Fakty i opinie

Od czwartku remont estakady. Przez dobę będzie całkowicie zamknięta

Uszkodzona dylatacja była naprędce naprawiona po awarii. Teraz ma już przejść docelową wymianę.
Uszkodzona dylatacja była naprędce naprawiona po awarii. Teraz ma już przejść docelową wymianę. fot. Trojmiasto.pl

W czwartek 8.07.2021 r. o godz. 4 rozpoczyna się remont uszkodzonych dylatacji Estakady Kwiatkowskiego na wysokości ul. MorskiejMapka. Przez dobę estakada będzie zamknięta dla ruchu na remontowanym odcinku, a potem przejezdny będzie tylko jeden pas w każdym kierunku. Korki potęguje też remont pobliskiej ul. Hutniczej.Aktualizacja godz. 9:28 Trwa remont dylatacji. Robotnicy będą pracowali cały dzień. Tworzą się korki, ale z powodu wakacyjnej pory i mniejszego ruchu, nie są duże. Można je zobaczyć na filmach.

Korki i naprawa estakady z dronaZator na zjeździe na Morską

Rezygnujesz z podróży samochodem, gdy dowiadujesz się o korkach?

nie, bo nie mogę sobie na to pozwolić 45%
nie, ale szukam alternatywnego dojazdu 31%
tak, odkładam sprawy na inny czas, by się nie denerwować w korkach 24%
zakończona Łącznie głosów: 1417
W czasie remontu ruch będzie odbywał się łącznicami poprzez ul. Morską, więc można spodziewać się ogromnych korków i lepiej unikać tego fragmentu miasta.

Zwłaszcza, że od 6 lipca trwa też remont ul. HutniczejMapka na wysokości hurtowni Makro.

- Jezdnia jest zwężona do 6 metrów, a ruch prowadzony jest częściowo po nawierzchni tymczasowej. W miejscu tym przebudowywane jest uzbrojenie podziemne związane z remontem linii kolejowej. Zwężenie potrwa ok. dwóch tygodni - informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.
graf. Trojmiasto.pl
Czwartek będzie trudny, bo estakada będzie całkowicie wyłączona z ruchu, ale w kolejnych dnia także należy spodziewać się sporych korków. W piątek 9 lipca ok. godz. 04 zostanie przywrócony ruch na estakadzie, ale będzie odbywał się tylko po jednym pasie w każdym kierunku.

Remont to efekt uszkodzenia Estakady Kwiatkowskiego, które pojawiło się 21.06.2021. Wysokie temperatury doprowadziły do awarii dylatacji. Na wysokości ul. Morskiej zamknięto dwa pasy w kierunku obwodnicy oraz jeden w stronę Obłuża.

Wtedy udało się na szybko zabezpieczyć dylatację specjalną blachą. Ograniczono też prędkość samochodów do 30 km/h, choć - jak zwykle - niewielu zastosowało się do znaku. Teraz dylatacja będzie naprawiona docelowo.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (274)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »