Fakty i opinie

stat

Diler zatrzymany na parkingu centrum handlowego

21-latkowi grozi do 12 lat więzienia


21-letni gdański diler narkotykowy został zatrzymany przez policję, gdy wracał z dziewczyną z zakupów w Galerii Bałtyckiej zobacz na mapie Gdańska. Policjanci przygotowali zasadzkę na parkingu i zatrzymali mężczyznę, gdy wsiadał do swojego audi S8. W mieszkaniu miał 0,6 kg marihuany.Uważasz, że karalne powinno być samo posiadanie narkotyków, a nie tylko handel nimi?

tak, to jedyny sposób, aby dobrać się do skóry większości dilerów 38%
nie, to sposób na podratowanie policyjnych statystyk, prawdziwi dilerzy i tak rzadko wpadają 62%
zakończona Łącznie głosów: 2216
Policjanci przyglądali się "karierze" 21-latka już od jakiegoś czasu. Udało im się - co jest dość rzadkie - zebrać dowody na to, że nie tylko może on posiadać narkotyki, ale i handlować nimi. Postanowiono, że mężczyzna zostanie zatrzymany.

Policjanci przygotowali zasadzkę. Kiedy w zeszłą środę po południu udał się na zakupy do Galerii Bałtyckiej, jedna grupa policjantów zaczaiła się na parkingu przy jego samochodzie, druga zaś pojechała do jego mieszkania na Ujeścisku.

Wraz z 21-latkiem zatrzymano także jego 21-letnią dziewczynę, która odpowie za pomoc przy przestępczym procederze chłopaka. Kiedy zaś policjanci chcieli wejść do mieszkania dilera, to w drzwiach spotkali innego 21-latka, który w pośpiechu próbował wynieść z lokalu sportową torbę. Znajdowały się w niej narkotyki.

- Łącznie w mieszkaniu zabezpieczono 0,6 kg marihuany. Znaleziono także broń krótką, która obecnie jest badana przez biegłych. Zabezpieczono także kilka notesów, których zawartość może świadczyć o tym, że 21-latek handlował narkotykami - mówi Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
21-latek usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania narkotyków i handlu nimi, grozi mu nawet do 12 lat więzienia. W piątek sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Jego dziewczyna i kolega również usłyszeli zarzuty, ale mniejszego kalibru.

Opinie (351) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.