• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Drugi lewoskręt na Armii Krajowej nic nie zmienił

Maciej Korolczuk
13 maja 2024, godz. 18:00 
Opinie (319)

Niewiele dała zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Armii Krajowej z HavlaMapka, gdzie drogowcy - chcąc zmniejszyć korki - umożliwili kierowcom skręt w lewo z dwóch, a nie jak dotąd z jednego pasa. W poniedziałek po południu, a więc pierwszego dnia obowiązywania dwóch lewoskrętów, korki były tak samo długie i uciążliwie jak przed zmianami.Czy w kolejnych dniach korki na Armii Krajowej będą mniejsze?

Być może na efekt zmian trzeba będzie jeszcze poczekać, ale pierwsze popołudnie z dwoma, a nie jednym lewoskrętem na Armii Krajowej w al. Havla wyglądało tak jak wszystkie poprzednie - korki w godzinach szczytu zaczynały się już przy wyjeździe z Chełmu i ciągnęły po horyzont aż do zjazdu na Łostowicką i Havla.

Przypomnijmy - przed weekendem drogowcy umożliwili tam skręt w lewo z Trasy W-Z w kierunku Łostowic i Ujeściska dodatkowo ze środkowego pasa (dotychczas można nim było poruszać się tylko na wprost).


Nowa organizacja ruchu na razie niewiele zmieniła. Korki na Armii Krajowej w poniedziałek były tak samo długie i uciążliwe jak poprzednio. Nowa organizacja ruchu na razie niewiele zmieniła. Korki na Armii Krajowej w poniedziałek były tak samo długie i uciążliwe jak poprzednio.
Rozwiązanie wprowadzono, aby zminimalizować popołudniowe korki, zastrzegając jednocześnie, że to działanie tymczasowe i testowe. Na stałe pozostanie tylko wówczas, jeśli drogowcy uznają, że się przyjęło i rzeczywiście korki są mniejsze.


Pierwszy dzień bez efektówPoniedziałkowe popołudnie tego nie potwierdziło. Niewykluczone, że na wyciąganie wniosków jest jeszcze zbyt wcześnie i kierowcy potrzebują czasu, by przyzwyczaić się do nowego udogodnienia. Podobnie uważają nasi czytelnicy, którzy swoimi spostrzeżeniami podzielili się w Raporcie.

- Organizacja ruchu została zmieniona, ale kierowcy nie potrafią z niej korzystać. Teraz z lewego skrajnego pasa mało kto skręca, co daje efekt jak przed zmianami. 10 pasów nie pomoże, jak tak jeździcie, moi drodzy użytkownicy dróg - napisał jeden z czytelników.

W korku na Armii Krajowej utykamy już od Chełmu (43 opinie)

Ciasno na Armii Krajowej w godzinach szczytu
Ciasno na Armii Krajowej w godzinach szczytu


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (319)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane