Fakty i opinie

stat

Gdyńska choinka już świeci

Mikołaj nie przyjechał w tym roku saniami zaprzężonymi w renifery, a wozem strażackim.


Światełka na gdyńskiej choince zostały już zapalone. Mikołaj musiał poczekać na to dwa dni, bo plany pokrzyżował mu orkan Ksawery.Podoba ci się świąteczna iluminacja w Trójmieście?

nie, jest zbyt mało efektowna 18%
nie, bo jest zbędna, to niepotrzebny wydatek 9%
jest fajna, ale nie rzuca na kolana 31%
tak, bardzo mi się podoba 42%
zakończona Łącznie głosów: 357
Impreza mikołajkowa odbyć się miała oczywiście 6 grudnia, ale właśnie wtedy nad Trójmiasto nadciągnęła wichura i śnieżyca. Gdańską imrezę przełożono i odbędzie się ona 15 grudnia o godz. 16. Gdyńska miała miejsce w niedzielę.

Na Placu Kaszubskim zobacz na mapie Gdyni pojawił się Mikołaj, który wraz z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem włączył światełka na gdyńskiej choince. Święty nie przyjechał jednak saniami ciągniętymi przez renifery. W ostatnich dniach nie tylko rozdawał prezenty, ale również pomagał w walce ze skutkami orkanu. Dlatego do Gdyni przybył na... wozie bojowym Straży Pożarnej.

Zachwycił tym oczywiście dzieci, które mimo niesprzyjającej pogody (padający deszcz ze śniegiem) pojawiły się w towarzystwie aniołów. Wszystkich zgromadzonych rozgrzewała gorąca czekolada, a także... dźwięki kotłów karaibskich.

Po odpaleniu światełek na choince, zabłysły również pozostałe ozdoby na Placu Kaszubskim i zaczął się pokaz fajerwerków. Bo choinka przed Urzędem Miasta zobacz na mapie Gdyni i na Placu Kaszubskim to oczywiście nie jedyny świąteczny akcent w Gdyni. Żaglami w kolorze białym i niebieskim, podobnymi do logo miasta, udekorowana jest już ul. Świętojańska zobacz na mapie Gdyniul. 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni. Oświetlone też są korony drzew wzdłuż ul. Świętojańskiej na niebiesko i ul. Starowiejskiej zobacz na mapie Gdyni na biało.

Na Placu Kaszubskim stoi choinka i podświetlana kurtyna, a ledowe węże i światełka uzupełniają niebieskie gwiazdy. Iluminacja ozdobi też fontannę na Skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni. Ubrane w ledowe światła zostały także pobliskie latarnie i konary drzew. Nowym akcentem są żagle, które na rondzie Konstytucji zobacz na mapie Gdyni witają gości przybyłych do Gdyni pociągiem. Całkowity koszt iluminacji to 360 tys. zł.

Gdańska impreza za tydzień

Gdańska Choinka 2013, czyli uroczyste zapalenie światełek na choince i wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godz. 16 na scenie na Długim Targu.

Opinie (79) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.