• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zjazd z estakady ograniczony od miesięcy. Nie ma terminu naprawy

Patryk Szczerba
19 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Estakada Kwiatkowskiego potrzebuje remontu
Zjazd z estakady Kwiatkowskiego na ulicę Janka Wiśniewskiego odbywa się z pasa ruchu w stronę Obwodnicy Trójmiasta. Prawoskręt jest zamknięty. Zjazd z estakady Kwiatkowskiego na ulicę Janka Wiśniewskiego odbywa się z pasa ruchu w stronę Obwodnicy Trójmiasta. Prawoskręt jest zamknięty.

- Dlaczego pas do skrętu z estakady w łącznicę na ul. J. Wiśniewskiego w GdyniMapka jest od kilku miesięcy wyłączony z ruchu? - pytają kierowcy. Urzędnicy odpowiadają, że powodem jest zły stan techniczny dylatacji. - Trzeba ją wymienić - przyznają, ale nie podają terminu naprawy. Dodatkowo o godz. 11, z powodu uszkodzenia dylatacji na pierwszym wiadukcie od strony ul. MorskiejMapka, w kierunku obwodnicy, został częściowo wyłączony z ruchu również prawy pas jezdni Trasy Kwiatkowskiego.Przypomnijmy: ostatnia poważna awaria dylatacji sparaliżowała ruch na estakadzie na początku wakacji.

  1. Problemy pojawiły się po uszkodzeniu dylatacji estakady Kwiatkowskiego 21.06.2021 r.
  2. Władze miasta tłumaczyły, że do awarii przyczyniły się warunki atmosferyczne.
  3. Na wysokości ul. Morskiej zamknięto dwa pasy w kierunku obwodnicy oraz jeden w stronę Obłuża.
  4. Spowodowało to ogromne korki i paraliż miasta.
  5. Ruch był ograniczony, a dylatację ostatecznie wymieniono pod koniec wakacji.


Estakada Kwiatkowskiego - wakacyjna awaria dylatacjiOd lutego zwężona, a od sierpnia zamknięta była całkowicie łącznica zjazdowa w ul. Janka Wiśniewskiego. W październiku przywrócono na niej pełną przepustowość. Prace remontowe kosztowały Gdynię około 1,5 mln zł.

Problemy także w innym miejscuCzytelnicy zwrócili uwagę na to, że od kilku miesięcy ruch na kolejnym zjeździeMapka też jest ograniczony.

- Pas do skrętu w łącznicę z estakady Kwiatkowskiego w kierunku obwodnicy jest od kilku miesięcy wyłączony z ruchu i nic się tam nie dzieje - nie trwają żadne prace remontowe. O co chodzi? - pyta czytelnik Trojmiasto.pl.
Urzędnicy odpowiadają, że powodem ograniczenia ruchu na łącznicy zjazdowej z jezdni estakady Kwiatkowskiego w kierunku obwodnicy Trójmiasta na ul. J. Wiśniewskiego jest zły stan techniczny dylatacji usytuowanej pomiędzy łącznicą a jezdnią główną obiektu.

- Nie ma to związku z żadnym prowadzonym wcześniej remontem. Estakada Kwiatkowskiego, jak wszyscy wiemy, jest nadmiernie obciążona w związku z brakiem alternatywnego połączenia z portem, jakim ma stać się Droga Czerwona, o której budowę mocno walczymy na szczeblu centralnym od lat. Obciążenie to powoduje, że poszczególne dylatacje wymagają napraw - twierdzi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Powód to awaria dylatacji na estakadzie Kwiatkowskiego. Powód to awaria dylatacji na estakadzie Kwiatkowskiego.

Naprawa dylatacji: potrzebny projekt budowlany i częściRuch całą szerokością łącznicy zostanie przywrócony po wymianie uszkodzonej dylatacji. Kiedy to nastąpi? Na szybką naprawę nie ma co liczyć.

- To mocno skomplikowane technologicznie prace, do których potrzebne są nie tylko odpowiednie warunki atmosferyczne i spore środki, ale też projekt budowlany i części przygotowywane na specjalne zamówienie - kończy Łucyk.
Quiz Dzielnice Trójmiasta Średni wynik 65%

Dzielnice Trójmiasta

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (287)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane