Fakty i opinie

Kierowcy narzekają na asfaltowe garby na ul. Elbląskiej

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: od poniedziałku remont nawierzchni ul. Płk. Dąbka

Droga jest dziurawa, a próby łatania ubytków w asfalcie powodują, że na trasie powstają "garby", które niszczą podwozie samochodów - w ten sposób swoją podróż po ul. Elbląskiej opisała nam czytelniczka. Miejscy urzędnicy informują, że poprawki nawierzchni potrwają do końca maja, a asfaltowe łaty nie stwarzają zagrożenia dla kierowców.Jak oceniasz stan ul. Elbląskiej?

trasa nadaje się do gruntownego remontu, a nie łatania 85%
doraźne naprawy wystarczą 4%
nie sądzę, żeby trzeba było tam cokolwiek naprawiać 3%
nie wiem, rzadko tędy jeżdżę 8%
zakończona Łącznie głosów: 857
Ul. Elbląska to jedna z głównych tras, która m.in. łączy Trasę Sucharskiego ze Śródmieściem. Każdego dnia przejeżdżają nią setki samochodów - stan drogi pozostawia jednak wiele do życzenia, na co uwagę zwracają nam czytelnicy - i to mimo tego, że trasę łatają drogowcy.

- Asfalt wylany na dziury przez drogowców jest o kilka centymetrów wyżej niż jezdnia, co powoduje podczas jazdy uczucie, jakby się jechało po jakimś poligonie - twierdzi pani Celina.
Jej zdaniem takie "garby" stwarzają zagrożenie w ruchu...

-... ponieważ auto podskakuje i - przy większej prędkości - może to spowodować, że auto wypadnie na chodnik - podkreśla nasza czytelniczka.

Warsztaty mechaniczne w TrójmieścieW tym miejscu warto przypomnieć, że na trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę. Drogowcy przyznają, że faktycznie miejscowo naprawiane są odcinki zdegradowanej nawierzchni.

Wystające "łaty" są niegroźne, ale będą poprawione- Prace wciąż trwają - jeszcze się nie zakończyły, a tym bardziej nie zostały przez nas odebrane - mówi Magdalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Urzędnicy zapewniają, że do 22 maja miejsca, gdzie łaty wystają ponad nawierzchnię jezdni będą poprawione przez wykonawcę prac.

- Łaty te wystają ponad nawierzchnię jezdni około 1-2 cm, co nie stwarza żadnego zagrożenia dla użytkowników drogi, mogą powodować dyskomfort w postaci hałasu. Prace na ul. Elbląskiej zakończą się przed końcem maja - podsumowuje Magdalena Kiljan.