Fakty i opinie

stat

Kąpielowe atrakcje w Sopocie

Największy i najnowocześniejszy w Polsce park wodny otwarto wczoraj w Sopocie. Inwestycja kosztowała 65 milionów złotych. W kompleksie basenowym jednorazowo będzie mogło przebywać ok. 1200 osób.

W obiekcie o powierzchni ponad 11 tys. m kw. znajduje się pięć basenów różnej wielkości. Wszystkie połączone są kanałami i mostami. Jeden z nich znajduje się na zewnątrz, a wszyscy miłośnicy kąpieli będą mogli z niego korzystać również w zimie, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Są też zjeżdżalnie wodne o różnicy poziomów 12 metrów i "dzika rzeka", którą w ciągu sekundy przepływa 600 litrów wody. Dla dzieci przygotowano dwa brodziki. - Na jednej zmianie pracuje ośmiu ratowników - mówi Ireneusz Jończyk, szef sekcji ratowniczej. - W sumie zatrudniamy 22 ratowników.

Całkowita powierzchnia lustra wody w basenach wynosi 1 689 m kw. Ta olbrzymia ilość wody uzdatniania jest metodą ozonowania. Park wyposażono także w najnowoczesniejszą klimatyzację. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, znajdują się specjalnie zaprojektowane pasma zieleni, wykorzystujące naturalne rośliny i kamienie.

Oprócz szerokiej gamy usług rekreacji wodnej sopocki Aquapark oferuje bogaty kompleks nowoczesnych saun - suchych i parowych, a także restauracje, bary i pub. Do dyspozycji gości jest również fizjoterapueta. Bilet wstępu do wodnego miasteczka stanowić będzie gumowy pasek na rękę z elektronicznym chipem. Zastąpi on kluczyk do szafki i pozwoli odmierzyć czas korzystania z obiektu. Najtaniej zapłaci osoba dorosła, w zwykły dzień, w godzinach od 8.00 do 11.00 - za godzinę 12 złotych, a za trzy godziny 24 złote. Dziecko od 2 do 7 lat - czas pobytu bez limitu - płaci tylko 8 zł w każdym dniu tygodnia, bez względu na porę. Rodzinny wypad do Aquaparku czterech osób to wydatek - od 68 zł do 96 zł, w zależności od dnia tygodnia i pory.

Inwestorem obiektu jest Prokom Investments S.A. a wykonawcą był Mostostal Gdańsk S.A. W Aqquaparku pracuje blisko 100 osób. Sopocki park wodny miał być otwarty jeszcze przed sezonem letnim. Dlaczego zatem termin oddania został opóźniony? - Już w trakcie realizacji dochodziło wiele dodatkowych rzeczy i atrakcji - tłumaczy Jerzy Okoński, prezes Aquapark Sopot. - To wydłużyło okres budowy, ale tak miało być. Lepiej było wszystko wykonać przed otwarciem, aniżeli oddawać etapami.

Prezes Okoński przekonuje, że jest to obiekt przeznaczony przede wszystkim dla mieszkańców Trójmiasta. - Nie nastawiamy się na turystów - mówi. - Całe przedsięwzięcie, łącznie z infastrukturą kosztowało 65 milionów złotych. Wierzymy, że odzyskamy poniesione nakłady w ciągu 10 lat.

Opinie (116)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.