Gdynia: nowy basen przy szkole dostępny dla wszystkich

Tu powstanie nowy basen i skrzydło szkoły.
Tu powstanie nowy basen i skrzydło szkoły. mat. Area Studio

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8Mapka na Wiczlinie powstanie nowy basen. Sama szkoła zostanie natomiast rozbudowana - podobnie jak pobliska Szkoła Podstawowa nr 48. Prace zakończą się w przyszłym roku. Wszystkie inwestycje pochłoną 34 mln zł.zakończona Łącznie głosów: 1628
Budowa basenu to część większego projektu, który zakłada rozbudowę szkół na Chwarznie-Wiczlinie. Powiększą się Szkoła Podstawowa nr 48MapkaSzkoła Podstawowa nr 37Mapka, bo w obu placówkach powstaną nowe skrzydła, w których znajdą się m.in. dodatkowe sale lekcyjne, szatnie i pokoje nauczycielskie.

Budowa pływalni ucieszy nie tylko uczniów, ale i mieszkańców tego rejonu Gdyni. Zgodnie z zapowiedziami sprzed trzech lat po zakończeniu lekcji basen ma być dostępny dla wszystkich. Znajdzie się on bowiem w całkiem nowym, odrębnym skrzydle z osobnym wejściem.

Baseny w GdyniRozbudowy obu szkół i budowa basenu mają się zakończyć jeszcze w 2022 roku.

Wiczlino: rozbudowana będzie też szkołaNowe skrzydło w Szkole Podstawowej nr 37, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 na Wiczlinie, pozwoli na znaczącą poprawę komfortu uczniów.

Dzięki inwestycji szkoła powiększy się o:
  • 20 nowych sal lekcyjnych,
  • gabinet chemii,
  • salę komputerową,
  • dwie sale do pracy indywidualnej,
  • pokój nauczycielski,
  • nową strefę wypoczynku,
  • pomieszczenia dla pracowników administracyjnych.

- Od ponad roku mówimy o ważnych zmianach w gdyńskiej oświacie. Jedną z nich jest potrzeba zapewnienia zmianowości na właściwym poziomie i zrównoważonego rozwoju tak, by uczniowie we wszystkich dzielnicach naszego miasta mieli możliwie jak najlepsze i porównywalne warunki do nauki. Gdynia od lat kojarzona jest z edukacją na najwyższym poziomie, czego potwierdzeniem jest również decyzja o rozbudowie szkół na Chwarznie i Wiczlinie - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Basen olimpijski? Szanse już tylko teoretycznePrzypomnijmy, że pięć lat temu władze Gdyni zapowiadały budowę 50-metrowego basenu olimpijskiego. Miał powstać do 2019 roku, ale do dziś go nie ma. I wiele wskazuje na to, że prędko nie będzie. Na razie powstała tylko dokumentacja za 800 tys. zł, a projekt nie doczekał się finansowania z ministerialnego "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu".

Opinie wybrane


wszystkie opinie (203)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane