Fakty i opinie

Jak zorganizować wesele w czasie pandemii?


Sytuacja epidemiczna związana z koronawirusem sprawiła, że wiele młodych par musiało przełożyć plany związane ze ślubem oraz organizacją wesela. Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd mówią o tym, że tego rodzaju imprezy są zakazane. Jak sprawić, aby na weselu nie stracić ?Pandemia sprawiła, że praktycznie w ciągu kilku miesięcy musieliśmy całkowicie przemodelować nasze życie, zarówno rodzinne, jak i biznesowe. Praktycznie nie ma dziedziny życia, na której pandemia nie odcisnęłaby dużego piętna. Jedną z branż dotkniętą zaistniałą sytuacją jest szeroko rozumiana branża ślubna, a także branże powiązane, np. branża gastronomiczna, hotelarska, usługowa.

Organizacja wesela - zadanie na dłuższy czasPlanowanie ślubu oraz wesela zdecydowanie należy do tych zadań, na które musimy poświęcić bardzo dużo czasu. Często bywa tak, że organizując wesele w Gdańsku lub w Krakowie musimy o wszystkim myśleć rok lub nawet dwa lata wcześniej. Do głównych zadań należy tu przede wszystkim:

- zarezerwowanie terminu w kościele (w przypadku ślubu kościelnego),
- znalezienie i zarezerwowanie miejsca w domu weselnym, wynajęcie sali weselnej,
- znalezienie miejsca np. w restauracji, gdy decydujemy się na takie przyjęcie,
- zapewnienie bazy noclegowej,
- zapewnienie cateringu, kamerzysty, fotografa, kwiatów,
- zamówienie sukni ślubnej.

Jak widać z powyższego zestawienia, ilość rzeczy, o które musimy zadbać jest bardzo dużo i najzwyczajniej w świecie większości z nich nie da się załatwić od ręki. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaka jest kompletna checklista ślubna, zajrzyj do Organizera Ślubnego na Wedding.pl

Jak przełożyć wesele, które nie może się odbyć?Niestety sytuacja epidemiczna zmusiła wszystkie osoby, które planowały ślub oraz wesele, do zmiany planów. O ile osoby, które biorą ślub i nie planują organizacji wesela ani spotkania rodzinnego nie mają większego problemu, o tyle osoby organizujące wesele w Warszawie lub wesele w Białymstoku w formie typowo tradycyjnej w pewnym momencie znalazły się w kropce - głównie ze względu na zainwestowane już środki i rezerwację terminów.

Co zrobić, aby jednak wesele w tradycyjnej formie się odbyło?Przede wszystkim trzeba skontaktować się ze wszystkimi osobami, które są zaangażowane w nasz ślub i poinformować o swojej decyzji. Jeśli decydujemy się na przełożenie ślubu ze względu na sytuację epidemiczną i nie chcemy rezygnować z pomocy ulubionego kamerzysty, fotografa, kwiaciarki lub specjalistki od tortów, to najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie nowego, bezpiecznego terminu. Takim terminem można będzie określić sytuację, gdy rząd zniesie część obostrzeń dotyczących organizacji wesel oraz imprez rodzinnych.

Nowy, dogodny termin możemy ustalić również z księdzem oraz właścicielami sal weselnych - nie wycofując pieniędzy, które daliśmy np. w formie zaliczki. Jeżeli jednak z różnych przyczyn spotkamy się z odmową np. wskutek problemów losowych lub już zarezerwowanego terminu, powinniśmy poprosić o zwrot pieniędzy oraz poszukać innej sali weselnej, która będzie miała dogodne terminy. Klarowne wyjaśnienie sytuacji pozwoli nam uniknąć kłopotów z weselem w Kielcach lub w innej miejscowości, a także uniknąć niepotrzebnego stresu.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie 2 zablokowane

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.