• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Fałszywy bomber zatrzymany w pociągu

on
12 kwietnia 2024, godz. 13:00 
Opinie (87)
38-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy z komisariatu przy ul. Platynowej usłyszał w sumie 9 zarzutów. 38-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy z komisariatu przy ul. Platynowej usłyszał w sumie 9 zarzutów.

Najpierw zadzwonił na policję z informacją o bombie w budynku na Oruni. Potem chciał uciec pociągiem do innego miasta. Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego, który miał na sumieniu znacznie więcej przewinień.Brałe(a)ś udział w ewakuacji z powodu alarmu bombowego?

Zaczęło się od telefonu do operatora numeru alarmowego. Mężczyzna zadzwonił i powiedział, że w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Platynowej Mapkana Oruni podłożony jest ładunek wybuchowy.

Na miejsce pojechali funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Platynowej oraz policyjny pirotechnik. Po dokładnym sprawdzeniu obiektu okazało się, że alarm o podłożonym ładunku był fałszywy.

Udusił kablem, a potem podpalił. Zatrzymanie po zabójstwie na Siedlcach Udusił kablem, a potem podpalił. Zatrzymanie po zabójstwie na Siedlcach

Sprawca zatrzymany w pociąguBardzo szybko kryminalni ustalili, że dzwoniącym był 38-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

- Policjanci ustalili także, że sprawca wsiadł do pociągu jadącego z Gdańska do Wrocławia, który zbliża się do Tczewa. Na stacji kolejowej w Tczewie kryminalni wsiedli do pociągu i tam zatrzymali 38-latka podejrzanego o spowodowanie fałszywego alarmu - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku.

Miał znacznie cięższy bagaż przewinieńFunkcjonariusze ustali, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw i wywołał fałszywy alarm także 7 kwietnia.

- Ponadto w okresie od marca do kwietnia uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz jej ojca i córkę. Dodatkowo groził pokrzywdzonej, znieważył ją, a także naruszył jej nietykalność cielesną oraz ukradł jej dowód osobisty i telefon komórkowy - wylicza podinsp. Ciska.
Za spowodowanie fałszywego alarmu oraz przestępstwa stalkingu i gróźb karalnych mężczyzna odpowie w warunkach recydywy.


Usłyszał 9 zarzutówW środę w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk Śródmieście podejrzany usłyszał 9 zarzutów. W czwartek sąd zadecydował, że 38-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za zawiadomienie o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu osób, wiedząc, że takie zagrożenie nie istnieje, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Za stalking grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych grozi do 3 lat więzienia. Za naruszenie nietykalności grozi do roku pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane