• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy basen ma zapewnione finansowanie

Michał Sielski
14 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat 30 mln od rządu na basen na Wiczlinie
Przyszkolny basen będzie dostępny dla wszystkich po zakończeniu lekcji. Za dnia będą korzystali z niego uczniowie szkoły na Wiczlinie. Przyszkolny basen będzie dostępny dla wszystkich po zakończeniu lekcji. Za dnia będą korzystali z niego uczniowie szkoły na Wiczlinie.

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8Mapka na Wiczlinie będzie nowy basen. Radni miasta Gdyni zapewnili 23 mln zł w wieloletniej prognozie finansowej na jego wykonanie. Według planów powstanie w 2024 roku.Jak często chodzisz na basen?

Obecnie w kompleksie Zespołu Szkół nr 8 w Gdyni trwa rozbudowa budynku. Powstaje tam 20 nowych sal, pokój nauczycielski i strefa wypoczynku. Jak tylko zakończą się prace, rozpisany ma zostać przetarg na budowę basenu.

Jeszcze w tym roku ma zacząć się projektowanie, a w drugiej połowie 2023 roku planuje się rozpoczęcie budowy.

Budowa pływalni ucieszy nie tylko uczniów, ale i mieszkańców tego rejonu Gdyni. Zgodnie zapowiedziami sprzed czterech lat, po zakończeniu lekcji basen ma być dostępny dla wszystkich. Znajdzie się on bowiem w całkiem nowym, odrębnym skrzydle z osobnym wejściem.

Będzie miał 25 metrów długości i co najmniej 8 torów.

Basen dla uczniów i dla mieszkańców- W listopadzie zakończymy rozbudowę szkoły o kolejne skrzydło. Zaraz po tym, w trybie zaprojektuj i wybuduj, powstanie basen, który będzie częścią kompleksu edukacyjno-sportowego. W ramach zajęć wychowania fizycznego będą mogły z niego korzystać dzieci z Chwarzna-Wiczlina i Dąbrowy. Po lekcjach będą mogli korzystać z niego mieszkańcy - mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący gdyńskiej rady miasta.

Basen olimpijski w Gdyni? Skończyło się na planachPrzypomnijmy, że sześć lat temu władze Gdyni zapowiadały budowę 50-metrowego basenu olimpijskiego. Miał powstać do 2019 roku, ale do dziś prace nie ruszyły. I w najbliższym czasie na pewno się nie rozpoczną. Gotowa jest tylko dokumentacja za 800 tys. zł, a projekt nie doczekał się finansowania z ministerialnego "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu".

Baseny w Gdyni

Miejsca

  • SP 48 Gdynia, Jowisza 60
  • SP 37 Gdynia, Wiczlińska 93

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (198)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane