Fakty i opinie

stat

Gdańsk: dłuższa droga z dworca na perony

W poniedziałek zamknięty zostanie tunel łączący budynek dworca Gdańsk Główny z peronami dalekobieżnymi zobacz na mapie Gdańska. Nie będzie możliwości przejścia tamtędy przez dwa miesiące. W tym czasie pasażerowie będą musieli korzystać wyłącznie z tunelu łączącego Podwale Grodzkie z 3 Maja.Czy zamknięcie tego tunelu będzie dla ciebie utrudnieniem?

tak, i to dużym 23%
tak, ale niewielkim 21%
zupełnie nie 56%
zakończona Łącznie głosów: 1551
Od września 2017 roku trwa przebudowa peronów dalekobieżnych na stacji Gdańsk Główny. Co jakiś czas wiąże się to z utrudnieniami dla pasażerów i mieszkańców, szczególnie wówczas, gdy zamykane są fragmenty tunelu pomiędzy Podwalem Grodzkim a ul. 3 Maja.

Ostatni raz tunel był zamknięty od początku lutego do połowy kwietnia. Od tego czasu można tamtędy już normalnie przechodzić.

Przez najbliższe dwa miesiące nie da się dojść do peronów dalekobieżnych tunelem bezpośrednio z budynku dworca.
Przez najbliższe dwa miesiące nie da się dojść do peronów dalekobieżnych tunelem bezpośrednio z budynku dworca. materiały prasowe
W najbliższy poniedziałek kolejarze zamkną na dwa miesiące tunel łączący gmach dworca z peronami dalekobieżnymi. W tym przypadku utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu będą z pewnością mniejsze, ale należy pamiętać, że przez ten czas dojście na perony będzie możliwe wyłącznie dłuższym tunelem.

Obecnie wciąż trwa przebudowa pierwszego peronu dalekobieżnego, z którego pasażerowie będą mogli skorzystać pod koniec lata. Na razie pociągi zatrzymują się przy zmodernizowanym peronie nr 2.

Warte 62 mln zł prace wykonuje firma Intercor. Realizacja ma się zakończyć w styczniu 2020 roku.

Opinie (121) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.