wyniki pozwolą udzielić ostatecznej odpowiedzi co do przyczyny śmierci 21-latka. Przypomnijmy: młody gdynianin zaginął w nocy z 14 na 15 kwietnia, ok. godz. 3 w nocy. Ostatni raz był widziany, gdy opuszczał klub Drugi Dom w centrum Gdyni.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (99)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.