• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

30 mln od rządu na basen na Wiczlinie

Patryk Szczerba
9 października 2023, godz. 07:00 
Opinie (230)
Przyszkolny basen będzie dostępny dla wszystkich po zakończeniu lekcji. Za dnia będą korzystali z niego uczniowie szkoły na Wiczlinie. Przyszkolny basen będzie dostępny dla wszystkich po zakończeniu lekcji. Za dnia będą korzystali z niego uczniowie szkoły na Wiczlinie.

Nowa pływalnia w Gdyni powstanie przy ul. Wiczlińskiej 50AMapka, obok istniejącego wielofunkcyjnego boiska. W 2022 roku radni zabezpieczyli finansowanie inwestycji. W weekend dotarła do Gdyni informacja, że obiekt otrzyma 30 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu.Czy korzystasz z miejskich pływalni?

Budowa pływalni ucieszy nie tylko uczniów, ale i mieszkańców tego rejonu Gdyni. Zgodnie zapowiedziami sprzed lat, po zakończeniu lekcji basen ma być dostępny dla wszystkich.

Znajdzie się on bowiem w całkiem nowym, odrębnym skrzydle z osobnym wejściem.

Będzie miał 25 metrów długości i co najmniej osiem torów. Przestrzeń głównej hali wyniesie ponad 1000 m kw. Rok temu miało zacząć się projektowanie, a budowa trwać w bieżącym roku.

Dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 30 mln złPierwotnie basen miał powstać w miejscu skrzydła szkoły, które było otwierane na początku tego roku. Ostatecznie do powstania basenu zostanie wykorzystana rezerwa obok tego miejsca.Realizacja inwestycji powinna jednak niebawem ruszyć, bo otrzymała ona dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 30 mln zł. Ogłoszenie przetargu zaplanowano na końcówkę tego roku.Obiekt ma powstać przy ul. Wiczlińskiej 50A, obok istniejącego wielofunkcyjnego boiska. Będzie znajdował się w 2. linii zabudowy na granicy odtworzonego Potoku Wiczlińskiego.

- Z zespołem Gdyńskiego Centrum Sportu opracowaliśmy założenia, które odpowiadają zarówno na potrzeby rekreacyjne, jak i treningowe. Basen ma być wykorzystywany z dużą intensywnością. Coraz większa świadomość i chęć mieszkańców do regularnych aktywności jest najlepszym prognostykiem do spełnienia założonych celów - opowiada Rafał Klajnert, dyrektor Urzędu Miasta.

Siedem lat temu planowano basen 50-metrowy


Przypomnijmy, że siedem lat temu władze Gdyni zapowiadały budowę 50-metrowego basenu olimpijskiego. Miał powstać do 2019 roku, ale do dziś prace nie ruszyły.

I w najbliższym czasie na pewno się nie rozpoczną. Gotowa jest tylko dokumentacja za 800 tys. zł, tyle, że projekt nie doczekał się finansowania z ministerialnego "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu".

Niewykluczone, że po budowie basenu na Wiczlinie, projekt zostanie ostatecznie zarzucony.

Quiz Aktywne Trójmiasto Średni wynik 44%

Aktywne Trójmiasto

Rozpocznij quiz

Miejsca

  • SP 48 Gdynia, Jowisza 60
  • SP 37 Gdynia, Wiczlińska 93

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (230)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane