• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejne wyburzenie na Młodym Mieście. Znika hotel Gryf

Michał Brancewicz
3 listopada 2022, godz. 10:00 
Opinie (77)

Po zburzeniu dawnego stoczniowego szpitala przyszedł czas na rozbiórkę sąsiadującego z nim hotelu GryfMapka. Właściciel planuje w tym miejscu obiekt łączący różne funkcje: biurową, hotelową i restauracyjną.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Szkoda ci dawnych budynków postoczniowych?

O tym, że losy byłego szpitala są policzone, wiadomo było już co najmniej od roku. Jednak sama rozbiórka ruszyła dopiero we wrześniu.

Wcześniej, bo w czerwcu, spółka Balta Projekt otrzymała pozwolenie na rozbiórkę hotelu Gryf, sąsiadującego z dawnym szpitalem.

Demontaż okien w hotelu GryfTeraz kawałek po kawałku zaczyna znikać hotel. Na razie w budynku trwa demontaż okien, a wkrótce zaczną się już roboty rozbiórkowe.

Oficjalny wniosek na budowę nowego obiektu nie został jeszcze złożony, ale ze wstępnych planów inwestora wynika, że ma to być budynek łączący kilka funkcji, podzielony na część hotelową, biurową i restauracyjną.

Był projekt za 100 mln złKilka lat temu swoje plany wobec tego miejsca miał też poprzedni właściciel hotel Gryf, który planował wartą 100 mln zł rozbudowę.

100 mln zł na nowy hotel przy ECS 100 mln zł na nowy hotel przy ECS

Nowy budynek do 30 metrów wysokościZ kolei miejscowy plan z 2004 roku przewiduje w tym miejscu szeroko rozumianą funkcję usługową, ale nie precyzuje tego, na jakich piętrach mają być poszczególne elementy.

Wiadomo natomiast, że nie mogą tam powstać obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m kw., szpitale i domy opieki, budynki związane ze stałym lub wielogodzinnym pobytem dzieci i młodzieży oraz garaże boksowe.

Nowy budynek może mieć maksymalnie 30 m wysokości.

Warto też dodać, że teren jest objęty strefą ekspozycji i wszelkie inwestycje wymagają uzgodnienia z konserwatorem zabytków.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane