Strollowano gdańską mapę smrodu

Twarz internetowego trolla na mapie fetoru z Szadółek. Ktoś się napracował, zgłaszając fikcyjny fetor w kilkuset miejscach na Kaszubach.
Twarz internetowego trolla na mapie fetoru z Szadółek. Ktoś się napracował, zgłaszając fikcyjny fetor w kilkuset miejscach na Kaszubach. fot. Gdańska Mapa Smrodu

Wielka twarz internetowego trolla (trollface) widoczna jest na gdańskiej mapie smrodu, którą ktoś strollował poprzez dodanie fikcyjnych zgłoszeń fetoru na Kaszubach.Korzystasz z gdańskiej mapy smrodu?

Zobacz wyniki (2407)
Gdańska mapa smrodu została uruchomiona ponad 8 lat temu. Powstała z inicjatywy mieszkańców południowych dzielnic Gdańska.

Mapa od wielu lat umożliwia wskazanie miejsc, w których fetor wydobywający się ze składowiska na Szadółkach jest odczuwalny i najbardziej uciążliwy.

Czytaj także: Dlaczego śmierdzi z wysypiska i kiedy przestanie?

Trollface opanował mapę smroduWizerunek internetowego trolla, czyli trollface, powstał w programie graficznym Paint w 2008 r. Stworzył go Carlos Ramirez na potrzeby komiksu.

Twarz trolla szybko stała się internetowym memem i symbolem trollowania, choć dziś nie jest już tak popularna jak przed laty.

13 lat po premierze trollface ktoś sobie o nim przypomniał i przy pomocy pinezek postawionych na mapie gdańskiego smrodu stworzył jego podobiznę.

O strollowanej gdańskiej mapie smrodu poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.Ogromny trollface powstał z kilkuset punktów postawionych na mapie między miejscowościami: Przywidz, Szymbark, Brodnica Górna, Łapalice i Glincz.

Po lewej twarz trolla na Kaszubach. Po prawej: autentyczne doniesienia o fetorze odczuwalnym w okolicy wysypiska śmieci w Szadółkach.
Po lewej twarz trolla na Kaszubach. Po prawej: autentyczne doniesienia o fetorze odczuwalnym w okolicy wysypiska śmieci w Szadółkach. za. Gdańska Mapa Smrodu
Na mapie obejmującej Gdańsk znajduje się kilkadziesiąt punktów, które wskazują na smród w danych miejscach. Trudno zatem byłoby stworzyć trolla bliżej centrum Gdańska.

Nie zmienia to faktu, że gdańska mapa smrodu została - nomen omen - strollowana.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (102)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »