Fakty i opinie

stat

Gdynia: park Kaczyńskich i promenada Kaczorowskiego

Park nieopodal krzyża - miejsce w którym teraz odbywają się letnie koncerty na Kamiennej Górze - będzie nosił imię Marii i Lecha Kaczyńskich.
Park nieopodal krzyża - miejsce w którym teraz odbywają się letnie koncerty na Kamiennej Górze - będzie nosił imię Marii i Lecha Kaczyńskich. fot. Andrzej Gojke/KFP

Na środowej sesji Rady Miasta uchwały o nadaniu nazw parkowi i alei spacerowej wniesione zostały w trybie nadzwyczajnym, ale były inicjatywą wszystkich radnych. Sporów nie było.Pieszy szlak naprzeciwko Urzędu Masta pomiędzy ul. Bema zobacz na mapie Gdyniul. Tetmajera zobacz na mapie Gdyni nazwany został promenadą prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. To popularne wśród gdynian miejsce spacerów, nieopodal jest park, można też tą drogą dojść do morza.

Park poniżej tarasu spacerowego Kamiennej Góry zobacz na mapie Gdyni w kierunku zachodnim otrzymał imię Marii i Lecha Kaczyńskich. To zadbane miejsce, w którym latem odbywają się niewielkie koncerty.

- Nikt nie miał nic przeciwko, decyza była jednogłośna, ale inaczej po prostu nie mogło być. Rada Miasta chce również postawić tablicę, która uhonoruje wszystkie ofiary tragedii w Smoleńsku. Stanie najprawdopodobniej w jednym z miejsc, które do tej pory były poświęcone pamięci o wydarzeniach katyńskich - mówi wiceprzewodniczący gdyńskiej Rady Miasta Jerzy Miotke.

Opinie (673) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.