• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Od czwartku remont estakady. Przez dobę będzie całkowicie zamknięta

Michał Sielski
7 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 09:28 (8 lipca 2021)
Uszkodzona dylatacja była naprędce naprawiona po awarii. Teraz ma już przejść docelową wymianę. Uszkodzona dylatacja była naprędce naprawiona po awarii. Teraz ma już przejść docelową wymianę.

W czwartek 8.07.2021 r. o godz. 4 rozpoczyna się remont uszkodzonych dylatacji Estakady Kwiatkowskiego na wysokości ul. MorskiejMapka. Przez dobę estakada będzie zamknięta dla ruchu na remontowanym odcinku, a potem przejezdny będzie tylko jeden pas w każdym kierunku. Korki potęguje też remont pobliskiej ul. Hutniczej.Aktualizacja godz. 9:28 Trwa remont dylatacji. Robotnicy będą pracowali cały dzień. Tworzą się korki, ale z powodu wakacyjnej pory i mniejszego ruchu, nie są duże. Można je zobaczyć na filmach.

Korki i naprawa estakady z dronaZator na zjeździe na Morską

Rezygnujesz z podróży samochodem, gdy dowiadujesz się o korkach?

W czasie remontu ruch będzie odbywał się łącznicami poprzez ul. Morską, więc można spodziewać się ogromnych korków i lepiej unikać tego fragmentu miasta.

Zwłaszcza, że od 6 lipca trwa też remont ul. HutniczejMapka na wysokości hurtowni Makro.

- Jezdnia jest zwężona do 6 metrów, a ruch prowadzony jest częściowo po nawierzchni tymczasowej. W miejscu tym przebudowywane jest uzbrojenie podziemne związane z remontem linii kolejowej. Zwężenie potrwa ok. dwóch tygodni - informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.
Czwartek będzie trudny, bo estakada będzie całkowicie wyłączona z ruchu, ale w kolejnych dnia także należy spodziewać się sporych korków. W piątek 9 lipca ok. godz. 04 zostanie przywrócony ruch na estakadzie, ale będzie odbywał się tylko po jednym pasie w każdym kierunku.

Remont to efekt uszkodzenia Estakady Kwiatkowskiego, które pojawiło się 21.06.2021. Wysokie temperatury doprowadziły do awarii dylatacji. Na wysokości ul. Morskiej zamknięto dwa pasy w kierunku obwodnicy oraz jeden w stronę Obłuża.

Wtedy udało się na szybko zabezpieczyć dylatację specjalną blachą. Ograniczono też prędkość samochodów do 30 km/h, choć - jak zwykle - niewielu zastosowało się do znaku. Teraz dylatacja będzie naprawiona docelowo.

Czy wiemy czy prace na (12 opinii)

Estakadzie zostaną dziś ukończone i jutro będzie od rana otwarty jeden pas?
Estakadzie zostaną dziś ukończone i jutro będzie od rana otwarty jeden pas?

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (274)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane