Fakty i opinie

"Dobry zawód to dobra praca". Sopockie szkoły pomogą w rozwoju

Fundusze unijne zostaną przeznaczone nie tylko na organizacje kursów i szkoleń, ale także na zakup potrzebnych narzędzi naukowych, doposażenie obu szkół, a także remonty i modernizację budynków.
Fundusze unijne zostaną przeznaczone nie tylko na organizacje kursów i szkoleń, ale także na zakup potrzebnych narzędzi naukowych, doposażenie obu szkół, a także remonty i modernizację budynków. fot. 123rf.com

Dobre przygotowanie do wykonywania zawodu to główny cel szkół branżowych oraz niewątpliwy atut późniejszych absolwentów na rynku pracy - dlatego sopockie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół Handlowych realizują program "Dobra Szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca". Dzięki niemu uczniowie mogą odbywać staże i spotkania u potencjalnych przyszłych pracodawców, a nauczyciele nieustannie podnosić kompetencje m.in. w zakresie doradztwa zawodowego.Czy dodatkowe staże i szkolenia podczas nauki podnoszą atrakcyjność kandydata na rynku pracy?

tak, każdy wpis w CV ma znaczenie 40%
te ważniejsze z pewnością tak, ale wiele z nich nie ma dla pracodawcy żadnego znaczenia 37%
raczej nie - liczy się umiejętność autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej 10%
nie - to strata czasu 13%
zakończona Łącznie głosów: 151
Sopockie szkoły swój projekt realizują już od 2016 roku. Jest on adresowany do mieszkańców Pomorza i potrwa do 14 października 2021 roku. Żeby wspierać uczniów w realizacji celów zawodowych Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół Handlowych w Sopocie korzystają z funduszy unijnych, które współfinansują ich projekt.

Staże, szkolenia i spotkania z potencjalnymi pracodawcami- Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudniania absolwentów szkół w powiecie Sopot m.in. poprzez wzmocnienie atrakcyjności oferty szkół zawodowych, dostosowanie kompetencji zawodowych nauczycieli do wymogów dynamicznie zmieniającego się rynku pracy i usystematyzowanie współpracy szkół z pracodawcami i szkołami wyższymi - mówi Sylwia Kurszewska, koordynator projektu.
W okresie od 15 grudnia 2016 r. do 14 października 2021 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego i w Zespole Szkół Handlowych w Sopocie realizowany jest projekt  Gminy Miasta Sopotu pt.: "Dobra Szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca", którego głównym celem jest zwiększenie zatrudnialności absolwentów ww. szkół.
W okresie od 15 grudnia 2016 r. do 14 października 2021 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego i w Zespole Szkół Handlowych w Sopocie realizowany jest projekt Gminy Miasta Sopotu pt.: "Dobra Szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca", którego głównym celem jest zwiększenie zatrudnialności absolwentów ww. szkół. fot. Trojmiasto.pl
Podstawową ofertę stanowią 150-godzinne staże zawodowe dla uczniów w zawodach: technik eksploatacji portów i terminali, technik logistyk, technik informatyk, technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa. Dodatkowo, w ramach projektu, realizowanych będzie wiele bezpłatnych kursów. Wyposażone zostaną nowe pracownie specjalistyczne dla ww. zawodów i pracownia językowa a także (w ramach większego przedsięwzięcia, którego projekt jest częścią) wykonane zostaną remont, modernizacja oraz doposażenie obu ww. szkół. Uczniowie będą też uczestniczyli w spotkaniach z pracodawcami wielu renomowanych firm z wybranej branży.

Rozwój doradztwa zawodowegoW ramach projektu "Dobra Szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca" przygotowano specjalne działania również dla nauczycieli - czekają na nich specjalne kursy, staże oraz studia podyplomowe. Ważnym elementem będzie wypracowanie powiatowego systemu doradztwa zawodowego.

- Powyższe działania mają przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności na rynku pracy wśród uczniów kończących szkoły zawodowe - mówi Anna Mamprejew-Kwintkiewicz, koordynator staży. - Nasi stażyści mogą natomiast rozpocząć życie zawodowe z bardzo cennym i wartościowym wpisem w curriculum vitae - dodaje.

Opinie (37)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.